Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy barátnőm szerint a kútvíz...

Egy barátnőm szerint a kútvíz nem tesz jót a baba bőrének ha abban fürdetem, de nincs vezetékes vizünk, mit tehetek?

Figyelt kérdés
Tanyán lakunk, nincs vezetékes víz még a közelben sem. Ásott és fúrt kutunk is van, a házba bevezetve viszont az ásott van. Ivásra palackozott ásványvizet használunk, a kútvíz mosásra, mosogatásra, fürdésre, ilyesmire használjuk. Nemrég volt nálunk a barátnőm, aki majdhogynem összeszidott, hogy károsítom a gyerekemet a kútvízzel. Pedig csak fürdik benne. Az agyonklórozott vezetékes víz sokkal jobban kiszárítaná.
2020. ápr. 8. 21:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
82%
"Régen egészségesek voltak" - meg persze.... azért tanultuk a tipikus betegségeket anno, amelyek az arzénos vízű régiókban jelentek meg.
2020. ápr. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
34%

Pontosan melyik tipikus betegség jelent meg arzénos területen?

Csak mert én sosem hallottam erről.


Valóban érdemes bevizsgáltatni.


Nálunk pl. a vezetékes víz arzén tartalma is magas, mindig is az volt.

2020. ápr. 9. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
En ugy tudtam evi egy vizvizsgalat ingyenes,vizsgaltasd be.
2020. ápr. 11. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

12. Bocs most tudtam megnézni.

A könyv, amiben tanították: Megelőző orvostan és népegészségtan, szerkesztette Ádány Róza, 2006, Medicina Könyvkiadó.

Idézet (kb): "M.o. Bács-Kiskun, Békés, Csongrád és Szolnok megyèben, vmint Pécs és Sopron környékén találtak geológiai eredetű magasabb arzéntartalmú rétegvizeket. A határértéket meghaladó arzént t. ivóvíz bőrtünetek, a màj egyes elváltozásainak megjelenését, igen magas konc esetén az un "black foot disease" kialakulását, továbbá magzatkárosodást is okozhat."

2020. ápr. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!