Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit kell tenni, hogy a bölcsőh...

Mit kell tenni, hogy a bölcsőhalál esélyét csökkentsük? Mennyire fontos a légzésfigyelő?

Figyelt kérdés
Nagyon rettegek a bölcsőhaláltól,igaz még csak 30 hetes terhes vagyok.Mindenképp szeretnék légzésfigyelőt venni,de a párom lebeszél róla,hogy feleslegesen aggódom.Megosztanátok az evvel kapcsolatos tapasztalataitokat?

2017. aug. 22. 19:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%

A dohányzás, koraszülés, az együttalvás, hasonalvás, túl száraz és meleg levegő növelik az esélyét. De nem tudják pontosan mitől van.

Menjetek el csecsemő újraélesztő tanfolyam is, magában a légzésfigyelő nem sokat ér ha nem tudod mit tegyél utána.

2017. aug. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
67%
Nekünk volt légzésfigyelőnk, én azt alap dolognak tartom.
2017. aug. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
85%

Lehet túlaggódónak tartani, de szerintem alap. Inkább dobjak ki az ablakon pár tízezer forintot fölöslegesen, mert nem volt rá szükség, minthogy ne legyen, ami jelzi, ha mégis baj van. Tudom, tudom, nem garantálja, hogy sikerül megmenteni a babát, de mégis nagyobb rá az esély, mintha észre se vennéd, hogy nem vesz levegőt, csak órák múlva... akkor már tényleg nincs segítség. Azonnal talán még van.

Az én lányom már 2 év 2 hónapos, már nem használjuk, 14 hónapig volt alatta. Akkor keerült ki a kiságyból. Nehezen szoktam meg, hogy nincs már légzésfigyelő. Soha nem volt riasztás, csak ha elfelejtettem kikapcsolni, mikor kivettem a kiságyból a gyereket, tehát elvileg fölösleges volt. De így voltam nyugodt, és a következő gyerekem alatt is lesz. Remélem szintén fölöslegesen.

2017. aug. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
62%
Engem megnyugtat a légzésfigyelõ. Sajnos tanfolyamra nem jutottam el, mert késõn kezdtem el nézegetni õket, de a neten vannak hasznos videók csecsemõ újraélesztêsrõl. De ha tudsz, menj el tanfolyamra, a légzésfigyelõnek tényleg csak akkor van értelme, ha tudod, mit kell tenni, ha megszólal.
2017. aug. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
69%

A nagyoknal,8 es 10 eve nem volt.igaz,egyikuk sem nagyon aludt a kisagyban.tehat eleve egy rizokofaktor,az egyuttalvas mar adott is volt.

Megis elnek.

A 3. 38 hetesen,programcsaszarral szuletett.valamifele megerzes miatt,valamiert most vettem mar terhesseg alatt.

Az elso napjat inkubatorban toltotte,legzeselegtelenseg miatt.a korai szuletes,es a hirtelen kiemeles miatt,azt mondtak.

Nala a korhazban ajanlottak is,hogy vegyunk,vagy bereljunk ha nincs otthon.

Egyszer sem riasztott.

De valahogy most megis ez kellett a nyugodt alvasomhoz.tekintve,hogy elejetol hason alvo volt.es refluxos.

Ha van,az nem art.nem kerul olyan sokba.

Remelhetoleg sosem fog riasztani,vagy ha megis akkor ok nelkul.de ha csak 1x is tortenne valami,a ferjed meg tudna bocsajtani maganak?

2017. aug. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%

Én is légzésfigyelőre szavazok!

Ráadásul egyik éjkszaka be is jelzett.

Berohantam a szobába kicsit megmozgattam de olyan volt mint egy rongybaba es nem reagált semmire.majd ijedtembe kikaptam es bár tudom nem az a megoldás amit én tettem.de eléggé bepánikoltam, es kicsit megráztam.

Aztan végre vett egy nagy levegöt es nagyon sirt.de még életembe nem örültem ugy gyereksirasnak mint akkor!

2017. aug. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!Mindenképp fogok venni légzésfigyelőt,én az angelcaret néztem.tanfolyamra megpróbálok elmenni,de mivel külföldön élek,még utána kell néznem. Neten már néztem ilyen videókat.Sajnos minden nap ezen izgulok...
2017. aug. 22. 20:21
 8/22 anonim ***** válasza:
86%

Általában az okozza a bölcsőhalált, hogy a baba arcát valami takarja, nem jut elég levegő oda. Ahelyett, hogy venne egy nagyobb levegőt, nem vesz. Ajánlott háton altatni, úgy kisebb az esélye, hogy bármi is közel kerül az arcához, orrához. Érdemes kemény matracot beszerezni, amibe nem süpped bele, az ágyvédőre legyen megfelelően rögzítve. Párna sem kell a kisbabának.

Játékok, plüssök, textilpelenkák, kis plédek, játékok törölközők stb ne legyenek bent neki és a kiságy szélén se mert magára húzhatja, így szintén bekövetezhet az, hogy nem jut elég oxigénhez. Takaró helyett pedig hálózsákot ajánlanak.

A szülőkkel való együttalvás is veszélyes lehet mert ugye ott nagyobbak a párnák, a takaró, más is ott fekszik és sose tudni, hogy álmunkban hogy fordulunk, hogyan húzzuk magunkra a takarót vagy bármi ilyesmi.


Ezekre mindenképp érdemes odafigyelni!

2017. aug. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
87%

szia. én is ajánlom a légzésfigyelőt...

az én fiamnál egyszer riasztott, szintén hasonló volt a szitu mint az egyik hozzászólónál, mint egy rongybaba.

a lányom alá is tettünk, ugyan nem vettünk újat, mert még tökéletes az ami fiamnak volt, nála is riasztott egyszer, de lehet egyszerűen rosszul feküdt nem tudom, de azonnal kikaptam az ágyból. mind a kettő hason alvó.

2017. aug. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
80%

Diplomas apolokent irom, hogy bizony eletmento keszulek .

Ha riaszt, akkor olyan hangos, hogy mar legtobbszor arra felriad a baba, es elkezd lelegezni ( ez direkt igy van kitalalva ). Ezt az elsonek irom, aki szerint tanfolyam nelkul felesleges. Ez nem igaz.


Aki meg irja, hogy felesleges, az o gyerekenek sem volt es semmi baja, na annak uzenem, hogy ha lett volna baja , akkor az a no nem ide irogatna, hanem a pszichiatrian fekudne.

Akinek meghalt a gyereke nem ide irogat ...

2017. aug. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!