Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaza lenne a rokonomnak, meg...

Igaza lenne a rokonomnak, meg lenne kesve ertelmileg a kislanyom?

Figyelt kérdés

Skype-on sikerult ma egy rokonunakkal videochatelni, tobb mint egy orat. Tok jo volt vegigasszisztalta a vacsinkat jatekot a gyerekkel szinte egesz a furdetesig. Tok jo volt... egesz addig mig bucsuzasnal elkezdte mondani h mennyire le van maradva ertelmileg a kislanyom.

Szerdan lesz 10 honapos. Nem tapsi tapsizik nem papazik hol van apa nem mutat ra, hol a maci nem nez ra, kerem-re nem adja a mondjuk cumijat, ilyesmi. Hol az orra, hol az orrod, okos feje nem tudja meg. En azt gondoltam h ezeket majd egy eves koraban v vmivel utana kell tudnia a nagynenem szerint viszont mar tudia kene es neki mindharom gyereke mar tudott ilyeneket ennyi idosen.

Most akkor tenyleg gond van?



2020. ápr. 27. 20:15
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom, de gáz, nagyon sajnálom, rossz èlmény lehetett! Ezeket egyàltalán nem kell tudnia, főleg ha nem trenírozod, mint a kutyàt, hanem hagyod élni.

Nekem pàpázott amúgy ennyi idősen, de még nem mászott, és èpp csak elkezdett ülni, 15 hónaposan még nem áll tàmasz nélkül, viszont tök sok szót mond, mindenki mindkettő dolgon megvan döbbenve.

Pedig ahány baba, annyi úton fejlődnek.

2020. ápr. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
86%

Előző vagyok. Még annyi, hogy èn soha nem tanítok neki semmit, csak azért, mert valahol felsort követelmény. Hiszek benne, hogy a szabad játék és a saját ritmusa fejleszti. Pl enni se tanítottam, csak egyszer csak elvette a kanalat. Pápázni nem akartam tanítani, mert baromságnak tartottam, aztán magától visszaintett valakinek.

Ha ennyi mindent "tud" a gyerek, az sokszor ilyen kènyszeres fejlesztés eredménye. De kipróbált magától minden tárgyat, megtapasztalta súlyukat, felületüket, hangjukat? Lettek magától ötletei pl hogy milyen vicces lenne két kockát egymásra tenni vagy csak leutánzott, amikor ötvenszerre rágtad a szájába?

Mert az ilyenek kreatívabbak, innovatívabbak lesznek, semmi hátránya nem lesz abból, hogy 2 vagy 4 hónappal később mutatja meg a kutyát, de egy csomó előnye lesz ha csak akkor kezded mutogattatni, amikor megérik rá és addig valami egyéb tök kreatív dolgot csinàlt.

Enyém (most 15 hóbapos) pl egy darabig azzal szórakozott, hogy a legkülönbözőbb tárgyakat cipelte a szàjában fel-le a lépcsőn meg dobàlt mindent onnan, megtanulta leutánozni a kutya trükkjeit (nyilván ilyet nem tanízottunk neki de nagyon vicces amikor pl forog egy helyben vagy hempereg vagy ugrást mímel), mindennel talicskásat játszik, mondja is, hogy "talit", megfújja a furulyát, "táncol" ha zenét hall, tudja melyik háznál vannak kint kerti törpék vagy szobor és már messziről mondja, hogy "baba", eteti a játékait evésnèl és megtörli a szájukat stb.

Meg egycm csomó kis egyedi apróságot. Amilyeneket minden anya mesél a gyerekéről.

2020. ápr. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
A lányom 10 hónaposan ezeket csinálta azokból, amiket felsoroltál: tapsolt, hol van apa, nem mutatta, macit megkereste, de nem mutatott rá, kérésre nem adott oda semmit, testrészeit nem tudta. És minden rendben volt vele. Most 15 hónapos lesz, most sem mutatja hol van apa, nem ad oda még mindig semmit kérésre (de magától igen), a testrészeket sem tudja, pedig folyamatosan tanítjuk neki. Szóval a rokonod nagyon el van tájolva a dolgokkal. Amúgy minden gyerek más, vki előbb tudja ezt, másik meg azt.
2020. ápr. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
10%
A hallása jó? Érdemes lenne hallásvizsgálatra vinni.
2020. ápr. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
25%
És mit tud már csinálni?
2020. ápr. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
38%
Mondjuk ha szeretnéd, hogy ilyeneket tudjon, akkor ilyeneket kell vele játszani. Ha soha nem látja ezt a kendős játékot, akkor miért várod, hogy csinálja? Nem a barátnődre kell irigykedni, hanem játszani sokat a gyerekkel.
2020. ápr. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
61%
Ezeket játszod vele rendszeresen? Miket tud csinálni?
2020. ápr. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Hallasa teljesen rendben van.

Termeszetesen jatszom ezeket vele, eleg regota raadasul. Azert hulye nem vagyok hogy olyan varjak el egy gyerektol amit sose latott meg....

Hat igazabol kuszik maszik felterdel felall (erdekes h ulni meg nem tud) dobozokbol, szektenybol kipakol, megy a lakasban ezerrel mindent megnez megragcsal megtapiz forgatja innen onnan

Kukuccs jatekot szereti. Montressori toronyrol leszedegeti a karikakat (hasalva)

Neha odatartja nekem a cumijat h nyammogjam meg enis ez tetszik neki. Igazabol ennyi.

2020. ápr. 28. 10:05
 19/21 anonim ***** válasza:

Nagyon rossz lehetett ez az egész.. el sem tudom képzelni milyen rokon az olyan aki ilyet kimer mondani?!

Még ha igaz is lenne, de nyilván nem az.

Viszont szerintem te picit sokat vársz el a babádtól. Egyrészt ha megérik rá, akkor sok mindent magától kezd majd csinálni. Másrészt a legtöbb dolgot még nem is kell tudnia csinálni.

Az én gyerekem december elejen volt 10 hónapos. Ő ült, mászott és felállt, bútor mellett 1-2 lépést tett. Ki-bepakolt ahogy a tied, nézegette, forgatta, tette vette a játékokat. Montestorrirol lehuzta a karikat, 1 honap mulva fel is húzta, szerette a kukucsjátékot, pléd alatt megtalálta amit eldugtam. De nem különösebben kacagott rajta. Mászva kergetőztünk, akkor is és azota is szereti a mondókákat, énekeket. Könyvek azóta is nagy kedvencek. Tapsolni ő kb 9 hónaposan kezdett, integetni 11 hónaposan. Kérésre, utánzásra kb 11 hónapos korától tudta konzekvensen ezeket. 1-2 dologra ha rákérdeztem 10-11 hónapos kora körül kezdett ránézni. Ez volt: “apa”, “karácsonyfa”, “kisautó”. Rámutatni, elővenni a dolgokat amiket kérdeztünk 11, de inkább 12 hónaposan kezdte. Ezt az adok kapok játékot meg annyian kérdezik, szerintem semmi különös jelentősége. Amikor megérti a tapsi tapsit vagy a pá-pát akkor fogja azt is hogy kérem szépen, hozd ide.. szerintem. Nálunk így volt.

Szerintem teljesen jokat csinál a babád. Normális, egészséges a viselkedése.

2020. ápr. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Pcsába az ilyen nagyokosokkal!

Nehogyár versenyló képzés legyen a babakorból.

Nekem négy van, a harmadik pl 2 éves kora előtt még se szólalt, de nagyon figyelte, hogy csináljuk, még a szánkba is benyúlt.

Semmi gögyögés gagyogás.

Aztán negszólt szép egész mondatokban.

Idén felvételizett, 476 ponttal.


De mondok én különböző, a legnagyobb még 12 év bikdácsolás, kegyelem kettesek után bejelentette ,21 évesen, hogy érettségizni szeretne.

Már elváltunk az anyjával, mondtam is mérgesek, hogy ez csak valami gyt trükk.

És aztán egy reális 4,5-ös érettségit tett. Sokat tanultunk együtt, azért tudom, hogy reális volt.

24 évesen még nőtt még 6 centit!

Mindenkinek van egy tempója, ezek az ostoba védőnők, meg youtube doktorok, meg mondjanak, amit akarnak.

Szeresd nagyon, olvass neki, játszatok sokat, ennyi.

2020. okt. 26. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!