Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokat eszik a babám, mit...

Sokat eszik a babám, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Jövő héten lesz 2 hónapos, tápszeres. Általában 2 -2.5 óránként eszik, ritkán bír ki 3-4 órát. 120 ml-t kap egy étkezésre. Nagyon hízik, már majdnem 5 kg. 2850 grammal született, 2650-el jöttünk haza. Cuppog, szívja a kezét, bekapja az ujjamat, ha nem adok neki, akkor sír. A védőnő mondta, hogy sok lesz. Mit tegyek? Próbáltam itatni is étkezések között, de nem használ.

2020. máj. 7. 13:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Adj neki, amennyit kér, babát nem éheztetünk.
2020. máj. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is attól tartottam, hogy majd kórosan elhízik, de nem, ő többet igényel(t). A védőnőm azt mondta, 3 év alatt csak extrém esetben diétáztatjuk a gyermekeket, szóval adj neki nyugodtan, később majd lemozogja. :)
2020. máj. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Adj neki annyit amennyit szeretne! Minden baba más, nem a nagykönyv szerint zajlik minden. Ha mászik majd úgyis "ledolgozza". Szerintem egyáltalán nem sok a 120. Kislányom 3 hónapos korára megduplázta a súlyát és nem mondta egy doki vagy v.nő se, hogy gond.
2020. máj. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%

Egyet értek az elsővel. Az első fiam tápszeres volt, eleinte csak amit a védőnő és az orvos tanácsolt, ha "nem szabadott többet enni" nem adtam neki többet. Utána meguntam, hogy sír, nehogy már azon a 30ml tápon varialjak és hagyjam ordítani minden etetés után. Igen jó súlyban volt, azóta meg azon megy a variálás, hogy vékonyabb.

Most a tesója anyatejes, ő is nagyon jó súlyban van, vele is ugyan ezeket a köröket futom. De már meg tanultam lexarni. Bízz magadban és a babádban, nem minden gyerek eszik annyit és akkor amit a nagy könyv leír.

2020. máj. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Vagyis mindenkivel 😊
2020. máj. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom másfél kilókat hízott a 4. hónapig. Aztán lelassult a hízás. Most 3 éves, nem kövér, mindenhová futva közlekedik :)
2020. máj. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem extrém...


Kis súyú babák gyorsabban híznak.


2750-nek vittük haz 2 hós státuszon 4600 volt.. egÁmtalán nem volt kiemelkedô a hízása


De a fiam 3330-jött haza 5580g volt a 2 hóson

2020. máj. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi mindig ezért vagyunk /voltunk/csesztetve!Az én lányom is nagyon hízott,most 5 honapos és ugyanaz az adagja mint 2 hónapja.Ő is 2,5 óránként eszik.Nekunk is mondta a doki itassuk vízzel,hagyjuk hagy sírjon stb Ezek hülyék,nem kell veluk foglalkozni.Ennyit eszik ennyi.Mi nem rég kezdtuk a hozzá táplálást,majd kap laktatóbb kajákat,hátha kibír többet is.Ha meg elkezd kúszni,mászni,megáll a hízása.
2020. máj. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Az lemaradt h.koraszülott volt.2 kiloval született.Most 5 hónaposan 8kg😁
2020. máj. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én sem gondolnám olyan extrémnek, kicsivel több csak, mint az átlag, de a védőnőnek nem tetszik. Jövő héten kapja az oltást, majd meglátom az orvos mit mond.
2020. máj. 7. 14:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!