Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti egész nap szórakoztatjátok...

Ti egész nap szórakoztatjátok 1 év körüli babátok, vagy hagyjátok magában játszani?

Figyelt kérdés
Leginkább olyanok válaszoljanak, akiknek a gyereke már csak egyszer alszik nappal.
2020. márc. 30. 09:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
74%

#9, enyém is ilyen és ilyen volt mindig.

Nem akartam én egész nap szórakoztatni, nagyon nem, de rákényszerültem. Különben órákig magas hangerejű, elviselhetetlen frekvenciájú ordítást hallgathattam volna (nem az az idővel feladós típus...), és nézhettem volna, hogy egyre inkább szétbarmol, tönkretesz mindent a házban. És pl. a csempe közül a fugát nem tudtam hová tenni, hogy ne kapirgálja ki. De a jyskes "papír" komódot sem, hogy ne szedje szét. (Tudom, minek nekünk jyskes bútor, asztalossal kellett volna készíttetni mindent, jó masszív, legalább 3-4 cm-es anyagból, hátha azzal nem bír el olyan könnyen.)

2020. márc. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
54%

Hagytam, soha nem szórakoztattam egész nap. Persze mindig ugy jatszott, hogya nyomomban volt, pl a konyhába hozta a játékait és amig főztem, eljátszott. Aztán mikor nagyobb lett, segiteni kezdett kavargatni a kaját, bepakolni a gépet, vagy adogatta a teregetnivalót. Azóta is rendszeresen imád segiteni.

A kicsinél pedig a nagy szorakoztatja egész nap, imadják egymást. Így azt az 1-2 órát eljátszák egymással, amíg gyorsan rendbehozom a konyhat, lakast vagy feldobom a kaját rotyogni.

2020. márc. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Az en gyerekem is ebben a korban volt a leginkabb el egyedul. Nem zavartam ha nem igenyelte a tarsasagom. Azota 4 eves es mar joideje nem nagyon kezd magaval semmit, csak nagy nehezen.
2020. márc. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
58%

Soha nem volt el a fiam egyedül. Én sem akartam őt 0-24-ben szórakoztatni. Akarta a fene! De ő is igazi több emberes baba első perctől kezdve. Már másfél éves, de mit sem változott. Viszont most annyiban könnyebb, hogy sok mindenbe bevonható már. Szeret segíteni és neki ez is szórakoztatásnak minősül.

Én egyébként emiatt nem akarok most már második gyereket, mert bármennyire is imádom a fiam. Képtelen lennék ezt újra végig csinálni, alig várom hogy kicsit önállóbb legyen.

2020. márc. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk volt elszórtan olyan időszak, amikor egész nap a fenekemben volt, de olyankor csak szépen magamra kötöttem, amíg a dolgomat csináltam, és annyi. Persze, közben énekelgettem meg táncikoltam vele, de abszolút vállalható. Nyilván nem aznap volt három fogásos kaja, hanem csak valami gyors tészta, vagy olyan, amit kb. csak oda kell rakni. De amúgy meg tényleg tök jól elvan egész nap, matat, dumál, felfedez, játszik. Tud ő szólni, ha unatkozik és figyelmet igényel. Amúgy is leülök, és le is kell ülni hozzá, de fontos, hogy önállóan is lefoglalja magát.
2020. márc. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom nem játszott el magában. Ordított a járókában... Úgy is, ha a szobába voltam!!! Próbáltam, hogy hagyom sírni, majd abbahagyja, de nem így lett. Ő kicsinek leszipolyozta az összes energiámat. Nagyon rossz alvó volt, nappal alig aludt, éjszaka 1-2óránként ébredt. Nem is próbálkoztunk 2,5 éves koráig kistesóval, annyira szüksége volt rám. Aztán rettegve vártuk a kistesót, hogy minden kezdődik elölről. De NEM, a fiam most 1 éves halál nyugodt, eljátszik egyedül és lássatok csodát, bár van akarat, de a 4 éves lányom is eljátszik már egyedül. Gyerek függő, hogy mit és mennyit igényel, sose hasonlítsd a gyereked máséhoz, hallgass az anyai ösztönödre, ne másra.
2020. márc. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Szórakoztatom egész nap. Persze ha eljátszik valamivel akkor hagyom cagy ha belefeletkezik egy játékba kisurranok pl. lefőzni 1 kávét vagy elindítani a mosógépet. De alapjáraton ott kell vele lennem mert nem játszik el egyedül vagy csak ritkán. Van hogy mondjuk mosogatok és mondom neki hogy ezt még be kell fejeznem akkor mondjuk elkezdi a hűtőmágneseket pakolni vagy kicsit játszik de ez inkább mostanában van.19 hónapos
2020. márc. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Mindennap hagyom egyedül játszani 2-3 órát.
2020. márc. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!