Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 18 hónapos kisfiam nappal is...

18 hónapos kisfiam nappal is cicin alszik el, erről szeretném leszoktatani. Hogy kezdjek hozzá, hogy ne nagyon viselje meg? Ebédel rendesen is.

Figyelt kérdés
2010. aug. 4. 12:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Egyszerüen ne te altasd, hanem valaki más, és akkor meg fogja szokni.

NEhogy úgy járj, mint egy rokonom, aki szintén igy szoktatta a gyereket, és amikor kórházba került egy betegségböl kifolyólag egy hónapra (mütét + utókezelés), akkor a gyerek napokig nem akart alduni, mert nem volt elég, hogy nincs anyja, még elaludni sem tudott az anyja butasága miatt. Egy éves kor után a gyereknek egészségügyileg felesleges a szoptatás, de hogy csak cicizve tudjon aludni, az meg csak árt a gyereknek.

2010. aug. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Próbáljátok meg, hogy apa altassa.

Én már az éjszaka szeretnék aludni (8hónapos) s néha elég ha magamhozölelem s cumiban kap teát - kompótlét.

2010. aug. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
szerintem ne erőltesd! 2 éves koráig szoptattam a lányomat, 14 hónapos kora óta már csak alváshoz kellett. el akartam venni tőle én is a délit, de nagyon sírt érte és sajnáltam. 2évesen újból megpróbáltam és gond nélkül abbahagyta a szopizást, nem volt sem sírás, sem nyűglődés.
2010. aug. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó! Azt hiszem így fogok tenni. Kicsit pihentessük a dolgot. Most megpróbáltam, hogy nem adok neki, de 20 percig bírtam csak a sírását hallgatni.
2010. aug. 4. 14:27
 5/12 A kérdező kommentje:
Kedves első, miért ártanék neki ezzel. Ha neki erre van igénye, akkor meg is kapja a cicit, és képzeld még éjjel felkel 1-2x érte. Na ehhez mit szólsz. Engem nem zavar, a kicsinek is jót tesz lelkileg, akkor miért ne?
2010. aug. 4. 14:35
 6/12 A kérdező kommentje:
De azért várom az ötleteket.
2010. aug. 4. 15:04
 7/12 anonim ***** válasza:
Kisfiam 10 hós és ő is cicin alszik el, próbáltam cumisüveget, ringatni, de semmi nem vált be. Autóban babakocsiban simán elalszik cici nélkül, de itthon így alszik el. Nem hiszem hogy ezzel ártok a babámnak, és te sem kérdező. Nagyfiam is cicin aludt el, 2 éves volt amikor erről leszokott. Én nem szeretném hallgatni hogy órákat sír a cici után, és nem hiszem hogy ettől rossz anya lennék.
2010. aug. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nincs még ezzel semmi gond. Kisfiam is 19 hónapos, sokszor szopizik még egy nap,és úgy is alszik el. Rábízom, hogy mikor kezdi elveszteni az érdeklődését, úgy 2 éves koráig hagyom, aztán majd meglátjuk, hogy fokozatosan hogyan választódik el. Én sem hallgatnám a szívettépő sírását semmi esetre sem!
2010. aug. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

13 hós a kislányom,csak este alszik cicin. Napközben babakocsiban altatom.

A problémádra van jó módszer! Rakd az ágyra, feküdj mellé,a melled és a gyerek közzé rakj kispárnát,és ne engedd a cici közelébe. Kínáld neki fel az innivalóját,ha nem szomjas, akkor csendben feküdj mellette, sisseghetsz. Előszőr lehet egy óra telik el mire elalszik, de pár nap alatt megszokja,hogy nincs cici.

Sok sikert!

2010. aug. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

13,49 ertek egyet.A gyerekek maguktol is gyonyoruen leallnak azzal hogy cicivel aludjanak el.Ha van turelmed vard ki.Ha nincs csak nagyon fokozatosan lehet,elobb a szopi idejet roviditeni,mielott teljesen elalszik elvenni tole,elso probalkozasokra biztos tiltakozni fog.Az osszebujas testi erintes maradjon meg nekik ez meg nagyon fontos.

De az legjobb ha magatol hagyja el.

A 3. fiam most valasztotta el magat 30 honapos.Most ugy alszik hogy melle fekszek simogatom.

Szerintem azert meg szopizott volna,de mivel hamarosan szulok,megunta azt a par csepp elotejet ami volt.

2010. aug. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!