Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 29-én lesz a babám 6 hónapos...

29-én lesz a babám 6 hónapos de még nem fordul hasról hátra?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy nem értem. Úgy indultunk a gyógytornásszal, hogy nem akart hason lenni. Nagyon utalt hason lenni. Annyira, hogy 3 hónaposan ha hasra raktam, volt, hogy 2-10 mp alatt hanyatt fordult inkább. Aztán megszeretett hason lenni és mintha elfelejtette volna. Hasra kb egy hónapja tud fordulni, most már bárhol és nagyon gyorsan. De hanyatt nem. Ha elfárad hason inkább sír keservesen. A gyógytornász szerint azért lehet, mert párszor beütötte a buksiját, mikor hanyatt fordult és ez rossz élmény lehetett neki. Valaki járt már így? Mikorra fordult ezek után mind a két irányba a baba? Hasra amúgy jobbra és balra is tud fordulni. Körbe-körbe “kúszik”, kezdi emelgetni a popsiját hason fekve.

2020. júl. 13. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Muszáj hasra tenni akkor is, ha nem akarja, ha sír. Muszáj, mert onnan indul minden mozgásforma. Mindig többet fog bírni hason.

De szerintem nincs elmaradva a babád. Írod, hogy kúszik, emelgeti a popsiját ebben a korban ez a jó. A forgást esetleg úgy tudod motiválni, hogy egy érdekes játékot mozgatsz a feje felett, amikor hason van. Úgy mozgatod, hogy átbillenjen hozzá, hogy lássa.

2020. júl. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Már nem sír hason. Már nagyon szeret. Most már akkor sír, ha elfáradt és meg akarna fordulni, de nem tud/mer/akar. Lehet, hogy nem jól fogalmaztam 🙂
2020. júl. 13. 16:03
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja és nem kell hasra tenni, már fordul magától 0.5 mp alatt bárhol, bármikor. Vissza nem fordul a hátára.
2020. júl. 13. 16:04
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekünk egy az egybe ugyanez volt amit leírtál. Letettem a hátára azonnal hasra fordult,pedig enyém is utálta 3 hónapos koráig. Aztán elfáradt,sírt,sírt de nem akart vissza fordulni,pedig tudja hogyan kell. Annyi a különbség,hogy nekünk a franciaágyon forgott csak a földön nem. Úgy hogy lehet igaza van a védőnődnek,hogy párszor beütötték a buksijukat és megjegyezték. Nem tudom. De megnyugtatásképpen írom,hogy most 8 hónapos a fiam,ül,mászik,feláll kapaszkodva,de a hasáról nem fordul a hátára azóta sem.😁
2020. júl. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi 4-es. Akkor azért jó eséllyel képes lenne rá a babád, ha akarná 🙂 remélem nálunk is max ez lesz.
2020. júl. 13. 19:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Képes rá,mert már sokszor megcsinálta. Amikor annyira ordított hason,hogy idegből átlökte magát a hátára. Hát pont,mint a tied.
2020. júl. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!