Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van értelme próbálkoznunk a...

Van értelme próbálkoznunk a szobatisztasággal, ha 3 nap alatt egyszer sem szólt, hogy kell pisilni, csak összepisilte magát?

Figyelt kérdés

Viszont reggelente és délutánonként száraz pelenkával ébred, utána ha bilire ültetem, bele is pisil, és este, fürdés előtt is ügyesen belepisil a bilibe, ha ráültetem.

Erőltetni nem akarom, de túl korán feladni sem, mert lehet, hogy ez kell neki ahhoz, hogy felfogja, a bugyi nem egyenlő a pelenkával...


2 éves elmúlt



2012. máj. 30. 10:53
 1/5 anonim ***** válasza:

3 nap? Nálunk min 3 hét volt mire rájött hogy szólni kéne, utána viszont egyik pillanatról a másikra lett szobatiszta éjjel és nappal is, szintén két éves múlt akkor a csajszim.

Mindig hagy látható helyen a bilit, ültesd rá a babát, vagy plüss állatot, napközben ha jó kedve van szólj neki, hogy üljön rá, ha hajlandó rá, ücsöröghet is rajta tovább, előbb utóbb leesik nekik a dolog.

Ha nagyon ellenkezik nem kell erőltetni, még van pár hónap a nyárból, amikor lehet pelus nélkül szaladgálni.

2012. máj. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem két évesen pihentesd még ezt a témát. Én legalábbis nem bírnám mosással. Amúgy nálunk is ez volt, két évesen használta a bilit, ha ráültettem, sőt a nagydolog csak oda ment, de nem szólt ha kellett pisilnie. Ez télen volt, és nem akartam kitenni annak h pl az utcán bepisil. Fél évre rá, szép időben levettem róla a pelust, megbeszéltem vele, és alig volt baleset. Addig is bugyipelust húztam rá, és mindig bíztattam hogy bilibe pisiljen, de nem volt baj, ha becsorrant. Szerintem meg kell várni azt az időt, amikor ő akarja és tudja is irányítani.
2012. máj. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A lányunk 2 éves kora előtt lett szobatiszta. Levettem róla a pelust, mert már néhány hete szólt kakinál, hogy kaki lesz, de csak utána sikerült neki.


Levettem a pelust, 3-4 napig sokszor bepisilt, nem szólt előre. Viszont kb. az 5. naptól már szólt, csak nem mindig tudta visszatartani :). Egy hét elteltével teljesen szobatiszta lett :). Ja, és kezdetektől nem adtam rá délután és éjjel sem pelenkát, csak bugyit.


Olykor előfordul még baleset, ha nagyon elmerül a játékban, de már szól előre mindig. Valamint ő nem bilizik, hanem a wc-re ült rögtön, a bilit nem szereti :S.


Amikor elkezdtük a szobatisztaságra szoktatást, én 1 hetet tűztem ki célul, hogy ha az 1 hét alatt látok fejlődést (nem mindig pisil be, megpróbálja tartani a pisit, vagy olykor a wc-be is pisil, esetleg szól, csak nem érünk a wc-ig vele, egyszóval fejlődik, akárcsak egy kicsit is, akkor folytattam volna mindenképpen. Ha viszont semmi változás nem lett volna, akkor hagytam volna pelusozni, amíg nem érett meg rá, kínozni nem akartam semmiképpen.)

Hát, remélem írtam valami hasznosat is :)

2012. máj. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Haladunk, ma 3 pisi a bilibe - magától, egyedül, és egy kaki a földre... Bugyi nélkül van, csak szoknyában. Amíg bugyiban volt, nem érezte, hogy nem pelus, bepisilt. Pelenkába pisiléskor meg nézte a lábát, hogy folyik-e rajta a pisi.

2012. jún. 1. 16:14
 5/5 A kérdező kommentje:

Ja, és hogy 2 éves elmúlt, úgy értendő, hogy már 4 hónapja elmúlt :)


Tehát ha köv. nyárra halasztanám, már 3 is elmúlna, azért így írtam. Ha a tesójával nem lennék itthon gyeden, akkor már szeptembertől ovis is lenne.

2012. jún. 1. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!