Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet tenni egy folyton...

Mit lehet tenni egy folyton síró babával?

Figyelt kérdés
9 hetes, és ha nincs a karomban, akkor sír. Már nem bírom, hogy a budira nem tudok normálisan elmenni, mert üvölt, mint az oroszlán. A házimunkát se tudom végezni, ha ott van a karomban, magamra kötni meg nem akarom. Ha akkor csinálom a házimunkát, amikor alszik, akkor meg ott van, hogy nem tudok pihenni, és a porszívó hangjára amúgyis fel szokott kelni, hiába csukom be az ajtót. Állandóan fáradt vagyok, mert nem tudom magam rendesen kipihenni, és akkor még ott van az, hogy hurcoljam a karomban egész nap, már nem bírom.

2020. júl. 31. 09:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
13%
Csm után 3 hetesen már minden probléma nélkül hordoztam a babámat
2020. júl. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
94%

Lehet, hogy leszóltok, de ha ennyire nehézkesen megy minden, akkor hagyd a francba a házimunkát.

Ne porszívózz minden nap, csak pl heti 2x. Rendelj kaját és már főzni se kell, a többi házimunka meg kB 1 óra alatt megvan. (mosás, teregetés, mosogatás). Na nem örökre, de addig, ameddig ki nem pihend magad/össze nem szeded magad.

Iktass be lustizós napokat. Amikor csak összebújtok az ágyban, szopi-kaja-séta max.

Hétvégén ha apuka otthon van, akkor meg passzold le neki a babát egy órára és menj el egyet sétálni, kávézni, tök mindegy hova, csak ne halld a sírást.

Nem vagy rossz anya, csak tombolnak a hormonok és nehéz egy folyton síró babával, de ha te rendbeszeded magad, jobb kedved lesz, több türelmed és önbizalmad, akkor a baba is nyugodtabb lesz. Tudom miről beszélek! Extra sírós volt a lányom és majdnem 2 évesen még mindig az.

2020. júl. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
57%

Még egy jó tanács: fogadd el, hogy ő ilyen kis mimózalelkű, szüksége van a folyamatos közelségedre. Ha beletörődsz, könnyebb lesz.

+ ne utasíts el semmilyen őrültségnek tűnő megoldást sem: kendő, pihenőszék, mondókák, fehérzaj,neked vitaminok, minden jöhet, hátha valami beválik.

Egyébként 2 hónaposan még nagyon sokat alszanak. Ha jól beosztod az idődet, te is tudsz pihenni.

2020. júl. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
78%
Nem kell magadra kötve házimunkát végezni ha nem akarsz. Úgy sem tudsz házimunkát végezni ha a karodban tartogatod. De legalább üvöltés helyett megnyugodna (te is), és sokkal könnyebb úgy súlyra is mint kézben tartani. Le is ülhetsz vele ha megnyugodott úgy hogy rád van kötve, sőt tovább megyek ha elalszik mélyen, lehet hogy le is tudod tenni. Míg más módon esetleg nehéz elaltatni. A kendő nekem sem ment, legalábbis a síró baba melletti idegállapot nem volt alkalmas arra hogy szerencsétlekedjek vele mire megtanulom. Viszont vettem baby tai-t, életmentő volt.
2020. júl. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
35%
Amikor a mellkasodra kötve szuszog, és békésen alszik végre megnyugodva, akkor elszáll az a borzasztó idegesség, feszültség amit most érzel. De tudom hogy nehéz ezt most elhinni. És ha alapból nyugodtabb vagy mert nem sír egész nap, akkor simán elmész pisilni vagy gyorsan elmosogatni, és nem fogod rajta így felhúzni magad ha közben sír pár percet.
2020. júl. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
74%
Nekem is császárom volt, kB 1 hetes korában már használtuk a kendőt. Így is úgy is cipeled, akkor már mindegy, hogy hogyan. Az az nem mindegy, mert szerintem kendőben sokkal könnyebbnek éreznéd, legalábbis nálam így volt. De nem akarlak rábeszélni, ha tényleg teljesen elzárkózol tőle. Csak azért írom másodjára is (meg a többi hozzászóló is azért írta feltételezem), mert ebben az időszakban, ha sírós babád van, nem tudom, hogy mi más lehetne a jó megoldás, ha két szabad kezet szeretnél. Azt is én kérdeztem, hogy az nem lenne-e jó, ha apuka munka után átvenné a picit, ameddig te nyugodtan meg tudod csinálni, azt, amit szeretnél. Ezen a két lehetőségen kívül nem igazán tudom, hogy hogyan lehetne könnyebb. Kipróbáltam én is mindent (mindenféle fehérzaj, cseppek a pocakjára, mindenféle zene, énekeltem, dúdoltam, fütyültem), csak a kendő volt jó nekünk. Kívánom, hogy találd meg a nektek megfelelő megoldást.
2020. júl. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
95%
Át érzem a helyzeted. A kislányom 14 hónapos a fiam pedig most lett 1 hónapos. A nagy lány nagyon energikus és egész nap pörög, a kisfiam pedig egy igazi matrica gyerek. ( A férjem ráadásul programozó, így elég keveset tud besegíteni a munka mellett.) Folyamatosan kézben kell lennie. Reggel 5-től délután háromig folyamatosan ébren van. Viszont nekem a kendő egy megváltás volt. A lányommal is amikor kicsi volt és most vele is. Ha a kendőbe rakom a kicsit 5 perc múlva alszik és simán három órát is egybe. Egyetlen egyszer próbáld ki és ha nem jön be legalább megpróbáltad. Nekem ami bejött még az a fehér zaj. Nem alszik tőle többet, de eltudom vele altatni sokkal könnyebben. Rengeteg lehetőség van, de tudom hogy az embernek ilyenkor már rohadtul kedve sincs próbálkozni. És ahogy előttem is mondta valaki, próbáld meg elengedni egy kis időre a házimunkát. Sok sikert és kitartást!
2020. júl. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!