Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Természetes szülés után...

Természetes szülés után (nincs szoptatás), mikor lehet leghamarabb elkezdeni edzeni szerintetek? Esetleg saját tapasztalat?

Figyelt kérdés

2 hónap múlva lesz meg a baba. Most még járok edzeni (magamhoz képest nyilván nem a maximum, de elég kemény órák), és majd szeretnék amint lehet újra menni.


Ti mikor mentetek újra először szülés után?


(Nyilván nem tudhatom biztosra hogy természetes úton fog-e születni, de azért miután eddig minden szuper, próbálok a legjobbakra gondolni.)


2020. jún. 23. 12:39
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nagyon egyéni.

A szülés mikéntje pedig sajnos nem azon múlik, hogy mennyire volt rendben a várandósság. Ezt nem bántásból írom, hanem mert így van. Sok ismerősömnek volt minden rendben végig, aztán mégis császárosak lettek. Én végig császárra készültem mert anyukám mindkét gyerekét úgy szülte, de nekem végül természetesen bújt ki a baba. De ettől független kívánom hogy úgy sikerüljön a szülés is, ahogy szeretnéd.

Ha végül viszont császár lesz, se keseredj el, mert egy nagyon jó barátnőm már 1 héttel utána szinte szaladt.

A mozgásra szerintem 6 hét az mindenképp kell mindkét esetben. Magadnak teszel a legjobbat ha ezt kivárod, hiszen kell a szervezetnek a regenerálódásra is időt hagyni.

Viszont utána már szinte a régi leszel (a tapasztalataim alapjá legalabb is). Nálam inkább az idő az ami hiányzik sokszor az edzéshez, de ha van segitseged akkor ezzel sem lesz gond.


Könnyű szülést és jó babázást!

2020. jún. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg 6 hét de mivel nekem elég érzékeny volt altájékon így én a 6.hèten még csak pilatest nyomta.

Bicikli, aerobic olyan 2 hónap utàn.

2020. jún. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Sok mindentől függ, de szerintem 6-12 hét között valamikor. Orvost kérdezd majd meg!:)
2020. jún. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
87%
En 6 het utan vagyis a gyermekagyas idoszak utan mentem egybol. De akkor mar tudtam is rendes kemeny edzeseket tolni
2020. jún. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
22%
Mondjuk ha meg meg se szultel honnan tudod h nem fogsz szoptatni? Nem akarsz?
2020. jún. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
82%

Nem tök mindegy, hogy honnan tudja vagy miért nem fog? Lényeg, hogy nem fog.


Egyébként én a 7.héttől kezdtem el edzeni, először csak könnyed feladatokat csináltam, aztán ahogy éreztem hogy több is megy, úgy "durvultam". :D

2020. jún. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!