Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Érdemes próbálkozni a szobatis...

Érdemes próbálkozni a szobatisztasággal 1.5 éves kisfiúval, vagy majd csak jövő nyáron?

Figyelt kérdés

2012. jún. 3. 11:52
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Szerintem érdemes már most. Sok sikert hozzá :)
2012. jún. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
37%

Én a másik oldal vagyok, szerintem ráérsz 2 év felett elkezdeni, amikor már ő szól, hogy mi újság.

Most még sokra nem mennél... Csak állandóan takaríthatnád a pisit, kakit...

2012. jún. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva meg sem fordult a fejembe, csak anyósom mondta, hogy a lányának a gyerekei is 1.5 évesen szobatiszták lettek, és "szöget ütött a fejembe" hogy tényleg milyen jó lenne, ha (legalább) nappalra sikerülne. Kertes házban lakunk, és úgy gondoltam, hogy igazából bejönne a kánikula, csak egy kisgatyót adnék rá. Persze ha nem megy nem fogom erőltetni.
2012. jún. 3. 12:36
 4/12 anonim ***** válasza:

Lányom most 20 hónapos és már szól, ha pisilnie kell. A bilivel már eddig is ismerkedett, mert ki volt neki készítve. Soha nem erőltettem, egyszerűen csak ki volt készítve, szívesen ráült, nézegette stb.

Most, hogy látom, hogy szól, eszemben sem lenne 2 éves koráig várni vagy tovább.

Másfél évesen lehet még korai, de elég csak 1-2 hónap, hogy megérjenek rá, ezt majd úgyis felismered, és ha látsz rá hajlandóságot, akkor minek várni vele?

Senki nem mondja, hogy erőltetni kell, annak nincs értelme, de megismertetni vele, néha elmondani, hogy ide is lehet pisilni és közben a bilire mutatni lehet. Okosak, felfogják. S ha ő maga is akarja, akkor csakazértis várni nem kell.

Ha meg nem akarja, akkor meg ráértek, nem kerget a tatár. :)

2012. jún. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
nyugodtan elkezdheted, az egyik tesóm 13 hónaposan szokott le, 15 hósan pedig már éjjel is szobatiszta volt, a másik 14 hósan nappal, 17 hósan már éjjel is és kertünk sem volt panelban laktunk.. ha kint van a kertben és oda pisil, kakil nem nagy gond, ha csak kis gyatyát adsz rá és nem veszed le róla érezni fogja hogy kellemetlen, így hamarább sikerülhet :) sok sikert :)
2012. jún. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2012. jún. 3. 13:21
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
szia, az enyém is augusztusban tölti a másfél évet, én ki fogom használni hogy kert van és meleg, ha nem jön össze, nem jön össze, de egy próbát megér szerintem, természetesen semmit sem erőltetve.
2012. jún. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom 19 hónapos, a kaki már stabilan a bilibe megy, a pisivel még többször megkésünk:) de talán nyár végére, így, hogy szinte egész nap lehet pelenkátlanul, itthonra szobatiszta lesz.

Szóval szerintem nem erőltetve, a gyerek kiványcsiságára alapozva el lehet kezdeni. Csak fontos, hogy ne fogd fel kudarcként ha nem sikerül, nem vagytok elkésve:)!

2012. jún. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A 7es válaszolóval hasonló a szitum és én is úgy gondolkodom ahogy ő, ha összejön szuper, ha nem nem. Egy próbát megér, erőltetni semmit nem fogok, de ha már itt a kert, akkor miért ne venném le a pelust..
2012. jún. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is másfél éves múlt.

16 hónaposan egy hétig fürdés előtt mindig belekakált és pisilt, utána nem volt hajlandó ráülni.

Ha kérdezem tőle hova kell pisilni,mondja hogy bili, meg w:):) De ha szólok,hogy menjünk akkor közli,hogy nem.

Remélem mostmár tényleg jön a nyár,és ledobhatjuk a pelust.


Egy próbát megér, majd kiderül:):)

2012. jún. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!