Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet egy baba értelmileg...

Lehet egy baba értelmileg sérült akkor is, ha a mozgásfejlődése rendben zajlik?

Figyelt kérdés
Persze tudom, hogy a legtöbb mozgásfejlődésben lemaradt baba nem sérült értelmileg csak ez is jele lehet a dolognak. Csak az érdekelne, hogy a "normál" mozgásfejlődésű babák szülei megnyugodhatnak-e ezen a téren.
2019. aug. 25. 15:26
 1/7 anonim ***** válasza:
27%

Persze, hogy lehet.


Mit látsz rajta ami aggaszt?

2019. aug. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%

Lehet sajnos

Miért aggódsz?

2019. aug. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem az én babámról van szó, hanem a szomszédoméról.

10 hónapos a kisfiam, megkésett a mozgásfejlődése. Tudjuk az okát és kezelve van.

A szomszéd kislány 1 hónappal fiatalabb. Minden mozgást időben kezdett. Van amit még előbb is. Viszont a tekintete olyan kis "bamba". (Bocs a kifejezésért, de ez a szó érzékelteti a legjobban). Nem nyúl a játékokért se háton, se hason. Egyedül a textil pelust fogja meg és a takarót, ha be van takarva. Nagyon ritkán mosolyog és sosem kacag.

Szerintem baj van.

Örökbefogadott baba és csak annyit lehet tudni az előzményekről, hogy a szülő anyuka nem járt terhesgondozásra.

2019. aug. 25. 18:12
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

És a szülők kértek, hogy járj utána? Vagy pusztán a jóindulat és a kíváncsiság vezérel?

Az ő gyerekük. Latja gyerekorvos, védőnő, vannak státuszok. Ha gond van, valószínűleg tudnak róla, de nem szeretnék mások orrára kötni. Egyik gyerekünk halmozottan fogyatékos de ennyi idősen még óvatosan avattuk be a környezetünket a diagnózisba. Egyrészt először a szülőknek maguknak kell ezt emészteni, másrészt ennyi idősen még nem tudják megmondani az orvosok, hogy mi hozható ki a gyerekbol fejlesztéssel, így nem akartuk, hogy bárki előre leírja a gyerkőcöt.

Ne üsd bele az orrodat. Az is Lehet, hogy ő ilyen nyugodt természet, de valóban lehet baj is. De ez nem tartozik rád, amíg meg nem osztják veled. Ne kíváncsiskodj, légy tapintatos!

2019. aug. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%
Lehet értelmi sérült, de ne kombinálj. Ha vagytok olyan jó viszonyban, akkor finoman rákérdezhetsz, de ha nem, akkor ne.
2019. aug. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves 4es!


Egyáltalán nem ütöm bele az orromat, mivel nem beszéltem erről a szülőkkel és nem is akarok.

Én csak aggódom. Nagyon aranyos kislány és nagyon megkedveltem őket. 10 hónapja lakunk itt és nagyon jó, hogy lesz a kisfiamnak kivel játszania később.

Nem tudom miért kell egyből rosszat feltételezni valakiről?

2019. aug. 25. 22:43
 7/7 anonim ***** válasza:

"A legtöbb értelmileg fogyatékos csecsemő időben jár." - Forrás: Gyermekgyógyászati kézikönyv


[link]

2019. aug. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!