Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülők, nektek rosszul esett...

Szülők, nektek rosszul esett volna, ha anyósék az első unokánál sírnak örömükben, a másodiknál (a tiednél) már nem?

Figyelt kérdés

Amikor a tesóék jelentették be az első unokát, akkor párom anyukája fèl órán át zokogott a meghatottságtól, alig lehetett megnyugtatni.


Mikor mi jelentettük be a másodikat, már "csak" örültek és gratuláltak, de nem volt ilyen nagy lelkesedés.


Lehet, hogy hülyeség, de nagyon rosszul esett és elfog a sírás, ha eszembe jut. Félek, hogy nem is fogják annyira szeretni a mi babánkat, mert csak második, és az nem olyan izgalmas.


Én vagyok túl érzékeny a hormonok miatt vagy nektek is fájna a dolog, ti is kevésbé fontosnak éreznétek a saját babátokat?



2020. aug. 6. 20:58
1 2
 11/20 Derjaderja ***** válasza:
100%

Hát én nagyon nem vagyok szertartásos alkat, a gratulalás mint folyamat is zavar, ezérr telefonon meg virágnyelven jelentettem be mind2-t, a párom meg külön az apjának.


A szüleim esetében az zavar, hogy az anyukàm károgott mindkettőnèl (a másodiknál csak előre), de ő ilyen alkat, amúgy tudom, hogy örül. Apu örül de nem sìrós. Szóval nem zavart, hogy nincs sírás, pedig csak ők az unokáik (sajnos).


Az apósom állítólag mind2nél azt kérdezte, hogy terveztük-e. Elég nevetséges kérdés, mert egy hosszú stabil kapcsolatban együtt újítottunk fel egy kettőnknek túlnagylenne házat, meg hát tökre vártuk, terveztük. Nekem nem gratulàlt, igaz, köszönni se szokotr ha átjön hozzánk és meg se szólít, mert ő ilyen mufurc ember. A gyerekeim mint emberi lények a gyakorlatban nem érdeklik. Ő a lánya gyerekére is így reagált, a 13 éves unokáját szereti (párom fiát), párom szerint mert megöregedett és a többi gyereket már nem tudta a világképébe illeszteni. Szerintem nem tud a picikkel mit kezdeni amúgy.


Én elfogadtam ezt, picit bánt.

2020. aug. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
93%

Nem feltétlenül a babádnak vagy nektek nem örültek.Amikor az első unoka jön az egy nagy áttörés a nagyszülők életében is,hiszen szülőkből életükben először nagy szülők,nagyik lesznek.Bennük is sok minden lezajlik,a gyerekeik megnőttek annyira,hogy belőlük nagymama és nagypapa lehessen,ezt fel kell dolgozni.Hirtelen őket is másképp éri az első ilyen élmény.

Utána mikor már megint és megint jönnek az unokák ugyan olyan lelkesek,és örülnek,de nem annyira új a dolog,már nagymamák,bele melegedtek a szerepbe.


Ne vedd zokon,nektek is az első gyereknél nagyobb a felhajtás,az öröm (általában) a másodiknál is örültök,de már rutinosabban jönnek a dolgok,az érzelmek.Tudjátok mi jön majd.


Gratulálok nektek! :)

2020. aug. 7. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
24%
Szánalmas, hogy azon pörögtök, hogy nem verik üvöltve a bőgéstől a földhoz magukat a szülők, mert titeket valaki felkoppintott végre...
2020. aug. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Értetlen vagy, utolsó... nem az esett rosszul, hogy nem sírták el magukat, hanem az, hogy a másiknál meg igen, és ez bennem azt az érzést kelti, hogy az elsőnek sokkal jobban örültek.


Ha az elsőnél nem sírnak, lehet, eszembe sem jut az egész.

2020. aug. 7. 08:21
 15/20 anonim ***** válasza:

Szerintem csak másodjára nem olyan abszolút új élmény, de attól még örülnek.


De az első "dolgok" általában viszik a prímet mindenben, hisz első és azzal nehéz versenyezni, meg nem is kell. Nem jelenti, hogy a második (3,4,5...)unoka nem számít, csak hogy nem az első. Szeretni valószínűleg ugyanúgy fogják.

2020. aug. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Kit érdekel anyós szereti e? Az enyém se foglalkozik a gyerekeinkel a harmadikat el se mondtuk nekik, amikor atjottek akkor látták meg az elővett ruhákat meg babakocsit,és akkor már voltam vagy 20 hetes. Ott van anyukám, Ő imádja a két fiamat és most a kislányom is nagyon várja.
2020. aug. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Engem érdekel, mert nekem nincs anyám és az anyósom olyan nekem, mintha ő lenne az anyám. Gondolom, ezért érint rosszul, mintha nálad meg az anyukád örült volna kevésbé.
2020. aug. 23. 11:38
 18/20 anonim ***** válasza:
Nalunk az elso es a masodik unokat is en szultem, mert a ferjem tesoja egy balfax.. Na, ott nem lesz kin sírni anyosnak. 😂
2020. aug. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Miért lenne balfax utolsó, mert nem akar gyereket? Én azt sajnálom hogy végül neked lett amikor ilyen kicsinyes és szánalmas vagy, nem kéne több ilyen selejt a világra
2020. aug. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Okos vagy uccso.. Ja nem.

Ezen az oldalon annyi a gondolatolvaso valaszolo.

Akarna o, csak nem talal maganal hozza apukat mert egy gogos picsa eppen mint te.

2020. aug. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!