Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hagytad/Hagyod sìrni a babàd?

Hagytad/Hagyod sìrni a babàd?

Figyelt kérdés
Mièrt igen, mièrt nem?
2020. júl. 5. 14:11
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
33%
Mindegyiket hagytam sírni, ha tudtam, hogy nem éhes-szomjas, nincs melege, nem fázik. Két hét után már a sírásából rájöttem, hogy csak "unatkozik" vagy van valami baja. Egyetlen babának sincs szüksége állandóan az anyja közelségére. Ha állandóan felveszed, akkor soha nem fog egyedül ellenni az ágyában és nem tudsz tőle semmit csinálni. Ez csak Magyarországon vált ennyire szokássá.
2020. júl. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
88%

11

Amit írsz csacskaság.Ha sírt felvettem, megvigasztaltam letettem.Érdekes mód nem lett ölbe baba,simán mászni kezdett 5 hónaposan, szeretett felfedezni és viszonylag hosszabb időket elvolt magában, anélkül, hogy szórakoztatni kellett volna..A mai napig szépen el van.3 éves.:)

2020. júl. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
87%
Nem vagyok tökéletes anya, se tökéletes ember, így volt, hogy betelt a pohár, 4 hónap alatt kb 5x, hogy hagytam öt percet sírni, mert már kiidegeltem magamat. Egyébként nem szoktam hagyni. Én a házimunkát is félbehagyom ha sír, de a legtöbbet tudom akkor csinálni, amikor alszik.
2020. júl. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Derjaderja ***** válasza:
48%

9 vagyok és azzal szeretném kiegészíteni, hogy az én babám tényleg az első hónapokban mozgatás függő volt.

Nem lehetett megvigasztalni és letenni, nem lehetett félbehagyni valamit, mert 5 perc, 1 óra, fél nap múlva ugyanúgy sírt ha megpróbáltam. Aludni nappal a séta közben aludt. Egy darabig a hàzimunkq egy részét éjjel csináltam, de 4 hónapos korától óràkig 20 percenként, utána 2 óránként kelt és volt órákig cicifüggő időszak is.


Nem lehetett sírni hagyni olyan értelemben, hogy órákig is tud sírni folyamatosan. Ezért nekem nem 5 és nem 10 percet, hanem egy egész főzést is pl végihordított, mellettem a babakocsiban, beszèlve hozzà, puszilgatva, gyakran felvéve-letéve is. Ez van.


Amikor elkezdett kúszni-mászni.(szegénynek peche, hogy lassú mozgásfejlődésű, így ez 8-11 hónapos korára jött el), hirtelen szuperül elvolt, bejárta a házat, meg sem állt. Illetve kb 6 hónaposan már rászoktattam, hogy babakocsiban a kertben is elaludjon kis tologatásra, és akkor tudtam jobban dolgozni.


Most tökjó az a része, hogy 2-3 órás a nappali alvása és jól tud játszani egyedül is, ha épp olyanja van (de mindennap azért 1-2 ilyen órát el lehet kapni).

2020. júl. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
83%
Az egy hónapost nem hagyom sírni, de nyílván ha épp a bátyja fenekét törlöm vagy csengetett a postás abból a 2 percből baj még nem lesz. A 2,5 évest se hagyom sírni, ha hisztiből teszi se, mellette vagyok míg meg nem nyugszik.
2020. júl. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Derjaderja ***** válasza:
74%
Előző, hát én is mellette vagyok a hisztisnek, csak nem csinálom, amit el akar érni. Ez nem tudom, sírni hagyás-e. Nyilván nem lehet mindig engedni pl veszélyes dolgot vagy egész nap kedvére tenni.
2020. júl. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
64%

Nem hagyom sírni, nyűglődni, mert tudom hogy milyen kihatásai vannak a felnőtt életére is illetve hogy mit közvetít a szülő egy csecsemőnek, azzal ha nem válaszkészen áll hozzá. Inkább beleteszem az első években ezt a plusz melót, ami ezzel jár, hogy olyan ember váljon belőle aki meg tud bízni a világban, aki tudja hogy számít és nyitottan tud hozzáállni ő is másokhoz.

(és a lepontozóknak előre üzenem, hogy a pszichológia általános összefüggései akkor is működnek ha nem hiszel bennük 😉)

2020. júl. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
79%

Derjaderja: jól csinálod. Nem az a nem sírni hagyás, ha megcsinálsz neki mindent, ez már ugye a nagyobbakra vonatkozik. Ha ott vagy mellette és meghallgatod, az elég.

Az első évben meg tényleg érdemes beletenni azt a plusz munkát, hogy nem hagyod 5 percnél tovább sírni.

(5 perc után kezd el termelődni a stresszhormon, amit a csecsemők még nem képesek visszacsökkenteni, ehhez kell a testközelség a szüleikkel. Ha sokszor hagyják egy csecsemőnek magasan a stresszhormon szintjét, azzal azt érik el hogy a szervezet megtanulja hogy a magas stresszhormon szint a normális, így alacsonyabb stresszre még nem kapcsol be később sem a szervezet normál védelmi mechanizmusa, csak akkor már amikor a stressz elviselhetetlen lesz)

2020. júl. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Derjaderja ***** válasza:
27%
Nem plusz munka kérdése ez. Letehetetlen többemberes baba mellett nem tudsz úgy háztartász vezetni, hogy sose sír, képtelenség.
2020. júl. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
69%
Többemberes babànàl a hàztartast kell felàldozni, nem a gyereket. Majd csillog-villog a haz, mikor nagyobb lett.
2020. júl. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!