Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Költöztetek külföldre kisgyere...

Költöztetek külföldre kisgyerekkel? És, hogy megy a munkábaállás gyerek mellet?

Figyelt kérdés

csak azért kérdezem,mert bár még kicsi a fiam 10hós ,de tervezem, még iskolás kora elött kimennénk valahová szerencsét próbálni, addig van néhány év és letennék valami jó szakmát.Amivel talán lehetne boldogulni.

Érdekelni ,hogy aki kiköltözött jó döntésnek tartja így utólag?


2010. júl. 27. 20:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ez az de mégis mindenki Angliába, Írországba megy.
2010. júl. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Nekünk is van házunk dolgozik is mindenki csak nem mindegy mennyit és mennyiért és a másik pedig ,hogy itt nagyon kevés olyan munkáltató van aki meg becsüli a dolgozóját.Ja és a gyereknek is több lehetősége lenne ez csak egy gondolat. De, nem Anglia és nem Írország lenne a célpont.
2010. júl. 27. 21:00
 13/17 anonim ***** válasza:

Kérdező, ti hova tervezitek ha nem titok?


Nem tudom miért Anglia meg Írország a fő célpont.

Talán azért, mert sokan még ha beszélnek is nyelveket, akkor is főleg az angol... vagy nem? Nem tudom, én sem oda mennék szívem szerint. Meg a másik, hogy ezek még viszonylag közel vannak. Bár Ausztráliában is ugyanúgy lehet munkát találni, és elég is angolul beszélni. De cáfoljanak meg az Angliában és Írországban élő anyukák! :-) Ti miért ezeket az országokat választottátok?

2010. júl. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ja, egyébként kérdező, teljesen egyetértek az érveiddel. Pontosan ezek miatt megyünk majd mi is, amint nagyobb lesz a bébi!
2010. júl. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

En leszek a kivetel mert en nem mennek mar haza pedig Angliaban elek. Nallam sem igy volt tervbe de megismertem az eletet amit nem tudok sem en sem a ferjem mar feladni. Inkabb azt mondom, hogy minosegibb eletet mint amilyen nekunk otthon volt. Igaz mi meg a gyerek szuletese elott jottunk ki, ugyhogy nem tudom mennyire lesz neked ez segitsegedre. Mi nagyon sokat kinlodtunk otthon lehet ezert mas egy kicsit a helyzet mint annak akinek megvan legalabb a minimum. Alberletben laktunk a fizetesunk fele elment a szamlakra es a berleti dijra a masik fele buszberletre, kajara es evek alatt nem jutottunk elore. Nagyon minimalisat tudtunk felretenni de leginkabb semmit annak ellenere, hogy en 4 muszakba guriztem es habar otthon sutott ezerrel a nap orultem ha egy honapba egyszer lattam es elvezhettem mert aludtam meg dolgoztam meg hetvegen is sokszor. :) Lattuk, hogy semmire sem jutunk es ugy gondoltuk kint probalunk szerencset. Kb 3-4 ev volt a terv, utanna hazamegyunk es veszunk egy lakast/hazat aztan johet a baba. De a 4 ev letelte utan sem tudtunk hazamenni. Nagyon jo erzes volt, hogy az alberelt es a szamla kifizetese utan is maradt penzunk, tudtunk felretenni es fent tudunk tartani 2 autot, ami a legjobb volt, hogy egyikunk havi fizetese eleg volt egy kethetes nyaralasra. Otthon almodni sem mertunk arrol, hogy mi valaha Egyiptomba, Gorogorszagba...nyaraljunk. Onzoseg vagy sem de mi ezt nem tudjuk/akarjuk feladni mar. Az iden sikerult hazat is vennunk igy mar nem masnak fizetjuk az alberletet hanem a sajatunkra a hitelt. Tehat en azok koze tartozom aki jo dontest hozott. Persze ehez szerncse is kell meg jo munkahely.

Es, hogy masnak is valaszoljak :) mi azert valasztottuk Angliat mert ezt a nyelvet beszeljuk mindketten. Szerintem maskent Ausztria vagy Nemetorszag lett volna mert az van kozelebb. :)

2010. júl. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

20:45

Akkor mi itt mos jól élünk?

Minden évebn van nyaralás tengerparton (nem rongyrázós, hanem kempingezős), 2 gyerekem van, egy 10 éves és egy 16 hós.

2010. júl. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat és Őszintén örülök az Angliában élő anyukának ,hogy megtalálta a számítását!

És ha nem baj, kérdeznék mit jelent a jó munkahely számodra? És mit érdemes tanulni még itt? Mi elött kimegy az emberlánya családostul?

Milyen szakmák keresettek kint?

Ja még konkrét uticél nincs ,de szeretnék valmi szép helyre menni tengerpart közeli helyre.

2010. júl. 28. 11:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!