Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azok az anyukák, akik kisbabáv...

Azok az anyukák, akik kisbabával vannak otthon, miért panadzkodnak folyton, hogy semmire sincs idejük?

Figyelt kérdés

Itt a gyakorin is ezt olvasom mindig, ezért nem mosnak hajat, nincs otthon rend, volt aki azt is kiírta ide, hogy átöltözni se tud, lebukott pólóban megy a boltba🤷‍♀️

Nem provokatív kérdésnek szánom, tényleg érdekel, mióta itthon vagyok a babámmal, nagyobb rend van, mint amikor dolgoztam és folyton későn értem haza fáradtan, edzeni is szoktam és pihenni is.


Ha minden nap takarít vki, akkor max 2 óra egy egész lakás mindennel együtt. Ennyit azért alszik egy baba még. Megszakításokkal sokszor, de mindig sikerül a házimunka, van mosógép, mosogatógép, porszívó stb.


És van ám apuka is, ő is babázik sokat, addig belefér simán egy fürdő vagy egy futás kint.


Aki még pólót se tud cserélni és fürdeni sincs ideje, ott mi van a háttérben? Nincs apuka?



2020. júl. 3. 11:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/71 anonim ***** válasza:
84%

Én nem tudom már hányadik választ írtam.Az vagyok akinek 2.5 évesen kezdte átaludni az éjszakát a gyereke.Párom megtette értünk amit tudott, arról ő tehetett a legkevésbé, hogy majdnem 2 éves koráig kb szobadísz funkciót töltött be a gyerekünk szemébe.Szép de menjen máshová.:)A nagyszülőkkel ugyanez volt a helyzet.Próbáltuk amúgy férjemmel úgy hogy mikor haza jött én elfeküdtem ,de mikor hallatszik, hogy üvölt a babád attól a pillanattól kezdve, hogy otthagytad az apjával, és csak üvölt és üvölt akkor nem tudsz aludni.Nekem legalábbis nem ment.

Takarítónőt engedhettünk volna, de ez az én flugom, hogy idegen ember nem turkál a cuccaim között.Mondjuk porszívózni minden nap szoktam,felmosni is.Viszont volt hogy cserébe nem tettem be a mosást, nem hajtogattam össze a ruhákat,nem vasaltam a férjem ingét,nem mostam meg a hajam vagy épp lexartam, hogy látszanak a szemem alatt a karikák meg ilyenek.Elaludni,elbóbiskolni sem sikerült a gyerekem mellett mikor ébren volt.5 hónapos korában kezdett mászni, onnantól izgi volt az élet.

Úgy beszéltük meg a főnökömmel, hogy meglátjuk milyen a baba, lehet fél évessel már újra kezdem a munkát.Megpróbáltam, de lehetetlenség volt úgyhogy 2 éves korában kezdtem dolgozni, akkor mikor már az apja is emberi lénynek számított, olyannak akivel ezt azt lehet csinálni.Onnantól viszont ugye dolgoztam, ergo még mindig nem napi 6-8 órát alvással,telózásal,sorozatnézéssel töltöttem:)Otthonról végezhető munkám van és nagyon szerencsés vagyok ezzel szerintem.(amúgy zombi üzemmódban a legtöbb hullafáradt nő nem a tv előtt dögli, ez csak a te agyadban létezik:D)

2 éves 3 hónapos korában megfázott a gyerekünk, akkor aludt el először fél éjjel az apjával, felkapcsolt villany mellett 2 óra ébrenlét után, amiben az volt a fő előadás, hogy kipattogott az ágyból és próbált kijönni ,hogy megkeressen.Én meg akkor már másfél napja nem aludtam úgyhogy kidőltem kerek 4-5 órára.Ez volt a születése óta a leghosszabb egyben alvással töltött időm:D


Barátnőmnek nagyon aktív babája van, minden happy nála, a gyereke bárkivel elvan napestig, sorba is állnak érte mindig viszi valaki.Kitakarít,rendet tesz,főz,most,takarít.A gyerkőc éjjel alszik.Nappal 2-3 órákat egybe.Én is látom mennyivel különb élete van, mennyivel kipihentebb, elégedettebb és az anya szerepben is jobban kiteljesedett mint mondjuk én, mert én nem mindent tudtam akkora odaadással csinálni minden helyzetben mint ő.DE ettől még nem irigylem.Mert ha akárkivel cserélhetnék se cserélnék, mivel nekem ez a gyerek jutott és függetlenül az első 2.5 évtől nagyon imádom és nem cserélném el egy másikra.

Legyél boldog, hogy neked minden flottul megy, aztán ne akard az észt osztani másoknak!

2020. júl. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/71 anonim ***** válasza:
83%
Tudod, ki fog minden nap 2 óra hosszat takarítani. Ilyen hülyeséget még nem is hallottam. Szóval szerinted az él "retekben", aki nem szán ennyit a házimunkára egy nap. Hát tudod mit, inkább éljek retekben.
2020. júl. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/71 A kérdező kommentje:

A max 2 óra mindennel együtt, és nem feltétlenül egyben. Van olyan nap, hogy 3-4x fél órát töltök házimunkával, de van, hogy egyszerre, mert úgy alszik a kisfiam, mint a bunda. ha aznap pl még kitakarítom a hűtőt is, meg csinálok még plusz dolgokat, akkor se több 2,5 óránál, mert vigyázunk a tisztaságra.


Aki azt írta, hogy nem fontos a rend, hanem a tisztaság:

Ez szerintem oké, ha nem vagytok rendmániások, a tisztaság az, ami fontos, nekem kicsi mellett, ha rendetlenség van, vagy nem olyan a polc, hogy ábcben vannak a könyvek, az nem gáz, de ha nincs felporszívózva meg felmosva, esetleg kosz van, az alapból gáz, kicsi mellett übergáz szerintem. És én a takarítást főleg a higiénia miatt tartom fontosnak naponta. Mondjuk szeretek pakolni, és olyan a lakás, hogy kevés a kacat, ezért a pakolás nálunk a 4 szobában összesen 1 óra porolással együtt, de beosztás szerint csinálom, minden nap más helyiséget, így napi 10-15 perc, annyi azért akad minden este akár a lefekvés előtt is. (még nem pakolós a gyerek, ha az lesz, ez tudom, hogy más lesz).


Azt, hogy vkinek a film a fontosabb, erre írtam:

"Vagy például nem olyan típusok, mint te, akiknek a boldogságukhoz tiszta lakás kell, hanem egyéb módokon szeretnének feltöltődni (olvasás, filmnézés, barátnővel csacsogás stb. )"


Sajnálom, aki azt írta, hogy az apuka ki akarta venni a részét, de a baba nem volt el vele, ez tényleg nehéz ügy. Én inkább azokról a családokról írtam, ahol az apuka azért nem babázik, mert hát ő a kenyérkereső, aki viszi haza a pénzt, dolgozik, tehát őt nem kell ezzel zavarni, meg amúgy is az anyára van szüksége a gyereknek. Ezzel abszolút nem értek egyet, és nagyon sajnálom azokat a nőket, akik így élnek, volt ilyen barátnőm, neki a konyhában volt a helye, és teljesen természetes volt, hogy ő megszakad a 2 kicsi gyerekkel,míg apuka kocsmázik a haverokkal esténként, meg utazgat a kollégákkal sítúrákra meg ide-oda havi pár napra.


Na amúgy tényleg nyugodt babám van, szerencsés vagyok, és nem piszkálódni akartam, csak nem értem sok esetben azt az extrém igénytelenséget, amit látok pl egy ismerősnél is (full le van lakva a csaj, és amikor voltunk náluk, akkor a lakás is koszos volt (nem rendetlen, hanem koszos). Valószínűleg apuka nem segít, mert egy gyors napi takarítás, csak alapok, pl felmosás meg mosás-teregetés ott se több mint napi fél óra, jól beosztva, este egy gyors zuhany, hajmosás se több 15 percnél.


Meg itt is volt már több kérdés, és egy babával írták ki anyukák, ezt is, hogy lebukott pólóban, kócosan jár boltba, és nem érti, hogy csinálja más anyuka. Pedig hát megfésülködni tényleg fél perc, szerintem a szülés utáni depresszió, amit írt valaki, az is válasz 1-2 esetben az ilyen anyukákra.


Illetve szerintem egyes esetekben a rossz szervezés a probléma, ha vki multitasking dolgozott előtte, mint én is, annak könnyebb átállni arra, hogy 3 dolgot csinál egyszerre, csak szervezés kérdése. Pl szoptatás-szopi utáni cicin alvás közben én rendezem a számlákat is, esetleg bevásárolok online, vagy énidőzök, pl film/könyv, takarításnál amíg jár a mosógép, addig megcsinálok minden mást is, adamo hintát lököm és közben félkézzel kávézok..stb.

2020. júl. 3. 15:58
 44/71 anonim ***** válasza:
80%

Èjjelente sokszor kel a lànyom, fogzik, mozgàsfejlődès. Ìgy hulla vagyok. Legkèsőbb 5:30-kor kel, ìgy amikor alszik a hàzimunka helyett ledőlök. Mert egèsz nap kèzben/hordozòban van ès a 8+kilòjàt nem bìrnàm fizikailag màshogy cipelni.

Amikor hazajön a fèrjem összekapom a lakàst.

Elfogadtam, hogy ez az időszak nem a makulàtlan rendről szòl.

2020. júl. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/71 anonim ***** válasza:
89%

Nekem ultragáz babát dobott a gép. Ha nagy nehezen el tudtam altatni ÉS még le is tudtam rakni, onnantól kb. nem mozdulhattam. Ha egy másik(!) helyiségben villanyt kapcsoltam, arra a kis kattanásra ordítva ébredt. Ha megnyitottam a csapot vagy egy zacskóhoz értem, arra pláne. Nem, nem szoktatási hiba, hanem hallási túlérzékenység, idegrendszeri geb.sz. Semmilyen pici neszecske nem fért bele. Ha meg ébren volt, ordított. Ölben is, ha le mertem ülni vagy meg mertem állni a hosszas sétálgatás után. Bukott még 8-9 hónaposan is bőven. Szerinted? Enni is csak a nap azon részében tudtam, amikor már nem egyedül voltam vele itthon. Ergo az 1. étkezésem kora vagy késő délutánra esett, akkorra már szerintem 3 sem volt a cukrom (IR is vagyok amúgy...), lépni alig volt erőm. Hadd ne folytassam.

Örülj neki, hogy mázlid volt és nem szívtad meg ilyen borzalmasan!

2020. júl. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/71 A kérdező kommentje:
Jaj 45, nagyon sajnálom! Erről a hallásérzékenységről még nem is hallottam!
2020. júl. 3. 16:40
 47/71 anonim ***** válasza:
90%
46 épp ezért legyél toleransabb ítélkezés helyett, mert egy rakás ok húzódhat amögött hogy valaki zsíros hajjal, lebukott felsőben cammog a boltban és kupi van nála. Csak ezt nem kötik minden szembe jövő orrára
2020. júl. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/71 anonim ***** válasza:
22%

Szeretik sajnáltatni magukat .Itt is egymásra licitálnak ,kinek "gázabb" a gyereke .. hogy lehet ilyet írni ? Talán te vagy a gáz,nem az a szerencsétlen gyerek akit nem tudsz ellátni,ezért egész nap ordít ..

Ha tényleg egész nap ordít egy gyerek,akkor orvoshoz kell vinni ,mert baja van és nem tehet róla .

Nem azt mondom,hogy nem sír egy csecsemő sokat . De ha nem alszik,alig,és egész nap ordít ,ott valami nagy gond van . Ilyenkor nem magadat kell sajnálni..

2020. júl. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/71 anonim ***** válasza:
100%

17:53, Igen, van gond, kb. totálkáros idegrendszer, ASD, gyanús mellé az ADHD is. Nyilván nem hagytam és hagyom annyiban, de a diagnózis és a fejlesztések nem változtatnak azon, hogy a gyerek milyen volt csecsemőkorában... Azon egyébként az sem változtatna, ha már születésekor kiderülne a probléma, attól még ugyanúgy ordítós, nem alvós stb. lenne.

A fentiek fényében természetesen szó sincs arról, hogy azért ordított volna, mert nem tudtam ellátni (wtf?!), és bizony akármennyire is csúnya-búnya illetlenség kijelenteni, akkor is tény, hogy egy ilyen csecsemő NAGYON gáz. (16:35 voltam)

2020. júl. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/71 anonim ***** válasza:
100%

Tessék, ezt elismerésként:

[link]


Szentté avatás már folyamatban.

2020. júl. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!