Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 9 hónapos baba miből...

Egy 9 hónapos baba miből fedezi az energiaszükségletét, ha alig eszik?

Figyelt kérdés
Abból a reggeli/esti kb. 180 milliliter tápszerből és a többi 3 étkezésre megevett 4-5 kanál ételből nyer energiát? Mert többet nem akar enni ennél.
2020. aug. 12. 10:33
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg engedd el a dolgot, ilyen melegben neked sincs túl nagy étvágyad, a gyereknek sem.

Emellett az teljesen kizárt, hogy ne egyen, ha szüksége van rá, nem kell eröltetni.

Ha állandóan kínálgatod, azzal csak azt éred el, hogy egyre kevésbé lesz kedve enni, mert számára "zaklatás" az egész.

2020. aug. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
10 engedd el. Az en gyerekem születése óta nagyon rossz evő. Nem fog éhen halni. En is megkinalom pár óránként aztán jovan. Nem ő a leghurkásabb baba a városban ez tény, de kórosan sem sovány, uh engem ez már nem érdekel. Azért van amikor megéhezik és akkor bizony benyom egy full bébiételt vagy 220ml tápszert, szóval láttam ot már enni, uh tudom, ha megéhezik, úgyis eszik.
2020. aug. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
10es vagyok. Köszi, akkor megpróbálom valahogy elengedni a témát, bár most is fel tudnék robbanni, hogy éjjel 2kor evett utoljára, és most 9kor csak úgy tudtuk megetetni, hogy félig elaltattuk, és álmában megevett 150 ml-t. Egyszerűen nem értem, hogy mi a baj, kézzel lábbal hadakozik az étel ellen, pedig hallom h korog a gyomra. Már a 4. fajta tápszernél tartunk, nem hiszem, h az a baj h nem ízlik neki. A teát issza, szóval gyanítom, hogy a foga sem fáj, legalábbis nem azért nem akarja elfogadni a cumisüveget, mivel a teát issza belőle. Tegnap vettem neki béres cseppet, hátha javít valamit az étvágyán, dehát az is hetek, mire eredményt hoz. Ha hoz.
2020. aug. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de nagyon nem jó ötlet álmában etetni egy gyereket, mert ezzel étkezési zavarokat alakítasz ki benne, leszoktatod arról, hogy akkor egyen, amikor éhes!

A gyomorkorgás meg nem feltétlen éhséget jelez, lehet akár a túletetés miatti felfújódás jele is.

Fogadd el, hogy a gyerek eszik, ha éhes, ha nem akar enni, akkor nem kell neki.

Az étvágynövelök szerencsére legtöbbször nem hatásosak, mert ha többet etetsz meg vele, mint amennyit igényel - és a gyerekek pontosan érzik, mennyire van szükségük -, akkor ezzel elindítod a késöbbi elhízott vagy lehízással küszködö felnött ember felé!

Tényeg nem bántani akarlak, ne vedd rossz néven, de ezek valós problémák!

Bízd rá a gyerekedre, hogy mikor és mennyit akar enni, akkor lesz a legegészségesebb.

2020. aug. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Éjjel 2kor megetettem, ezért a túletetés miatt délelőtt 9kor korog a gyomra? :D Ha 7-8 órán keresztül sem akar enni, akkor ennyi, hagyjam rá? 7 hónapos gyerekről beszélünk. Komolyan kérdezem. Etessem meg naponta 3szor és kész?
2020. aug. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Én akarom legkevésbé álmában etetni, csak máshogy sajnos nem hajlandó. Konkrétan a hajnali egy evése az ami fix, a többi napközben lutri, annyi amennyit sikerül valahogy a lecsempésznem a torkán pár falat gyümölcs, vagy a napközbeni alvásakor egy kis tápszer. Máshogy egyszerűen nem megy. Próbáljam meg mostantól, hogy addig nem adok neki, amíg nem üvölt a kajáért? Komolyan kérdezem, már bármire hajlandó vagyok, csak hogy egyen végre normálisan.
2020. aug. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

NEM, teljesen félreértesz!

Ha a gyerek nem akar enni, akkor nem jó módszer azért félig elaltatni, hogy álmában meg tudd etetni. Nem az a gond, hogy délelött KAP enni, hanem, hogy ÁLMÁBAN adsz neki.

Másrészt ilyen idösen elvileg naponta három "föétkezés" normális, meg közben 2-3 "uzsonna" - azaz 5-6 evés, de nem mind jelent tényleges mennyiséget.

De ha a gyerek nem akar enni, akkor nem KELL etetni, ha megéhezik, akkor jelzi!


Bocs, így írogatva sajnos nem mindig az jön át a szövegböl, amit valaki mondani akar, ezért könynen félreérthetö, remélem, sikerül valahogy tisztázni a témát. Tényleg nem bántani akarlak, csak megpróbálni segíteni, hogy elengedd az etetés témakört és a gyerekre bízd, hogy mennyi kaja esik jól neki.

2020. aug. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Én pl. kitartóan készülök etetni napi 5x, hátha csoda történik és enni kezd :D persze erőltetni nem erőltetem, az evés addig tart ameddig elfogadja.
2020. aug. 13. 15:46
 19/22 anonim ***** válasza:
Nem azért altattam el félig, hogy egyen, hanem mert álmos volt. Fél 7kor kelt, nem szólt h enne, de mivel éjjel 2kor evett utoljára, ezért gondoltam 8kor megkínálom. Nem evett, nem is erőltettem. 9 körül elálmosodott, és mivel már 7 órája nem evett és hallottam a saját fülemmel h korog a gyomra, mielőtt teljesen elaludt volna, megint megpróbáltam a tápszert, és csukott szemmel, mielőtt teljesen elaludt volna, megette azt, amit 8kor nem. De mikor még az altatás elején voltunk 9kor, akkor nem ette meg, tehát mikor ébren volt, akkor nem evett, 10 perccel később, mikor már alig volt magánál, akkor megette. Nem haragszom, értem h segíteni akarsz, és örülök is, hogy válaszolsz, csak tényleg teljesen káosz az egész, fogalmam sincs, hogy mit csináljak. Kínálgassam vagy ne. Vagy mi a franc legyen már. :D
2020. aug. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Tehát úgy kell elképzelni, hogy tök mindegy h éjjel hány órakor evett utoljára, reggelizni egyszerűen nem hajlandó, maximum akkor, amikor délelőtt elalszik, de hát akkor az meg már tízórai idő lenne elvileg. Most ha adok neki tápszert 9kor, amikor elalszik, mert csak akkor tudok neki adni, akkor ha meg akarom várni amíg megint éhes lesz, az lehet h eltart délután 2-3ig is simán. Akkor az még csak a második étkezése. És a következő, mikor megint éhes lesz, az meg már a vacsora lefekvés előtt. Mert előbb egyszerűen nem kér enni. És hát akkor sem kér, hanem én adok neki, mert hát valamit azért csak kell enni neki, mert levegőn nem fog felnőni sajnos. Ezért etetem jobb híján altatáskor, mert máskor egyszerűen nem tudom megetetni. Semmi rendszer nincs az egészben. Pláne h egyik oldalról azt hallod h jaj ne etesd időre, majd szól ha éhes, akkor adj neki, a másik oldalról meg azt h kínálgasd 3óránként, aztán ha éhes akkor eszik. Én az elsőre hajlanék, de hát ő nem kér. Ha kínálgatom, akkor meg pár falat vagy pár korty, és kész. Teljesen el vagyok veszve ebben az egészben. Alapból ott borul az egész nap, hogy nem akar reggelizni. Innentől lehetetlen napi 5 étkezést kivitelezni.
2020. aug. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!