Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A szeparációs szorongás és a...

A szeparációs szorongás és a tárgyállandóság összefügg?

Figyelt kérdés

9 hónapos a babám és tudom , hogy butaság és örüljek neki, de egy kicsit sem szorong.

Múlt héten kétszer két órára nem voltam vele és köszöni szépen, jól megvan nélkülem.

Jól esne egy icipici , sírt utánad 😃

Viszont már keresi az eldugott tárgyakat, tehát kialakult a tárgyállandóság, tudja hogy a dolgok akkor is léteznek, ha ő azt nem látja.

Ezzel magyarázom, hogy nem hiányzom neki, hisz tudja, hogy létezem.

Mert elvileg a szepa szorongás az az, mikor az anya eltűnik és ő fél, hogy örökre, mert nem látja.

Jól tudom?



2020. jún. 7. 02:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem függ össze.


Viszont a lányomnál nekem sem volt észrevehető ez a korai szepa


Talan ha megeröltetem magan 1-2 napra rá rudom fogni..

Amúgy csak egy nyűgös havas napRa gondoloj!


De amitől nem beszélnek, hogy a szeparàciós szorongás 2 körös..

1,5 éves kor körül


Fix napra pontosan 1 hónapog tartott.

Nappal semmi baja nem colt.. de éjjjel.....

Nah túléltük az a lényeg

2020. jún. 7. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
25%

Igen, összefügg, nagyon jól leírtad. A szeparációs szorongás nem minden babánál látványos, és valóban van egy 2. hulláma, 12-15 hó körül, pedig addigra ismerik a tárgyakat. A te babád lehet, hogy most még élvezi az önállósodást, ezért nem szorong, de szerintem lesz még olyan napja, amikor megijed az önállóságától és hiányolni fog.

Megértem,hogy vágysz arra, hogy hiányozz neki, de ne feledd, hogy ez neki nagyon fájdalmas, félelmetes, kétségbeejtő érzés, azért szoktak sírni. Örülj, hogy a babád nem élte ezt át, sajnos, vagy nem, még valószínű, hogy lesz benne része. Attól, mert nem látványos, biztos, hogy te vagy neki az első, ha te vagy az elsődleges gondozója.

2020. jún. 7. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Összefügg és hidd el hogy sokkal egyszerűbb ha a szepa nem látványos. És ha nincs, az is normális. Az én fiamnál olyan erős volt hogy ha csak odébb léptem már sikítva üvöltött, kotort utánam ott ne hagyjam. Rengeteget sírtam vele én is, mert pokoli nehéz volt mindkettőnknek.
2020. jún. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!