Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tanácstalan vagyok 7 és fél...

Tanácstalan vagyok 7 és fél hónapos babámmal kapcsolatban! Mit tegyek már?

Figyelt kérdés
Éjfél előtt megébred és csak ölben akar aludni. Kap teát, vissza szundizik rajta és amint beteszem az ágyába megébred és nyújtogatja a kezét, persze közben sír. Ha felveszem már alszik is, vissza rakom kezdődik elölről. Hogyan lehet leszoktatni, egyáltalán ez mitől van? 1 foga van kint, előtte azért nem aludta végig az éjszakát, most meg ezt csinálja.
2009. nov. 9. 08:47
 1/5 anonim ***** válasza:

nézegesd a neten a szeparációs szorongásról szóló cikkeket;)

sok sikert!

2009. nov. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
ha csak most kezdte ezt el, akkor lehet a foga is akár, de ha már régóta ez megy, akkor nem a foga, és nem is a ma annyira divatos szeparációs szorongás, hanem rossz berögződés.
2009. nov. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A babák sokkal lassabban jutnak a mélyalvás szakaszába, mint a felnőttek, az ő első alvásszakaszuk az ún.REM-fázissal kezdődik, ami a felnőttek álmodási szakaszához hasonló, amolyan felületes alvás. Ezért van az, hogy ha már úgy is látszik, hogy elaludt, a mozgatás, hirtelen zaj vagy bármi felébreszti a picit. Igazán nem lehet leszoktatni, mert ez egy fejlődési dolog, ahogy nő, úgy fog átállni a "felnőttesebb" alvásra. Ha már nehéz ringatva altatni, akkor próbáld meg, hogy csak simogatod, míg újra elalszik, esetleg dúdolsz is neki. A szeparációs szorongás nem "divat" kérdése, már vagy 100 éve ismeri a pszichológia...(szőranya-drótanya kísérlet), ha gondolod, olvass utána a neten!
2009. nov. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
szerintem meg lehet tanítani a babákat, hogy REM fázisban magukat megnyugtatva vissza tudjanak aludni, második voltam. különben az enyém nem aludna 6 hetes kora óta. ja, az enyém is 7 és fél hónapos. egy kezemen össze tudom számolni, hányszor ébredt fel éjszaka. meg kell neki tanítani, hogy önállóan is képes megnyugodni. van is róla egy rész a suttogó második kötetében.
2009. nov. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ezt talán 1 hete csinálja, nemrég óta. Nem altatom ringatva, hanem kiveszem az ágyából, adok neki teát és azon alszik vissza. utána persze az ébredés. megpróbálom ma éjjel hogy nem veszem ki csak beadok neki teát.
2009. nov. 9. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!