Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Úgy érzem nem kötődik hozzám...

Úgy érzem nem kötődik hozzám a babám?

Figyelt kérdés
15 hónapos kislányom van. Eddig nem volt semmi szeparációs szorongása. Ha kimegyek a szobából nem keres, nem néz utánam. Egy nagyon ügyes, gyorsan fejlődő babám van, mindent korán kezdett. Már nevén nevez pár családtagot,csak engem nem. Nem jön oda hozzám, ha valami baja van, csak topog egy helyben, ha magamhoz ölelem ritkán hozzámbújik de legtöbbször ki akar szabadulni a karomból. Mindenki másra többet mosolyog mint rám és hiába akarok vele játszani, nem keresi a figyelmemet közben, teljesen el van magában. Nem mindig, vannak kivételes alkalmak. Nevetve szalad a korláthoz amikor az apja hazaér, nekem nem örül ennyire ha elmegyek maximum 1 órára tőle. Nem tudom mit rontottam el, rengeteget foglalkoztam/foglalkozom vele, soha nem hagytam sírni, hordoztam is ameddig eü okokból nem hordozhattam tovább. 10 hónapos koráig szoptattam őt, magát választotta le, nem erőltettem hogy hagyja abba. Ha apja puszit kér rögtön ad neki, ha én kérek egyből mondja hogy nemmm és rázza a fejét. Tudom hogy a lányoknak apa a minden, de basszus.. 2 hete szabin van a férjem, azóta mintha itt sem lennék. Anyukám volt itt nálunk, olyan szívszorítóan sírt utána.. Utánam nem sírt ennyire, picit szokott csak. Tudom hogy most kapni fogok hideget meleget meg le leszek hordva a sárga földig, de valaki csak tud majd írni valami normális hangvételű választ😔 tényleg nem hanyagoltam őt el, nagyon szeretem és nagyon rosszul esik, hogy szinte semmi pozitív visszacsatolás nem jön.
2020. ápr. 19. 21:00
 1/10 A kérdező kommentje:
Ha másokkal találkoztunk ő egyből ment/mászott ismerkedni, nem fél idegenektől, ez is olyan fura, más vele egyidős baba ha idegent lát elbújik az anyukájához. Persze már kb február óta nem találkoztunk senkivel.
2020. ápr. 19. 21:04
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ugyan valaszt adni nem fogok tudni, de teljesen egyutt erzek veled! Az en kislanyom meg csak 8 honapos, de sajnos en ugyanezt a “kozonyt” veszem rajta eszre, mint amit te irsz! Nem tudom mi ez, de azert abban biztos vagyok, hogy szeret es kotodik, en azzal nyugtatom magam, hogy megszokta a fejem es egyszeruen le se tojik, hiszen en ott vagyok ha kell ha nem :)
2020. ápr. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem szeret teged kevesbe csak van egy olyan dolog a babaknal, hogy mivel fogantasatol eggyé valt veled a szuletesig, utana meg ha barmi szukseglete volt te adtad meg, osztonosen az az erzese,hogy az a termeszetes neki, hogy te vagy vagyis annyira, mint sajat maga...a tobbi ember rajta/rajtatokon kivuli, azert ok erdekesebbek.

Szeret teged biztos vagyok benne, foglalkozz vele tovabbra is ugyanugy aztan majd mikor kicsit nagyobb lesz meglatod kimutatja feled is az erzeseit.

2020. ápr. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sokszor a kisfiam ilyen, én a pár férfi tagja vagyok, amikor kicsi volt még jó most is az, de kb féléves koráig minden másnap én fürdettem, pelenkáztam, játszottam vele. Fél éves kora óta eltelt egy év mintha kicserélték volna. Bár mondjuk szerintem ebben a párom és gyökér szülei is közrejátszottak, mert a párom állandóan azzal jött milyen nehéz a gyerekkel, holott megfőztem helyette, bevásároltam helyette, a lakást intéztem meló után. Fáradt voltam a gyerekre szinte erőm nem maradt, aztán anyja-apja a kedves páromnak kitalálta, ha már utálom a szüleit had legyen ott a gyerek, ezért havonta 3-4 napot oda kellett őket vinni, meg jöttek ezek is, ha hívva lettek, ha nem. Szerintem ez lett a vesztem. És több mint valószínű a kapcsolatom veszte is ez lesz.
2020. ápr. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Veled van nonstop. Ennyi.

Persze hogy örül az apjának mamának pláne mert velük kevesebbet van mint veled.

Ezen szinte minden gyerekes szülő átmegy.

A mama apa érdekesebb.

2020. ápr. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj! A szeparaciós szorongás normális, de az is ha nincs. 18 hónaposan még mindig beüthet, általában akkor jön a második felvonás. De ha ez is elmarad nem baj. Tudja hogy ott vagy, bízik benned. De non-stop vele vagy, persze hogy örül bárki másnak. Minél nagyobb annál kevesebb vagy neki. Nem szeretet szintjén, hanem izgalom, érdekesség szintjén.


Az én fiam mondjuk szöges ellentéte a lányodnak, mert 8 hónapos kora óta egy percre sem téveszt szem elől (most másfél éves), viszont én meg pont az ellenkezője miatt aggódtam, hogy "de hát miért nem bízik bennem", én is hordoztam amíg tudtam. Nagyon sokat aludt a mellkasodon, sőt idővel már köztünk is aludt. És mégis attól fél hogy nem jövök vissza? Ez ilyen.. Mindig attól félünk hogy valamit nem csinálunk jól. Én ezt már eltettem magamban, hogy kész.. Ő ilyen habitus és ennyi.

2020. ápr. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ugyanez volt mikor ennyi idős volt a kislányom, én is kivoltam tőle akkor de nagyon durván ez csak 1-2 -3 hónapig tartott ugy emlékszem. Akkor olvastam innen onnan hogy ez egy folyamat ahogy írták már Te mindig ott vagy neki ezt tudja a többiek érdekesebbek. Nálunk megmaradt az apa imádat de kiegyenlítödött nagyon anyás már és ragaszkodó lett én imádom hogy ilyen. 2,5 éves most. Ne aggódj Te sem.
2020. ápr. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Bocs hogy offolok, de 4es àtèrzem a helyzeted, nincs utàlatosabb az ilyen anyòs meg apòsnàl!mindenbe beleugatni meg ott lenni..hànyinger.

Kedves kèrdező, az enyèm 8 hónapoy ès szinte ugyanezeket tudnàm leírni, mintha ő is jobban örülne mèg annak a kisajàtító, idegesitö anyósomnak is, olyankor azt èrzem megesz a fene belülről...

2020. ápr. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonym34 ***** válasza:
Nekem 14 honapos a lanyom es kb nalam is ez a helyzet 😄😄 kiveve ha nincs itthon apukaja akkor szeret velem lenni , jatszunk meg bujik hozzam , ahogy itthon van apuka nsgyon kis szemet velem 😂 pl. ha megölelem az apjat földhöz vagja magat vagy oda jön es eltolja a fejem es l bujik az apukajahoz 😅😅 de en nekem ez normalis mert en is ilyen voltam kicsinek.. mindennel jobban szerettem apukamat de viszont anyukammal ossztottam meg minden titkom es minden banatom az a kapocs ami anya es gyerek között kell lennie az anyukammal van meg :) ugyhogy ne izgulj biztos szeret
2020. ápr. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
44%

Sokáig a fiam is ilyesmi volt. Pedig nála 11 hónaposan volt szeparáció is, aztán ahogy az elmúlt vissza is váltott a régi módiba.

Most 2,5 éves, lassan megszületik a testvére és teljes idegben vagyok, mert vannak gondok. Főleg az alvás problémás, vagy ha úgy kell elindulnom reggel pl vizsgálatra hogy ő még alszik. Ha nem vagyok ott mikor felébred abból vígasztalhatatlan sírás van. Próbálom azzal nyugtatni magam, hogy az apjával ketten meg fogják tudni oldani a dolgot.

15 hónaposan erősebb még az ösztönös kötődés, mint a tudatos szeretet. Az, hogy mit jelent szeretni majd csak ezután jön rá igazán. Főleg abból tanulják meg, amit maguk körül látnak. Hogyan mutatod ki te a szereteted iránta, az apja és egyéb családtagok, barátok iránt és azok irántad.

Az hogy ennyi idősen úgy érzed figyelembe se vesz pont hogy jó jel, kicsit sincs meginogva a bizalma abban, hogy ha bármi történik te ott leszel. Próbáld meg ilyen szemmel nézni, mert egyszer nála is el fog jönni a pillanat mikor leesik a tantusz :)

A fiamnál az váltotta ki 11 hónaposan, hogy az apja újra elkezdett járni az egyetemre. 2-3 hetente 3-4 napot volt távol. A gyereknek gyorsan beindult a matrica reflexe: ha apám el tud tűnni, nehogy anyám is megtegye. 1,5 hónapig 2 méterre nem mehettem messzebb. Elég húzós időszak volt. Szó szerint a wc-n úgy ültem, hogy ő az ölemben. Aztán egyszer csak elmúlt.

2020. ápr. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!