Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Teljesen tanácstalan vagyok...

Teljesen tanácstalan vagyok 10 hónapos babámmal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Csak alváshoz cumizik és már elszeretném venni tőle mert mindenhol azt írják hogy 1 éves koráig ajánlott. De ha este megetetem és lerakom akkor csak ordít nagyon. Mert amúgy eszik lerakom cumi és már alszik is. Tehát hogyan tudnám megtanítani cumi nélköl aludni? Ha simogatom az ágyában akkor is csak ordít vagy hadjam de meddig? Meg itt olvastam már többször hogy csak drasztikusan lehet, az mit jelent hogy napokig minden alvásnál megy a visítás?
2010. aug. 4. 12:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne vedd el tole ha ennyire ragaszkodik hozza.
2010. aug. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az enyém is 10 hónapos, cumizik (csak alváshoz). Nem venném el tőle, örülök h ezzel elég könnyen elalszik. Más baba az ujját szopja (azt aztán nem tudom elvenni tőle), megint már meg az anyja mellét cumizza. Nagyon ritka az aki csak úgy el tud aludni. Szerintem jól van ez így. A mi döntésünk volt h inkább cumizzon. Nektek kell eldönteni, mit szeretnétek, és ahhoz tartani magatokat. Sajna jó megoldást nem tudok azon kívül, h meghagyod neki ezt a kelléket. Ismerősi körben legkésőbb 2-3 éves korban elhagyták a gyerekek a cumit (pedig ők nappal is szívták)
2010. aug. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az előzőnek igaza van, jobb ha cumizik minthogy a cicin lógjon fél óránként. Egyébként meg te adtad neki a cumit, akkor most miért vennéd el szegénytől, mikor még olyan pici, azt se értené miért veszed el. Az én lányom 13 hónapos, imádja a cumit, csak azzal alszik el ő is, és mindig megnyugtatja. Addig nem szándékozom elvenni tőle, amig meg nem érti hogy már tényleg nincs szüksége rá.
2010. aug. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igazuk van az előttem válaszolóknak, ne vedd el még a cumit.Még 10 hónaposan kicsike...majd ráérsz hadakozni vele ha 2 éves lesz:)Szerencse, hogy csak lefekvéskor cumizik, így főleg hagyhatod még néhány hónapot.

De ha nagyon leakarod szoktatni, akkor leírom, hogy a hugom hogyan szoktatta le a kislányát.Egyik kezébe adta a cumit, másikba valami fincsi innivalót, és azt mondta neki, hogy válaszd, amelyiket akarod.És nem a cumi kellett neki...Igaz, ő már másfél éves volt.4 estén keresztül mind a kettőt a kezébe adta, az ötödik napon a cumit már nem, és nem is kereste.

Engem így szoktatott le anyukám (én éjjel-nappal nagy cumis voltam)Sétáltunk az utcán, találkoztunk egy ismerős nénivel.Anyu elkezdte kérdezgetni tőlem, hogy odaadjuk-e a néninek a cumimat, mert ő is szeretne egy ilyet.Én odaadtam neki.Pár óráig nem is kerestem,este kezdett hiányozni.Akkor mondta anya, hogy nem emlékszel, odaadtad a néninek.Elkönyveltem hogy nincs, és többet nem is volt:)

Ezek egyáltalán nem drasztikusak, de ugye mi már nem 10 hónaposak voltunk.A Te babád ahhoz még pici, hogy megértse a dolgokat, ha most el akarod venni, szerintem csak úgy sikerül, ha hagyod, hogy sírjon pár estén keresztül.

2010. aug. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!