Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4,5 hónapos babámnak még...

4,5 hónapos babámnak még mindig nagyon fáj a hasa, ez normális?

Figyelt kérdés

4,5 hónapos csak anyatejes babámnak még mindig fáj a hasa és borzasztóan sír és feszeng ahogy távoznak a szelek....

Már a szoptatás is nagyon nehezen megy, elkezd enni és pár perc múlva már üvölt, sír, feszíti magát, kis pihenés, bufi, puki, stb már amikor sikerül, aztán újra próbálkozás, néha megy utána nyugodtan de elég sokszorujra kezdődik az egész sírás, fájdalom stb.

Gripe water, Espumisan, torna, stb stb nem segít.

Biogaiat is kapta.

Normális hogy még mindig fáj neki a szelek tavozasa?

Hogyan tudnék neki segíteni?

Ha fel emelem magam fölé hason (repülős jatek) úgy elég hamar és könnyebben szokott pukizni de ez se mindig segít.

Ha hanyat fekve a lábait húzom fel és torna az nem szokott nagyon segíteni.

Akinek még ilyenkor is fájt a baba hasa mi segített és meddig tartott ez?

Félek hogy a tejem is szép lassan el fog menni hogy egyre kevesebbet eszik és rövid ideig.

Már ígyis alig hízott.

A gyerek orvos sokat nem segít hiába kérdezem. Azt mondta adjak tápszert meg a biogaiat.

Tápszert nem szeretnek adni az nem fogja megoldani a problémát.

És nem éhes. Nem azért sír.

Mikor próbáltam adni neki pótlást nem fogadta el.

És egyenlőre még van bőven tejem.

Amikor csak akarja cicire teszem és már be költöztem vele az ágyba hogy amikor csak lehet egyen szegény.



2020. júl. 20. 17:15
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Azt ki hagytam hogy széklete sincs nagyon magától. Mikor már nagykn feszeng, erőlködik és látom rajta hogy kakilnia kell de nem megy akkor szélcsővel sikerül csak. Nagyon ritkán kakil egyedül.

Tudom hogy anyatejes babánál normalis ha nincs 8-10 napig is, a gyerek Doki is csak ezzel jön. Na de amikor látom hogy feszeng és akarna.... Akkor már nem igen normális szerintem.

2020. júl. 20. 17:17
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyatejes, akkor az is fontos, hogy te magad hogyan táplálkozol, erről semmit sem írtál.
2020. júl. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%

Szélcsövezés sajnos ront a helyzeten...

Minél tovább használod, annál nehezebben tanulja meg egyedül.


Lehet tejfehérjeérzékeny.. vagy laktóz..

Sajnos ez van az anyatejben.

Én elvinném gasztro-ra.


Ilyen esetben valóban a tápszer lehet megoldás... ritka esetben van olyan baba, aki ek nem az anyatej a legjobb.


4,5 hónaposan ezeknek a gondoknak el kellett volna múlni.


/ 25 hónapja szoptatok... tehát a tápszeres ajánlás tényleg nagy szó tőlem úgy, hogy van tejed)

2020. júl. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
35%
Nem ront el semmit a szélcsövezes! Esszel kell csinálni! Az enyém nem szokott rá!
2020. júl. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

A tejtermékeket már 2 hónapos kora óta nem fogyasztom.

Semmilyen formában.

2020. júl. 20. 20:05
 6/15 A kérdező kommentje:
Én sem mindennap használom a szelcsot, csak mikor már nagyon szenved és semmi sem segít.
2020. júl. 20. 20:06
 7/15 A kérdező kommentje:
Szerdán lesz az oltás, megprobalok újra beszélni a dokival hogy ez így már nem a legjobb.
2020. júl. 20. 20:07
 8/15 anonim ***** válasza:
83%
Nekünk minden ugyanígy volt amit leírtál,kivéve hogy az enyém evett és csak utána kb 5 perc múlva jött az üvöltés. Nem tudott pukizni,kakilni sem egyedül. Én szélcsöveztem. A gyerekorvosunk dettó,legyen tápszeres még receptet is adott. Az hogy nem kakil arra azt mondta anyatejes,normális. Hát szerintem se normális. Nem tudnak ezek semmit komolyan mondom. Már tök kivoltunk a férjemmel,az a tehetetlenség szörnyű volt. Megvettük a fél patikát mi is,semmi nem használt. De a lényeg,hogy nálunk 4,5 hónapos korában pont mint most ti elkezdődött a javulás. Egyszer csak azt vettük észre,hogy egyre kevesebbet sír. Teltek a napok,jéée mondom már 2 órája nem is sírt. És egyre jobb lett. Aztán leadott simán egy sorozatot,nem sírt tőle. Szóval szép lassan javult. De ekkor még mindig nem kakilt egyedül. 5,5 hónaposan viszont már nem engedte a szélcsövet sem. Akkor kapott kúpot. A kaki problémát nálunk a hozzátáplálás oldotta meg. Most 8 hónapos teljesen elmúlt ez a rémálom. Most jön a foga,de az leányálom a hasfájáshoz képest. Bocsi hosszú voltam. Átérzem a helyzetet és kitartást kívánok nektek. Remélem semmi komoly baja a babának "csak " ez a fránya kólika.
2020. júl. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ja azt elfelejtettem,hogy ami nekünk még sokat segített az az amikor már tudott hasra fordulni. Olyan jókat büfögött meg pukizott hason. Én nem tudtam ilyen jól megbüfiztetni. Amióta felül meg végképp. Megbüfizteti magát kb.
2020. júl. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Hát ezt jó olvasni :)

Remélem nálunk is hasonló lesz.

Már 3 hónaposan kora óta fordul hasról hátra és hatrol hasra is. Nagyon utal hason lenni, szerintem azért is fordult meg hamar hogy ne kelljen úgy lennie.

De igen, mikor hasra teszem vagy magamra, akkor ő is könnyebben és jó nagyokat pukizik.

Ezeket a szép babás időszakokat teljesen tönkre teszi ez a hasfájás, komolyan. Éjjel 2 óránként eszik a lányom de éjjel nincs ez a probléma, csak nagyon ritkán. Éjszaka eszik és alszik is vissza.

Nagyon ritka ha sír a pukiktol stb, de érdekes mostanság fordult elő hogy éjjel is fel fel sír rá. Pont mikor javulni kéne.

2020. júl. 20. 20:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!