Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4,5 hónapos babámnak még...

4,5 hónapos babámnak még mindig nagyon fáj a hasa, ez normális?

Figyelt kérdés

4,5 hónapos csak anyatejes babámnak még mindig fáj a hasa és borzasztóan sír és feszeng ahogy távoznak a szelek....

Már a szoptatás is nagyon nehezen megy, elkezd enni és pár perc múlva már üvölt, sír, feszíti magát, kis pihenés, bufi, puki, stb már amikor sikerül, aztán újra próbálkozás, néha megy utána nyugodtan de elég sokszorujra kezdődik az egész sírás, fájdalom stb.

Gripe water, Espumisan, torna, stb stb nem segít.

Biogaiat is kapta.

Normális hogy még mindig fáj neki a szelek tavozasa?

Hogyan tudnék neki segíteni?

Ha fel emelem magam fölé hason (repülős jatek) úgy elég hamar és könnyebben szokott pukizni de ez se mindig segít.

Ha hanyat fekve a lábait húzom fel és torna az nem szokott nagyon segíteni.

Akinek még ilyenkor is fájt a baba hasa mi segített és meddig tartott ez?

Félek hogy a tejem is szép lassan el fog menni hogy egyre kevesebbet eszik és rövid ideig.

Már ígyis alig hízott.

A gyerek orvos sokat nem segít hiába kérdezem. Azt mondta adjak tápszert meg a biogaiat.

Tápszert nem szeretnek adni az nem fogja megoldani a problémát.

És nem éhes. Nem azért sír.

Mikor próbáltam adni neki pótlást nem fogadta el.

És egyenlőre még van bőven tejem.

Amikor csak akarja cicire teszem és már be költöztem vele az ágyba hogy amikor csak lehet egyen szegény.



2020. júl. 20. 17:15
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Úgy értem hogy nagyon ritka volt hogy éjjel is sírt a pukiktol.

Ez inkább csak mostanában fordult elő de nem sokszor.

2020. júl. 20. 20:38
 12/15 anonim ***** válasza:
Dettó ugyanez volt nálunk is,amit írsz. Nálunk ilyenkor kezdett javulni. Igen tönkreteszi a boldog pici baba kort. Így nem lehet élvezni. Én is így éreztem. A fogzás ehhez képest leányálom lesz hidd el. Sokan arra panaszkodnak,te már nem fogsz.
2020. júl. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Arra gondoltam még,hogy esetleg próbáld ki a tápszert,3-4 napig. Írass ki ha mentek oltásra,addig fejd le a tejed. De szerintem se lesz jobb,nem a tejeddel van a baj. De egy próbát megér. Vagy esetleg a szoptatási tanácsadók is sokat tudnak segíteni,többet mint a gyerek orvosok. Megnézné hogy szopik,mennyi levegőt nyel stb.Bár őszintén nekünk csak az idő segített. Remélem mostmár túl lesztek ezen,mert ha valaki tudja milyen egy ennyire hasfájós babával akkor az én vagyok. Egyébként ez mellékes,de én is emiatt vettem magam mellé a francia ágyba. Így tudtunk csak pihenni. Hulla voltam már. Azóta is itt alszik. Nem tudom a kiságyába rakni,annyira megszokta. Ezt is a hasfájásnak köszönhetem.
2020. júl. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Van itthon tápszer, sima, és hasfajos babáknak való is, a simabol egyszer kapott 30 ml, 2 napig egesznap üvöltött úgy fájt tőle a hasa és mire megette azt a 30 ml.... Nem. Fogadja el, sem a tápszert és ha el is fogadja nem eszik semmiből, egyik fele üvegből sem.utana adott a védőnő egy ilyen hasfajos babáknak való tápszert hogy azért legyen itthon mert hogy keveset hízott stb stb.... Nagyon a tápszert akarják tukmálni amúgy.

Meg igazából az összes tápszer tej alapú, tehát a pukikkal van a gond, azt meg nem hiszem hogy a tápszer fogja megoldani.

Szoptatás párti vagyok nagyon de nyilván ha tudnám hogy a tápszer a megoldás akkor adnám neki.

Hát nem tudom komolyan mitevő legyek.....


Beszéltem szoptatási tanácsadóval ő szerinte pl a hizassal semmi gond nincs. Meg megvan a napi 5 pisis pelus stb.

Sok levegőt nyel az biztos mivel sajnos csak bimbóvédővel tud szopizni. Ezért is kerestem fel tanácsadót hogy hátha tud segíteni. Nem azért szopik védővel mert nekem fáj vagy fájt, hanem mikor született akkor befelé forduló volt az alsó ajka és nem szopizott és a korona vírus kezdetén szültem és nem segített senki mert nagyon a korona volt a fő szerep így a kezembe nyomtak egy bimbó védőt h azzal menni fog és majd idővel ék tudjuk hagyni.... Na ennek lassan 5 hónapja, akárhogy próbálkozunk nem megy nélküle. Üvölt.

2020. júl. 20. 23:24
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Bizom benne hogy hamarosan jobb lesz.

Remélem is hogy legalább a fogzás nem lesz ennyire vészes, már kezdődik amúgy de egyenlőre azzalnem panaszkodom.

2020. júl. 20. 23:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!