Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdekelne van e az ismeretségi...

Érdekelne van e az ismeretségi körötökben akinek a babájával bölcsőhalál történt?

Figyelt kérdés
Koraszülött ikreim vannak. 34.hétre születtek. Van légzésfigyelőjük a babáknak, és néha be is jelez! Van hogy hosszan is, mint pl a mai napon is. A baba nyitott szemmel mozdulatlanul feküdt. Nem volt a bőre elszíneződve vagy ilyesmi... Kikaptam és talán kicsit gyorsabban, de lélegzett. Nem sírt, semmi ilyesmi! Szerintetek volt baj? Vagy téves riasztás lehetett?
2017. okt. 10. 23:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%

Mindenképp konzultalj orvossal. Inkább nézzenek ra egyszer feleslegesen, minthogy baj legyen.


Nekünk azt mondta az orvos, hogy rövid intervallumon belül egy riasztásra lehet azt mondani, hogy téves, de kettőre már nem.


Ismeretségi körben (barátnőm testvére) történt tragédia. Időre született egészségesnek tűnő jo súlyú kislány az első otthon töltött éjszaka meghalt bölcsőhalálban. Én azóta különösen leguesfigyelo parti vagyok.

2017. okt. 11. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%
Én is ismerek ilyet, ő egy időre született, jó súlyú, elvileg egészséges 4 hónapos kisfiú volt. Remélem ezeket olvassa az a sok anyuka, aki itt rendszeresen ossza az észt, hogy minek a légzésfigyelő...
2017. okt. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%
Időre született ikerfiai voltak ismerősömnek. Pár hónap különbséggel mindketten bölcsőhalálban haltak meg.
2017. okt. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
51%
Közeli ismerős kislánya halt meg késői bölcsőhalálban. Már majdnem 2 éves volt. :(
2017. okt. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

2 évesen is létezik bölcsőhalál?

Úgy tudtam, hogy 1 éves korig csak.


Ott nem lehet, hogy mivel a boncolás során nem találtak semmi konkrétumot, jobb híján ezt találták ki oknak?

2017. okt. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

Egy ismerősömnek volt pár napos babája, éjszaka a kicsi nagyon sírt, nem tudott megnyugodni, az anyja maga mellé tette az ágyba. Reggel amikor az anyuka felkelt próbálta ébresztgetni a babát, sikertelenül.

Egy másik ismerősöméknek szerencséjük volt. Egy hónapos körüli volt a kislányuk mikor be riasztott náluk a légzés figyelő, anyuka teljesen lefagyott, apuka élesztette újra a picit.

2017. okt. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
67%
Nekem 6 hetes a babám, nálunk is volt már pár riasztás. Nem feltétlenül kell egyből a legrosszabbra gondolni. Ha a kiságy alja rácsos érdemes beletenni egy méretre vágott OSB lapot, vagy mi 2 vastagabb plédet tettünk oda, és erre tettük a legzesfigyelo lapjait, rá a matracot. Azóta nincs riasztás. Meg az is elfordult hogy a takaró a baba alá keveredett, ekkor sem észlel tökéletesen. Persze mi is mindig rohantunk egyből ha riasztott, de eddig egyszer sem tapasztaltuk hogy valóban baj lenne és remelem nem is fogjuk.
2017. okt. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
57%
2 éves korig fordulhat elő.
2017. okt. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
98%

A kérdés veszélye az, hogy mindenki írni fog aki találkozott ilyennel és úgy tűnhet hogy ez mindennapos eset. Persze, biztosan előfordul, többször mint gondolnánk, de azért ez eléggé "ijesztegetős" helyzet.

Mármint kedves anyuka, szerintem ezzel csak jobban fogsz aggódni :(

Inkább beszélj orvossal, hogy megnyugtasson, vagy védőnővel. Használd a légzésfigyelőt.

Az én védőnőm pl azt mondta, hogy két év alatt mióta dolgozik, nem volt a körzetében bölcsőhalál. Inkább ezekre a számokra figyelj. Országosan, globálisan biztosan sokkkkkkkaaal több ilyen esetről hallhatsz, de ez elviszi a mérleg nyelvét a bőlcső halálban elhunyt és egészségben életben maradt babák között.


Szerintem orvossal beszéld meg ezt :( És nézesd meg a babákat, hogy te is megnyugodj.

2017. okt. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Elnézést az OFF-ért, de az egy nagyon fontos dolog, ami hozzátartozik ehhez, hogy a légzésfigyelő használatának akkor van a legnagyobb hatásossága és értelme, ha az ember mellette megtanulja a csecsemő újraélesztését is, hiszen nem mindig elegendő az, ha felkapjaa babát a kiságyból. Seígthet az is, de ha valódi légzésleállás van, akkor mindenképpen tudni kell újraéleszteni a kicsit, hisz hiába a riasztás, ha utána mentőre vár a szülő, mire kiér már késő. A legtöbb kórházban tartanak ilyen tanfolyamot, a Vöröskersztnél is elérhető, pár óra csak és ténylegesen hasznos. A sima elsősegély tanfolyamot magam is elvégeztem, mint mindenki, akinek van jogosítványa, de mikor megszületett a fiam 27 hétre, még a PIC-es időszak alatt részt vettünk mindktten egy ilyen gyorstalpalón és milyen szerencse. Nálunk nem történt katasztrófa szerencsére, de 17 hetes korában (korrigáltan akkor volt mindösszesen 4 hetes és 3 hete volt otthon) leállt a légzése a fiunknak, újra kellett éleszteni. Semmi gond nem történt, persze hívtuk a mentőt is egyből (míg a másikunk újraélesztett)és utána kórházban volt 2 napot megfigyelésen. Fontos, hogy ezt ne felejtsék el a szülők, mert ha helyzet van és kétségbeesnek, lefagynak, nopláne nem tudják mit tegyenek, az targédiához vezethet. Persze eligazít telefonon a központban a mentésirányító, de jobb, ha nem éri felkészületlenül az embert és persze sose legyen erre szükség. Mára már 9 éves a kis túlélő és makk egészséges, mindenki gyermekének egészséget kívánok!
2017. okt. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!