Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tanacsolnatok a helyemben...

Mit tanacsolnatok a helyemben a szomszédnak?

Figyelt kérdés
3eves vegyes ikerpár. A kislány szépen beszél, szobatiszta. Viszont a kisfiú nem beszél, nem szobatiszta, üvölt egész nap... Már többen szóltak az anyukának, hogy vigy valamerre a kisfiút de nem hajlandó. Hogy lehetne rá venni?
2020. júl. 3. 11:38
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
Sehogy. Majd az illetékesek küldik, ha ők jónak látják. Ha 3 évesek, akkor kezdik az ovit, ott majd figyelik őket.
2020. júl. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
19%

Autista a kisfiú, vagy legalábbis gyanús, hogy az?


Ha a pedagógus szól a szülőknek, és van írásbeli nyoma is, akkor tovább kell lépni a gyerek érdekében, akár mennyire az anyuka nem akarja látni a valóságot. Gyámhatóság és Nevtan. A gyerek érdeke, hogy a lehető legkorábban és legjobb fejlesztést kapja. Az anyuka meg ne foglalkozzon azzal, hohgy mit szólnak az emberek, hanem lépjen, mert ha mennél korábbi idő óta kap fejlesztést a gyerek annál magasabb szintre tudnak jutni vele, szemben azokkal, akik a társadalmi előítéletek miatt húzzák-halasszák a dolgokat, és mire kiderül addigra sokkal kevesebb lesz az esélyük, hogy a gyermek jól feltudjon zárkózni.

2020. júl. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
14%

2+ Mond meg az ismerősödnek, hogy egy jó pedagógus-szülő fejlesztéssel csodákat lehet elérni és köszönje meg ha egy tapasztalt ember szól neki, de egy percet se várjon tovább..


Nem könnyű út előtt áll a család ez tény, de visszatekintve sok keserűségtől óvja meg magukat, és a gyermekét is.

2020. júl. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%

Sehogy, semmi közötök hozzá, ha nekem pampognának ilyeneket a szomszédaim úgy elküldeném őket a fészkes fenébe, hogy megemlegetik. Nyilván anyuka ugyanúgy neveli a gyerekeit nem tojik rá az egyikre, hogy lassabban fejlődik. Minden gyerek más. Nyugodj meg, hogy ha gond lenne a kisfiúval akkor azt a védőnő vagy a háziorvos már jelezte volna és elküldték volna őket a megfelelő helyekre.

Ti meg fogadjátok el, hogy egy társasházban más emberek is élnek és nem alkalmazkodhat mindenki hozzátok. Engem is úgy irritál a gyerektelen paraszt szomszédom, hogy arconcsapnám minden nap de nem teszem mivel tudom, hogy én költöztem ide, vállaltam, hogy más emberek zaját is hallgatnom kell.

2020. júl. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A fiúk később kezdenek beszélni. Lehet azért "üvölt", mert zavarja , hogy még nem tudja jól kifejezni magát.

Nekem is a lányom 2 éves korában kezdett beszélni, pár hét után már összetett mondatokban. 2,5 évesen szobatiszta volt.

A fiam 3 lesz és még csak most próbálkozik a beszéddel (a tesója intéz helyette sokmindent, így nincs rákényszerülve) és a szobatisztasággal is most értünk oda, hogy itthon már nem kell pelenka.

Senki sem szólt, hogy le lenne maradva. Védőnő és az orvos is mondta, hogy ez így még rendben van.

2020. júl. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
88%
Bírom amikor vadidegenek jobban tudják mi van más gyerekével. Az, hogy nem köti más orrára, lehet tett már lépéseket ezügyben. Anno nekem a sógornőm cseszegetett állandóan, idegrendszeri érwttlensége volt a fiamnak, amit helyrehoztunk sulira, semmi nyoma nem maradt. A sógornőm egyfolytában okoskodott, hogy gond van a gyerekemmel. Az ő fiának iskolában derült ki, hogy írás-olvasás nehézségei vannak, ugyancsak idegrendszeri érettlenség miatt.
2020. júl. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!