Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor lett anyás a babátok?

Mikor lett anyás a babátok?

Figyelt kérdés
5 hónapos múlt a babám. Tegnap fáradt voltam, így mondtam férjemnek, hogy úgyis evett már a baba, próbálja elaltatni. 15 percig sírt a kezében, tök mindegy mit csinált, amint odamentem abbahagyta a sírást, átvettem, és szipogva elaludt. Férjemnek nagyon rosszul esett, mert amióta megszületett a baba, azóta ő is itthon van homeofficeban, mindent ugyanúgy csinál mint én, rengeteget van az ő kezében is, játszik vele stb. Kicsit furcsa, hogy mégis ennyire anyás öt hónaposan. Ne értsetek félre, nekem nagyon jól esik, de lehet egyáltalán valamit kezdeni, hogy férjemnél is megnyugodjon?
2020. aug. 4. 07:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
A születésétől kezdve az első 2.5 évben szinte csak én leteztem,most ha megjelenik az apja én nem letezek 🙄😂
2020. aug. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%
Nàlunk időszakosan anyàs a lànyom :)
2020. aug. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
42%
Nem kellene, hogy ilyesmi "rosszul essen". A kisbaba nem direkt csinálja ezeket, és a férjednek lehetne annyi esze, hogy ne érzékenykedjen ezen. Ne haragudj, tudom, hogy ez nem hangzik kedvesen vagy megnyugtatóan, de az a helyzet, hogy a gyerek később sem mindig csinálja azt vagy úgy, hogy a szüleinek az kellemes visszaigazolás legyen, hogy jól csinálják, jó szülők. Hiába csinál ugyanazt és ugyanúgy a férjed, tegnap este valahogy ő mégsem volt jó, és kész. A baba nem fogja őt megjutalmazni, amiért ellátja őt, nem dolga, most sem és később sem. Jó, ha ezt tudatosítja magában. Ne haragudj, ha nem ilyesmi választ keresel, csak az a helyzet, hogy annyi szülőt látok, aki ezzel nyomorítja a gyerekét, hogy az érzelmi szükségleteit vele próbálja kielégíttetni, aztán kelti benne a bűntudatot, hogy "nem is szereted anyát/apát"... ez a bántalmazás egy fajtája, nagyon alattomos, hiszen "csak szeretetből" van. De hosszú távon iszonyat káros. Bocsi még egyszer, csak ez most így kijött.
2020. aug. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hármas, szerintem kicsit túltoltad :D hitetlen érzelmi bántalmazó szülők lettünk :D
2020. aug. 4. 09:19
 5/13 Derwer ***** válasza:
68%

Hátha most először próbálta elaltatni akkor azért nem kellene zokon venni a sikertelenséget....

A babának is meg kell szoknia, az apának pedig tanulnia, hogyan altassa el.

Náunk 9hónapos a gyermek, HomeOffice-ban vagyok már egy ideje én is, és nálunk meg nagyon apás a gyermek. A magamrészéről én mindig kísérletezem is, ezért megvan, ha az anyja nem tudja elaltni cicin, akkor én, elaltatom a vállamon. De megvan a pontos technikája, hogy térdből kell rugózni vele. (nem derékből, nem kézben rázni, csak az a rugózás jó neki) És a sötét szobában lehet a 3perc is sok időnek tűnik de neki 8-15perc kell, hogy lenyugodjon, így kitartónak kell lenni)


Tehát több időt adjon az apuka az össze szokáshoz és figyeljen a gyermek reakcióira.

2020. aug. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 khniki ***** válasza:
70%

Nálunk az esti elaltatás ritkán sikerül normálisan, ha nem én csinálom. Bár eddig csak párszor fordult elő ilyen. Valahogy ott nagyon hozzászokott, hogy én segítek neki elaludni. Kicsit félek is, most 3 napig távol leszünk...

Na mindegy, szerintem ez nincs ősszefüggésben azzal, hogy amúgy kivel van el jól a gyerek.

2020. aug. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
54%

Minden baba más. Azt kell elfogadnotok, hogy ő milyen. Van aki első perctől kezdve megnyugszik Apával is. Van akinek ehhez sok idő kell.

Es azt se felejtsük el, hogy nem mindegy melyik szülő milyen hangulatban van adott pillanatban. Erre van egy jó saját példám. 2-3 hónapos volt a fiam, mikor egy éjjel vigasztalhatatlanul sírt órák óta. Nem volt éhes, minden adott volt, ő mégis csak sírt és sírt. Órákig setalgattam vele aznap éjjel, már totál kikészültem. Végül felébresztettem a férjem, aki ugye tök nyugodt volt és viszonylag már kipihent is, nála 2 perc alatt megnyugodott. Hát ez bizony ilyen...

Lassan 2 éves és bár nagyon anyás, nekem sosem örül úgy mint apának vagy a nagyszülőknek. Rosszul esik, de tudom hogy azért mert totál természetes hogy egyelőre én nem tűnök el csak rövid időkre.

2020. aug. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, nem, nem mondtam azt, hogy érzelmi bántalmazó szülők lettetek, vagy ha így értelmezted, amit írtam, gondold át még egyszer. Egyáltalán nem vicces úgy élni, hogy gyerekként a szülő arra van rászorulva, hogy a gyereke milyen visszajelzést ad, hogy fejezi ki a szeretetét, és jó ezt már most tudatosítani, ennyit mondtam. Gondoltam, hogy nem fog tetszeni, nem nagyon szokott senkinek, mert mindig mások csinálják ezt a saját gyerekükkel nyilván. Bocs, na. Igen, érintett vagyok...
2020. aug. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
7 hónaposan. Egész addig le se tojta, hogy kiszaladok valamiért a szobából. Aztán elkezdett sírni utánam, azóta is csak akkor nyugodt, ha ott vagyok mellette.
2020. aug. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

6 hónapos a kisfiam. Mindenkinél ugyanúgy megnyugszik. Nálam, apjánál, nagyiknál sőt a nővéremnél is (bár valamiert az ő lánya is nálam, szerintem azért mert meg a hangunk is nagyon hasonló.)

Most akkor megyek sírni a sarokba.

2020. aug. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!