Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1. szülinapi zsúrral kapcsolat...

1. szülinapi zsúrral kapcsolatban tanácstalan vagyok?

Figyelt kérdés

2 szobás a lakásunk, én szeretném egy nap letudni a zsúrt.

6 vendég sok lenne, szerintetek? (a család egyes tagjai szerint igen, szerintem nem, 2-2 nagyszülő és párom tesója+csaja)

A tortán kívül mivel kínáljam meg még a vendégeket?

Hányra hívjam őket? A babám 3-4 körül alszik mostanában. 5-ig hagyom maximum, legkésőbb 7-kor fürdés. A legjobb 1 óra lenne.


Nálatok meddig maradtak a vendégek? Karácsonykor is hiába kértem, hogy jöjjenek anyósomék 1 körül, mert utána akár már fél3-kor is álmos lehet, kényelmesen megebédeltek, jöttek 2-kor és olyan nyűgös volt a kisfiam, sírt is, pedig nem szokott, főleg ha van aki szórakoztassa, hogy félórát maradtak csak, el is aludt amint elmentek.


Ha van egyéb jó tanács, azt is szívesen veszem.


2011. jan. 20. 20:25
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
84%
én csak az alvós részhez: nem lehet elvárni a vendégektől, hogy lelépjenek, mert álmos a baba. ahogy a gyereket sem lehet "kínozni" azért, mert vendégek vannak. attól hogy ott vannak (hiszen csak a család), a kicsit nyugodtan leteheted aludni, ha álmos. utána ti tovább beszélgethettek, ünnepelhettek (persze kicsit csendesebben), a fiad úgysem sokat fog még felfogni ebből az egészből.
2011. jan. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Nálunk nem egyszerű az altatás, szóval ha még ott vannak, nem fog elaludni. Anyukáméknál sem alszik el, csak el kezd kínlódni, nyűgösködni, akkor el szoktunk indulni és az autóban azonnal bealszik. Túl sok lehet neki az inger anyukáméknál.
2011. jan. 20. 20:53
 3/35 anonim ***** válasza:
84%

Ebédre hívtuk a családot, 6 fő jött, szoba konyhás a lakásunk, elfértünk!

Ebédet főztem, majd torta meg sütik, ajándékosztás.

Nagy baba már, hisz 1 éves, nem a világ vége ha nem alszik majd délután, vagy később alszik!

2011. jan. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekünk a névadóval lett egybekötve az első szülinap. Az ünnepség fél négykor volt, fél nyolcra otthon voltunk (nem otthon tartottuk, termet béreltünk). Mi 16-an voltunk, így nem én főztem, rendeltem a kaját, volt rántott hús, rántott karfiol, rántott hagymakarika, fasírt, pipi falat, tojás saláta, francia sali, rizibizi. Ezen kívül volt sós sütemény, na meg torta. A gyereknek kimaradt a délutáni alvása, bár nem igazán viselte meg, kézről kézre járt, mindenki vele foglalkozott, nagyon élvezte. Mikor meg haza értünk, fürdés, vacsi, alvás. Nagyon jól sikerült. Kívánom nektek is, hogy jól sikerüljön, és kellemes emlék maradjon! És isten éltesse a picikét!

2011. jan. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
85%
Végre egy hozzám hasonló anyuka ugyanolyan gyermekkel:) Látom nem is értik mit kérdezel..Én ugyanezen vetyengek mert egy hónap se és itt az első szülinap.Mindig megkapom, hogy körülményes vagyok mert én is előre elgondolom, hogy mikor fog kb. aludni ha ekkor jönnek még pont kifogják a mosolygós pörgő gyereket de alvás előtt van, hogy fél-egyórát szenved dobálja magát nagyon álmos de inkább szenved nem hajlandó elaludni sír, nyüglődik én meg fogom a kezemben és vigyorgok a vendégseregre gonolom ezt szeretnék az előző válaszolók...Alszik később nagy dolog hááát persze, ha csendben megvárná amíg mindenki ünnepelget meg beszélget meg úgyse fogja fel, úristen ilyen válaszokat.. na mindegy.Szerintem hívd őket úgy, hogy a következő alvásig legyen három óra szóval pont alvás utánra kb. és ha eljön a nyűgösködés gondolom megértik, hogy menni kell.
2011. jan. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Köszi 21:10-es! Hiába írtam, hogy Karácsonykor is sírással fogadta a vendégeket, meg csak nyűglődés volt és csak hallgattam, hogy mi lehet vele, miért nem mosolyog, meg vegyük ki a cumiját (nem cumizik, csak ha szükségét érzi pl. álmosság). Én is próbáltam jópofát vágni, de közben meg olyan ideges voltam. De anyósomék úgy látszik, úgy látják, mint az eddigi válaszolók.
2011. jan. 20. 21:18
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is hívd őket úgy, hogy akkorra érjenek oda, amikor ébred, mondjuk 11-re. Az se baj ha ők ébresztik a délelőtti alvásból:)

12-kor kaphatnak enni, és 3-kor mehetnek is haza, a kicsi meg tud pihenni.

Szerintem mi vagyunk a felnőttek, sokkal jobban tudunk alkalmazkodni a kicsihez, mint ő mihozzánk, ezért a véleményem az, hogy igenis el lehet várni a vendégektől, hogy elhúzzanak ha a kicsi álmos. Hiszen hozzá jönnek. És pláne ez a család, nem ezer éve nem látott rokon, aki most szeretné bepótolni, amiről lemaradt.

2011. jan. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk délelőtt jöttek a vendégek (anyósék ketten, anyumék ketten, öcsém és csaja, és a nagymamám). Főztem (husilevest, meg valamilyen sült húst krumplival), csináltam tortát (előző nap). Kisfiam is csak sötétben, és elég csendben tud aludni. De amikor már nyűgös volt, bevittem a szobájába. Kicsit nehezebben, mint egyébként, de elaludt. Nem is aludt olyan sokat, mint szokott, mert 2-3 órás alvás helyett csak 1 órásra sikeredett. Este kicsit előbb megborult. Fürdetés előtt, valamikor 7 körül ment haza mindenki.

És bocsánat, hogy ezt írom, de muszáj szoknia a gyereknek, hogy nem csak síri csöndben, tök sötétségben, a neki tetsző körülmények között kell elaludnia. Bölcsibe ha esetleg menni fog, ott mi lesz? Vagy oviban mondjuk? Nem csecsemő már... szoktasd az ilyenekhez is, mert csak te járhatsz rosszul.

2011. jan. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
a 21:08-as vagyok. Bocsánat, én csak a saját példámat írtam le, nyilván minden gyerek más, és minden család is más. Segíteni próbáltam.
2011. jan. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Én még nem akarom trenírozni a babánkat, még 1 évig itthon leszek vele, addig úgyis átszokik a napközbeni 1 alvásra, neki most még kell a kettő alvás. Meg mivel ezt ő még nem is értékeli, hogy miért is lesznek ennyien, így ezért sem szeretném feleslegesen ébrentartani.


Alváson kívül más tanács? Mit készítsek a torta mellé? Azért is nehéz, mert karácsonykor is alig ettek valamit, sütöttem akkor is édeset 2 félét, meg vettünk sós rágcsát, előtte a kisfiunk nevenapján is annyira beettek otton, hogy akkor sem fogyott szinte semmi sem. Kicsit zűrösek nekem anyósomék. Szerintetek, ha csak pl. pogácsa lenne a torta mellé, elég lenne?

Én úgy vagyok vele, ha megyek vendégségbe, akkor illik fogyasztani, ha már készül a házigazda, de anyósomék nem így vannak vele. Nem akarok feleslegesen időt tölteni a készüléssel. Ezek miatt is vagyok tanácstalan. Én olyan szívesen megadnám a módját, de nincs rá igény.

2011. jan. 20. 21:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!