Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknek 1 évnél fiatalabb...

Akiknek 1 évnél fiatalabb gyermeke van, hogyan telik a napotok? Mennyit befolyásol a napirenden ez a helyzet?

Figyelt kérdés

Boltba, postára stb.egyedül mész? Párotok otthon van vagy jár dolgozni?

Akiknek nincs udvar, babátok hogyan viseli hogy nem mentek ki? És ti?


2020. ápr. 1. 07:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem négy hónapos és tök jol viselem,mert ezelőtt sem mentunk nagyon sehova,mióta ő meg van.Sétálni kimegyunk,szerencsére olyan helyen lakunk,hogy van tó,fák..férjem dolgozik,mikor haza jön akkor ugrok el boltba.Vagy ő megveszi haza felé ami kell.Amugy nagy kirándulós család vagyunk,rengeteget utazunk.De mivel még pici a baba,messzire amúgysem tudnánk most menni.Így nekem tök mindegy.Majd jövő nyáron és tavasszal bepótoljuk.
2020. ápr. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Sétálni kiviheted,de olyankor amikor nincs senki vagy kevesen vannak az utcán,parkban. Nem csoportosan más anyukákkal. Igy nem lesz semmi baj.
2020. ápr. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

Egy 7 hónapos kislányom anyukája vagyok.


Mostani napirendünk:

7:00 Ébredés

7:15 Reggeli

7:45 – 9:00 Önálló játék

9:00 – 10:30 Délelőtti alvás

10:30 – 11:00 Tízórai

11:00 – 12:00 Közös séta

12:00 – 12:30 Ebéd

12:30 – 13:30 Déli alvás

13:30 – 15:30 Közös, vagy önálló játék

15:30 – 16:00 Délutáni alvás

16:00 – 16:30 Uzsonna

16:30 – 17:30 Játék apával

17:30 – 18:00 Vacsora

18:00 – 18:30 Közös játék

18:30 Fürdetés (illetve esti rituálé)

19:00 Lefektetés


Annyit változott, hogy eddig 2-3× mentünk sétálni. Mivel van kutyánk neki is kell a fárasztás, hiába kertesházban lakunk.

Boltba lehetőség szerint nem megyünk, inkább mindent házhoz rendelünk. Ha mégis el kell valamiért mennünk, akkor a férjem megy.

Férjem még jár dolgozni és valószínűleg fog is, mivel vállalkozóként rajta múlik az emberei fizetése.

Ki lehet még menni sétálni.

2020. ápr. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Boltba a férjem megy, eddig is ő ment "nagybevásárlásra". Eddig hetente ment (gyalog), most kihúzzuk 1,5 hétig. Pl: kenyér megy a fagyóba.

Postára nem járunk, csak ha érkezik egy csomag, amit nem hozott ki a kézbesítő. Most az utóbbi 3 hétben ilyen se volt. Csekket mobilról fizetem 5 éve.

Igen, itthonról dolgozik a férjem.

2 gyerek van, 3 hét alatt (ovibezárás óta) egyszer voltunk kint, de nem volt jó, mert itt nincs tó, erdő, kietlen rét, csak még most is zsúfolt park, nem lehetett elengedni a nagyobbat biztonságosan. Ezért neki is marad az erkély és a szobahinta, műanyag benti csúszda, mint a 11 hónaposnak.

2020. ápr. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Boltba egyedül a férjem jár (most a járvány miatt). Ő dolgozik, szerencsére olyan munkája van, hogy végig lesz melója, akárhogy alakul a gazdaság.

Udvarunk van, minden nap kiviszem, ha jó idő van. Kihalt a falunk, az utcára is kiviszem, nem találkozunk senkivel.

A napirendünk olyan mint eddig, csak sajnos a dédikkel, nagyikkal interneten, telefonon tudjuk tartani a kapcsolatot.

2020. ápr. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

7,5 hós a lányom.


Elég sok programra jártunk, így elég rossz most.

Viszont elkezdett kúszni, úgyhogy nem unatkozunk, mivel megy ide-oda.


Boltba férjem megy, van én hétvégén egyedül.


Csekket app-n fizetem be


Sétálni nem nagyon megyünk, de mi kertes házban lakunk, így udvarra kimegyunk, hétvegen pl kinn volt járókában, amiben el is aludt, míg kertészkedtünk.


Napirendunk

7-8.00 ébredés, szopi, oltozes

8-9.30 játék

9.30 - 10.00 körül 1,5 óra alvas, közben főzök, tornázom

10.30 körül tízórai

Utána játék vagy udvar

13.00 körül ebéd

Utána játék szintén

14-15.00 körül délutáni alvas

Utána szopizik, néha uzsonna

18.30-19.00 között fürdés

Utána pici játék majd kaja és alvás 20.30ig bezárólag

2020. ápr. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja és a férjem dolgozik 8-17ig.
2020. ápr. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Horaires ***** válasza:

Még pár nap és betölti a 10 hónapot. Terhes vagyok a másodikkal.

Nem Magyarországon élek, itt kicsit jobban elharapódzott a vírus. Márciusban már nem mentem üzletbe, se kicsibe, se nagyba, párom vesz meg mindent illetve online rendelünk. Számlákat online fizetjük.

A párom dolgozik, hol este 6tól reggel 6ig, hol reggel 6tól este 6ig, hétvégén és ünnepnapon egyaránt.

Én a kicsivel kb heti egyszer megyek ki a lakásból egy olyan fél óra sétára. Már egészen belejöttem a bentülésbe. Van erkély, de be van építve és tele minden kacattal, a múlt héten azzal szórakoztam, hogy amennyire lehet, csináljak rajta helyet, így most ki tudunk ülni és ki tudunk nézni az ablakon. Vetettem cserépbe petrezselymet, az szépen fejlődik; tojástartóba paprikamagokat, lássuk, mi sül ki belőle. :) Igyekszek magamnak kellemes elfoglaltságot találni. Próbálok tornázni is itthon, de nem jön össze minden nap. A baba elég jól elvan, matat, lépeget a bútorok mentén, “segít” nekem teregetni, meg tornázni (mászik rám). Sajnos nagyon anyás lett, pedig pár hónapos korától szoktattuk, hogy legyen másokkal is. Ennek nem örülök, de nem csodálom, ez van. Eddig amikor nyűgös volt s semmi más nem volt jó, kivittem sétálni, ha nem lenne vírus, most napi 2x sétálnánk, vagy napi egyszer egy hosszút, a babakocsiban mindig csendben volt. Így, hogy ez kimaradt, nehezebb megnyugtatni, és felborult az alvása is. De szerintem egy babától nem is lehet elvárni, hogy ennél jobban viselje ezt a hirtelen változást. Ja és minden nap beszélünk valakivel telefonon, akár úgy, hogy lássuk is egymást. Egyáltalán nem pótolja a személyes találkozást, de így nem érzem magam annyira elszakítva a világtól.

Nekem hiányzik a séta, a gondolataim kiszellőztetése szempontjából is, meg most szerettem volna nagyokat bóklászni, hogy minél jobban bírjam ezt a terhességet, ennek a tervemnek egyelőre lőttek. A tornákkal és diétával (semmi megvonás, csak odafigyelés és egy kis önkontroll, hogy megálljak mikor jóllaktam) próbálom kompenzálni.

Órára bontott napirendünk nincs, de azért úgy követik a tevékenységek egymást nagyjából, mint eddig.

2020. ápr. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!