Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 35 évesen 3. baba nagyon...

35 évesen 3. baba nagyon későn van?

Figyelt kérdés
28 és 31 éves voltam, amikor születtek a gyerekeim, de nagyon szeretnék még egyet. Tudom, hogy 35 felett nagyon megnő az esély a beteg babára, és nem tudnám elvetetni, ha kiderülne, hogy beteg. Ti bevállalnátok?
2020. máj. 10. 09:46
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
77%
Ha ennyire félj, ne szülj. Én 40 éves vagyok, 3. babával várandós és szerertnénk 4.-et is. Soha nem volt gond egyik babávak és terhességgel sem. Persze hozzáteszem, hogy most a harmadikkal megcsináltattuk a nifty tesztet is, így már a 12. hét előtt tudtuk, hogy minden rendben van.
2020. máj. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
90%

Kb ugyanennyi idősen szültem az első kettőt mint te, én nem vállalok már harmadikat. De nem azért, mert öregnek érzem magam, csak én kettővel bírok el, ez van.


Neked is elsősorban azt kell mérlegelni, mi a legjobb a családnak. Ha akartok harmadikat, akkor hajrá.

2020. máj. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
61%

Én személy szerint 30 felett már nem szeretnék szülni. De szerintem, ha nagyon szeretnél még egyet, akkor vállald be. Azért 35 évesen se olyan nagyon ijesztőek a statisztikák. Én 35 éves korra, Down szindrómára 1 a 353-ban számokat találtam, ami 0.28% esélyt jelent.

40-45 évesen már sokkal rosszabbak az esélyek, akkor már biztos hogy nem vállalnám be.

De ha tényleg szeretnéd, akkor minél előbb, annál jobb.


Amúgy anyukám 36 éves volt, amikor én születtem, 38 amikor a húgom született és mi teljesen egészségesek vagyunk mindketten. A sógornőm is 36 évesen szülte a 3. gyerekét és vele is minden rendben van.

2020. máj. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
100%

35 voltam, amikor a harmadik gyerek szuletett.

Eszembe sem jutott, hogy keso lenne, azota sem erzem oregnek magam (37 vagyok most).

Mi ezzel kalkulaltunk eleve, a nagyobb gyerekeket 25 es 26 evesen szultem, semmikepp nem szerettuk volna kis korkulonbseggel vallalni meg egy gyereket, pedig harmat terveztunk eleve.

Most mar nem szeretnenk tobbet (a haz epp eleg nagy igy nekunk, kenyelmesen megvagyunk anyagilag is, ido es energia is jut eleg a gyerekekre, stb). De ha valami nagyon felremenne es teherbe esnek a kovetkezo 5 evben, akkor a korom biztosan nem lenne erv amellett, hogy ne vallaljuk.

2020. máj. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
23%

3as te normalis vagy?

28korai?

Talan edesanyad 35evesen szult teged? Nem gondolom 23, es tisztessegesen felnevelt.

Kerdezo,

Sajnos a mai vilagban csunyan elcsuszott ez a dolog. Aki huszonevesen akar szulni lenezik.... aki 40evesen azt istenik.

Jol tetted, hogy idoben szultel.

Pont ezer mert szeretnel 3.at, igy lesz meg ra idod :)

Sok sikert.

2020. máj. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
58%

1. Gyerek 28evesen

2. Gyerek 30


Valas:(


3. Gyerek 38eves koromban fog megszuletni,egeszseges.


En is feltem, de biztam benne h egeszseges lesz es mindig eltereltem a gondolataimat ha bevillant az ellenkezoje. Abortusz nalunk sem volt opcio a ferjemmel.


Magamnal 40ev az, ami utan mar nem probalkoztunk volna, masoknal 42 ahol meg azt gondolom hogy utolso esely.


De ez mindenkinel mas, te erzed h mennyire szeretned. 35 szerintem meg nem az "oreg anya" kategoria.

2020. máj. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
73%
Ma már teljesen általános (kitolódott tanulás, párválasztás, sok a válás és újrakezdés), hogy akár az elsőt is csak 35 felett vállalják, a többediket meg 40 környékén. Ettől még persze nem ideális, de senki nem fog rajta fennakadni. Én bevállalnám.
2020. máj. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
76%

15, nekem lett volna korai, te nagyokos! ;) Ugyanúgy szubjektív vélemény, mint az, hogy a kérdező késeinek tartja a 35-öt.

Egyébként nem tudom, hogy jön ide az édesanyám, de 33 évesen szült engem. ;)

2020. máj. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem csúnya egy lassan nagymamakorú kismama, de mindenki maga dönt.
2020. máj. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:
Hol nagymama egy 35 éves? A cigányoknál esetleg. Én egy 35 éves nagymamát sem ismerek.
2020. máj. 10. 19:34
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!