Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azt mondják a bölcsőhalál...

Azt mondják a bölcsőhalál elkerülése miatt hanyatt altassuk a babát, ha viszont a gyermekem 4 hónaposan automatikusan hasra fordul aludni, akkor ne piszkáljam, ugye?

Figyelt kérdés
2020. máj. 5. 23:07
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
91%
Mikor már magától forog, tudja fordítani a fejét, akkor nem akkora a veszély. Hagyd nyugodtan ha neki úgy jó
2020. máj. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
96%
Hat az enyém meg oldalt alszik 1 hónapos korától. Nekunk azt mondta a doki az se jó. En becsületesen hanyatt fordítottam, mikor megláttam. Sóhajtott egyet álmában és visszafordult. 😀 ezen a szinten szerintem nem tudsz vele mit tenni. De valószínű az a gyerek amelyik magától csinálja már érett is rá.
2020. máj. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk meg azt mondták, hogy az oldalán fekve altassuk, mert ha esetleg bukik úgy nem fullad meg
2020. máj. 6. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

A helyzet az hogy a tökéletes az lenne ha szegény babák lebegve aludnának.


Kutatások szerint ugye a bölcsőhalál lehetőséget fokozza a hason alvás, hiszen túl mélyen alszik. Hanyatt fekve a moro-reflex folyton felébreszti, vannak babák akik ennekellenére is egész jól alszanak, mások meg képtelenek így aludni, ekkor vagy mégis engedi az ember a hason alvást vagy oldalra fordítja. Utóbbitól meg az ortopéd szakorvosok kapnak sikítófrászt, mert nem tesz jót a fejlenek csípőnek.

Szóval valójában egyik sem tökéletes megoldás.


Egyébként a PIC-en akit csak lehet hason altatnak, épp azért mert így mélyebben jobban alszanak, az idegrendszer fejlődéséhez pedig fontos a mélyalvás. Ez nem csak a korababákra igaz, hanem az időre született babákra is.

Ez csak még egy infó, hogy az ember végképp ne tudja hogy altasson.

2020. máj. 6. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Én meg mindig hason alattam mindegyiket.

Az újszülött osztályon is mindegyiket így altatták. Sőt az elsőt így is küldték haza, hogy hason legyen.

Az orvos annyit mondott, hogy nem kell attól félni, hogy hason fekve belefullad a bukásába, mert kb.születésüktől fogva hasonfekve megemelték a fejüket és átfordították, ha úgy volt kényelmes.

Amúgy, meg miért forgatnál álmában egy 4 hónapost? Forog ő magától is, ha az lesz a jó póz.

2020. máj. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
90%
Kezdettől fogva hason aludtak a gyerekek.Ritkán háton,mert szinte egyből felébredtek a reflex miatt.Használtunk légzésfigyelőt.
2020. máj. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
90%
Az én gyerekeim mindig is hason aludtak, soha nem volt gond belőle.
2020. máj. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Ezen a lebegésen jót mosolyogtam :)


Eddig, ha letettem hanyatt, úgy aludt el, hogy oldalra fordította a fejét, szóval attól egyáltalán nem féltem, hogy a bukás veszélyes lenne, ő amúgy se bukik szinte sosem. Most kb egy hete meg leteszem hanyatt, azonnal löki magát olfalra, aztán megfordul hasra, oldalra fordítja a fejét, és már alszik is. Ilyenkor nem akarom visszafordítani, mert nyilván felébredne.


Amúgy a bölcsőhalál nem azert kovetkezik be, mert megfullad a gyerek, hanem mert egyszer csak már nem vesz levegőt. Amiatt én se aggódom, hogy megfullad, mert még előtte biztosan át tudna fordulni, meg amúgy sincs semmi a kiságyban amibe belefulladhatna. Csak hát azt olvasom mindenhol, hogy a bolcsőhalál elkerülése miatt hanyatt altassuk, meg ezt mondta az orvos is. Legzesfigyelo van, de az már úgyis csak akkor jelez, ha baj van.

2020. máj. 6. 09:11
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
A bölcsőhaláltól inkább koraszülött vagy kis súlyal született babáknál kell tartani. A légzés figyelőt is inkább olyankor javasolják. Nyugi nem lesz baj.
2020. máj. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2020. máj. 6. 09:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!