Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumival vagy cumi nélkül?...

Cumival vagy cumi nélkül? Kinek milyen érvei és ellenérvei vannak?

Figyelt kérdés
Én cumi ellenes vagyok, közöltem anyóssal is, de kérdés nélkül vettek cumit a még meg nem született unokájuknak. Ez bosszant, mivel a mi gyerekünk, ha nem fogadják el, amit mondunk, akkor inkább nem viszem, nekem nem hiányzik, hogy félreneveljék.
2020. ápr. 14. 22:39
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:

Alváshoz fixen nem adnék neki, hiszen, ha kiesik a szájából, egyből felkel, sír. Megnyugtatni máshogy is lehet, és ha nem szoktatom hozzá, nem fog hiányozni sem neki az elalváshoz.

És nem tartom műbalhénak az ilyet, szerintem természetesnek KELLENE lennie, hogy nem erőszakoskodik valamivel kapcsolatban, amiről megvan a véleményem. Szüljön ő mégegy gyereket, még fiatal, és nevelje úgy, ahogy akarja. Ő a mi babánk lesz, ha valamit elrontok, akkor én vagyok a hülye, ne más rontsa el a gyerekemet... Ahogy már mondtam, azért aggódok csak, hogy ha náluk lesz, akkor csakazértis cumiztatni fogja, mert ő úgy gondolja jónak. És ez még csak 1 dolog, ki tudja hány ilyen lesz még. A szerencse az, hogy párom is úgy gondolja, hogy vagy megérti mindenki, amit mondunk, vagy akkor nem megy oda a gyerek. De nem is ez a lényeg, csak kifejtettem, miért érdekel több anya véleménye a témával kapcsolatban.

2020. ápr. 14. 23:54
 12/38 anonim ***** válasza:
94%

A fiam nagy cumis votl, 1,5 évesen kezdett beszélni, 2 éves kora előtt teljesen érthetően, folyékonyan beszélt. Megnyugtatta a cumi, nincs az az idióta elv, ami miatt hagytam volna sírni, ha a cumi megnyugtatta.

A lányomnak sose kellett a cumi, ellenben szopta az ujját. Rémesek lettek tőle a fogai, és nagyon nehéz leszoktatni róla.

2020. ápr. 15. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
74%

A lányom ilyen igazi cicifüggő volt születése óta (úgy is maradt 2 évig), eleinte próbáltam neki néha cumit adni, amikor láttam, hogy csak komfortszopizna, de nagy ívben kiköpte, úgyhogy ezt elengedtem. A fiamnak már nem is vettem, időközben a lányomnál rajöttem az iszsz előnyeire, és hogy az nekünk jobban fekszik, ezért eleve erre készültem, se cumi, se cumisüveg nem is volt itthon. 15 hónapos elmúlt már ő is, jelentem, így is megnő a gyerek :) nem hiányzott egy percig sem a cumi vagy az üveg.

Ha tudsz szoptatni, akkor tök fölösleges, és be is zavarhat a szoptatásba, ha nincs szerencséd. Ha nem tudsz, az nyilván más helyzet.

Anyósnak meg a férjed lépjen oda már most, mert olyan lesz, mint anyám, azt meg hidd el, nem akarjátok (mindent jobban tud, ennek állandóan hangot ad, és igen, ha félrenézel egy pillanatra, simán csinálja a hátad mögött, amit ő jónak gondol, akkor is, ha világosan megmondtad, hogy ne). Még az elején állítsátok le, mert később sok nagy veszekedés árán fogadja csak el a helyzetet, taoasztalat.

2020. ápr. 15. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem a cumiról szól, hanem az anyai tekintélyedről. Ami még nincs, lévén nem vagy anya. Ez pedig frusztráció. Minden második mondatod az, hogy "akkor nem megy oda a gyerek".


Ami speciálisan a cumit illeti, annyi idő alatt nem szokik rá. Az én anyám is tolta a gyerekem szájába, nem kellett neki, azt se tudta mi az, hisz otthon sosem kapott. Ugyanígy a teával. Pedig anyám a világ minden cukrát beletette, mondván, hogy muszáj innia, szomjas. Én meg mondtam, hogy akkor estig nem ihat semmit (mmint anyám), csak azt, amit összekotyvasztott. És akkor megértette, hogy semmi értelme annak, amit mond.

2020. ápr. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
92%
Tudod ez úgy van, hogy minden kismamának csodálatos elképzelései, elvei vannak, hogyan fogja nevelni a gyermekét. Aztán a valóság úgy pofon vág, hogy a fal adja a másikat. És elkezdesz túlélésre játszani. Sutba dobod a csodálatos elveidet és már bármit bevetsz, csak legyen 5 ordításmentes perc. Lehetôleg egyhuzamban. És igen, ilyenkor akár a cuminak is lehet létjogosultsága.
2020. ápr. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
100%

15 tökéletesen mondja. Addig vannak elveid amíg nincs gyereked.

Az elején mikor nonstop szoptattam és valami miatt le kellett tennem vagy épp nem tudtam menni ciciztetni, nagyon jól jött a cumi. Vagy amikor sétáltunk és a babakocsiban kezdett rá. Nyilván otz nem tudom szoptatni. És ha elaludt és kiesett a szájából, nem kelt fel rá. Aztán 3 hónapos kora után magától elkezdte visszautasítani. És ez igy már tök oké mert nem akar MINDIG cicizni mint az elején meg hamar végez is.

2020. ápr. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
100%
A 15-ös jól mondja. Én sem akartam cumit adni neki, de kifogtam egy hasfájós babát. Szülés után ömlött a tejem, ennél fogva a cicin is ordított. Hívtam szoptatási tanácsadót, aki közölte, hogy most talán indokolt a cumi. Adtunk neki. Hát könnyebb volt az biztos. Mikor szülés után beüt a baby blues , áldás ha egy kicsit csöndbe van.
2020. ápr. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%
Az első fiam nagy cumista, 2éves elmúlt és kell neki. Ő tápszeres volt, le volt nőve a nyelve nem tudott normálisan cicizni mire észbe kaptam és felvágták neki adtam a pótlást el is apadt a tejem. Innentől kezdve az alváshoz stb a cumi maradt. Semmi baj nincs vele. A második fiam oklendezik tőle. Viszont ő az első 7hetben brutális cici függő volt. Ha nem tudott komfortszopizik sírt. Szval ha enni adtam a tesojanak vagy foglalkozni mertem vele egy 10 percet ő tőhangon ordított. Igazán jó lett volna, ha elfogadja azt a cumit. Hidd el, hogy nem ördögtől való. És igen 😀elvek addig vannak ameddig nincs gyerek. De majd rajossz.
2020. ápr. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam el a tobbi kommentet bocsi. En vettem a lanyomnak megszuletese elott hatha szukseg lesz ra. Hat lett is ra szukseg mivel sokszor csak sirt de nem tudott elaludni csak cicin. De amint kivettem a szajabol felkelt. Igy kapott cumit azota azzal alszik mert muszaj valamit szivogatnia alvas kozben 😀
2020. ápr. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%
Utolso vagyok. Abban viszont egyetertek veled, hogy neked kell errol donteni es anyosnak nem szabad engedni, hogy eroszakoskodjon! Ne hagyd magad! A te gyerekedrol van szo ne o akarja nevelni. Nem ertem az ilyen anyosokat.
2020. ápr. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!