Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumi vagy ujjszopás? Melyik a...

Cumi vagy ujjszopás? Melyik a jobb?

Figyelt kérdés

3 hónapos kislányunk egyfolytában szopna/szopik. Kb. egy hónapja megtalálta az ujját, azóta ki sem veszi szinte a szájából. Éjszaka sem sír, ha éhes, mert neki tökéletes az ujja. Fel szoktam kelni éjszaka fejni, olyankor látom, hogy szinte már a könyökéig bent van a keze a szájában, ilyenkor már picit ingerülten szopja. Ha kap cicit, vagy leszívja kb. teljesen (150-200 ml), vagy szív kettőt és elalszik.

A cumit is elfogadja, de nem akartam cumiztatni, csak nagyon ritkán kapott, pl. ha ketten mentünk autóval valahova, vezettem és nagyon sírt.


Nem tudom mi a jobb, az ujja vagy a cumi. Mostanában napközben sem alszik el, ha ringatom, vagy járkálok vele, csak ha lerakom és szophatja az ujját.

Komfortcicizni is szoktam mostanában hagyni, van, hogy egy órát is, de ha elveszem tőle, egyből dugja be a kis a ujját.


Azt olvastam, csecsemőkorban jobb az ujj, mert jobb esetben már egy éves korukra elhagyják, a cumihoz viszont hozzászokhatnak. De az ujja meg nem fogja eldeformálni a fogait meg az állcsontját?


Teljesen tanácstalanok vagyunk, hogy adjunk neki cumit, vagy hagyjuk, had szopja az ujját.


2018. márc. 16. 09:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az ujjszopás elmúlt, amint talált jobb dolgot a kis kezének. :) Mióta ülni tud és matat, azóta csak akkor rágja az ujját, amikor jön nagyon a foga.
2018. márc. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
22%
Semmi pénzért nem adnék a kislányomnak egy gumi backot, ha képes magát megnyugtatni. Én imádom, hogy rátalált a kezére és gobdolnunk sem kell a cumira. 😊
2018. márc. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%
Ezt úgyis ő fogja eldönteni. Én cumiztatni akartam a lányomat, amit egyáltalán nem fogadott el, 3 hónaposan ő is erősen szopta az ujját, félévesen viszont már egyáltalán nem.
2018. márc. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

13éves koromig szoptam az ujjam....se a fogamnak se a kezemnek semmi baja...persze tudom, hogy ez nem általános és nem jó de én ilyen voltam.

Három gyerekem van az első kettő cumizott de csak addig míg az első cumi volt, újat nem fogadtak el.A kicsi most 9hós, csak alváshoz kell cumi de ő sem fogad el újat.

Szerintem ha szopja az ujját nem fog neki kelleni a cumi.Viszont ha az ujját nem hagyja el magától nagyon nehéz leszoktatni.Engem lehetetlen volt.

2018. márc. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nálatok már nem igazán opció, nem fog úgy átszokni, hogy haszna legyen, mert abban a pillanatban amikor elvennéd tőle a cumit, visszarakja majd az ujját. Márpedig a cumit is el kell venni egyszer.


Nálunk még azelőtt kapta, mielőtt rátalált volna az ujjára, így nem volt ilyen gond, nem helyettesítette. S amikor kellett fokozatosan elhagyta a cumizást.

2018. márc. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
59%
Cumirol könnyebb leszoktatni, mint az ujjarol. Én adok neki cumit ha kér. De nem kell állandóan a szájába tomkodni csak ha kéri. 3 hónapos
2018. márc. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

5 hós a babánk.Az első pár nap után haza érve a kórházból kezdtük a ,,cumira" szoktatást.Amit automatikusan kiköpött abban a pillanatban ahogy a szájába került.Azóta is ez van.Az ujját kennem kell kenőccsel, mert nagyon kicserepesedik néha a nyáltól. Spéci kenőcs gyerekorvos írta.Hozzáteszem úgy vettem észre az utóbbi hónapban már nincs egyfolytában a szájában a keze, szóval nem biztos ,hogy baj amiért nem fogadta el az elején a cumit.Alváskor sincs szükség semmi ilyesmire.Se cumira,se ujjra.

Szerintem ha már hasra fordul a tiéd is és mindkét keze el lesz foglalva a ,,játékkal" akkor már feleannyit fogja cuclizni az ujját így aligha deformálódhat el.Ha este mélyen elaludt kend be azt a kezét popsikenőccsel amit gyakran szopiz és akkor még csak ki se szárad a kezén a bőr.Vagy kérj magas zsírtartalmú kenőcsöt a gyerekorvostól.

2018. márc. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!