Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik a jobb, a cumi vagy az...

Melyik a jobb, a cumi vagy az ujjszopás?

Figyelt kérdés

ISZSZ babám 2 hónapos múlt. Sajnos egyre többször nyugtatja magát azzal, hogy a kis kezét szopja, egyelőre még nem találta meg az ujját. Nagyon félek, hogy egyszer rákap, mert csak rosszat hallottam róla: elálló fogak, nehéz leszoktatás. Mindig próbálom mellre tenni amikor kéri, viszont mostmár nem csak akkor eszi a kezét... próbáltam ilyenkor gyorsan cumit dugni a szájába de nem fogadja el :( arról mégis könnyebb lenne leszoktatni... mit csináljak?

írnátok tapasztalatokat?


2020. máj. 3. 20:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
79%

9es abban igazad van h a legjobb a semmi de a többivel nem értek egyet.

Igen volt már rá példa h a homokos ujjat szopizza de nah bumm... Szerintem kimondottan jót is tesz némi kösz az immunrendszerünk. Másfél év alatt 1szer volt beteg a gyerekem.

Másrészt én nem gondolom h nekünk felnőtteknek kellene minden egyes dolgot kontrolalnunk az életükben. Az a sajat ujja a sajat teste része ennyi szabadsága had legyen már. Nem hülyék majd ha cikinek érzik mások előtt nem csinálják.

Igen a fogszabályzás a valadi hátránya az egesznek de mivel nekem se és páromnak se volt gyerekként szép foga így vszeg úgyis úgyis kelleni fog a fogszabályzó.

2020. máj. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Az én babám is iszsz, eléggé szopta az ujját pár hónapos korában. Most 9 hónapos, 1-2 hónapja egyáltalán nem csinálja.

Én ujjszopós voltam sokáig, még emlékszem is rá, viszont én 1-2 hónap után tápszeres voltam, de a cumi így se kellett. Öcsém is ujjszopós volt.

Unokaöcsém cumira szoktatták már a kórházban, sógornőm megszenvedett a szoptatással, cumizavar, harapás, átállt tápszerre. A gyereknek 3 éves korában vitte el a macska a cumit, emlékszem, szegény megszenvedte.

A nagylányom semmit se csinált, csak cici.

2020. máj. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Kislányom nagyon szereti a kis ujjait. Elég sajátosan, a 3. és a 4. ujját együtt cuclizza; a mutató,- és a kisujjával pedig mintha metálvillát mutatna; kitámaszt. Irtó cuki így. Mindenki megjegyzi.

Cumival mi is próbálkoztunk az elején. Utálta.

Az ujjszopással altatja, nyugtatja magát. Mindig 'kéznél van', így sosincs ez miatt panasz. Sokszor 'megoldja' ezzel egyedül is a problémáját.

Játéknál eszébe sem jut, míg más cumizó gyerekek akármit is csinálnak, látom, hogy ott lóg a szájukban, az enyémnek legalább akkor nem.

Én örülök, hogy nem cumizik; pedig az elején nagyon próbáltam rávenni, mert mindenki azt mondogatta, hogy 'azt majd el fogom tudni Tőle venni; míg a kezét nem. Jobb ez így.

Szerintem az immunredszert is erősíti, mert lehetetlen néhány percenként kezet mosni, így már összeevett szerintem annyi mindent, hogy eddig még nem is igazán volt beteg (21 hónapos).

Persze most a járványban ez egy kifejezetten előnytelen szokás, és sok figyelmet igényel tőlünk, ha kilépünk a házból.

2020. máj. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
70%

10 éves koromig harcolt velem anyám hogy leszoktasson az ujjszopásról. Mindent kipróbált, de csak akkor tudtam abba hagyni, amikor már nem volt igényem rá. Akkor viszont szinte egyik napról a másikra. A fogsorom magától helyre állt, nem kellett fogszabályzás. Mai napig elcsodálkozom a kisiskolás fotóimon, hogy milyen kapa fogam volt. :D


Szerintem akár cumi, akár ujj, nem tudod elvenni, amíg szüksége van rá. Igen, a cumit fizikailag elveheted, de mindketten megszenveditek.

2020. máj. 4. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
28%

Egyetértek a 9-essel. Ha valami kell, akkor inkább a cumi, de azt se erőszakkal benyomni.

Nekem intő példa nővérem 11 éves fia, aki a mai napig szopja az ujját. A fogai hagyján (rondák), de az ujján a köröm is számtalanszor volt begyulladva, volt hogy le is vált.

A plusz koszt beviszik enélkül is a gyerekek. Ez már az extra.

Ugyanakkor ha cumit adsz, az már nem iszisz lesz. Mert az isziszbe a komfortszopi is beletartozik.

Cumit én csak a tápszeresnek adtam, de nem lógott egész nap a szájában, mert ez szülői kompetencia. 1 éves kora után nem vittük utcára, csak otthon kapta meg, utána csak alváshoz... Így nem jutottunk oda, hogy az oviba is vinni kelljen.

2020. máj. 4. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Az ujjszopásnál több szájüregi éa fogazati deformitás alakulhat ki, ami persze függ attól is, hogy a baba mennyire és milyen gyakran szopizza az ujját. Nagyobb lesz az esély arra, hogy nyitott harapás, előre álló felső metszőfogak, befelé álló hátsó metszőfogak alakulnak ki azoknál a gyerkőcöknél, akik vadul szopizzák az ujjukat. 2 nővéremnek is csúnya lett a fogsora, születésüktől kezdve az ujjukat cumizták kb 3 éves korukig. Én már cumit kaptam, de állítólag azt se használtan, nekem szinte tökéletes a fogsorom.

Amikor pedig le szeretnéd szoktatni a picit a cumizásról, sokkal könnyebb elvenni/eldugni a cumit. Az ujját nem fogod tudni elkobozni :)

De természetesen a legjobb az lenne, ha egyiket sem kellene használni. Minden baba más, egyertelmű, hogy a szopizás megnyugtatja őket, minden emlős bébi úgy nyugszik meg, hogy az anyukájukhoz bújnak és cumiznak.

Ma már nagyon jó fogszabályzós cumikat lehet kapni, amivel kivédhetőek a különböző deformitások kialakulása. Pl. Avent, Mam, Nuk.

2020. máj. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
71%

Mindkettő mellett vannak érvek és ellenérvek is.

Anyukám pl. nagy cumiellenes volt, ezért nem adott nekem cumit, ujjszopós lettem. 8 évesen szoktam le róla... sokáig csúnya volt az ujjam ott, ahol szoptam, és fogszabályzóm is lett, valószínűleg emiatt.

Nálam valószínűleg jobb lett volna a cumi, amit el tudnak tőlem venni.


Másrészt viszont a cumi ellen is vannak érvek: elvileg rosszabb a fogaknak, plusz sokan arra úgy ráfüggenek, hogy folyton a szájukban van, napközben játék közben is, úgy kezdenek el beszélni tanulni... Van logopédus ismerősöm, ő mesélte, hogy nagyon káros, ha egy beszélni tanuló 1-2 éves szájában egész nap ott a cumi, mert teljesen máshogy fogja képezni a hangokat, sokat dolgozott ilyen kisgyerekekkel.

Az ujját egyik gyerek sem szopja annyit, mint egy cumifüggő baba, mert a játékhoz kell mindkét kéz, olyankor kiveszi a szájából.

2020. máj. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
A kishúgom baba kora óta szopja az ujját, már 5 éves. Állandónak hólyagos belül a szája, mert kezet mosni nem szeret, arra fogva hogy akkor nem olyan ízű... nem tudjuk sehogy leszoktatni róla, csak úgy tud elaludni. A fogai is elől már szét állnak. Hozzáteszem apu is szopja még az ujját, 40 évesen, ő is úgy tud csak elaludni, szégyen ide szégyen oda....
2020. júl. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!