Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy fogadtátok el, ha a ti...

Hogy fogadtátok el, ha a ti babátokat nem várták annyira a nagyszülők, mint az első unokát?

Figyelt kérdés

Én ezt érzem a férjem szülei részéről (saját családommal nem tartom a kapcsolatot).


Idén született meg az első unokájuk a férjem testvérééknél. Borzasztóan örültek, mikor kiderült, folyton a baba volt a téma, mindenki rájuk figyelt és velük foglalkozott, alig várták, hogy megszülessen a kicsi és azóta is állandóan járnak látogatni, mutogatják, büszkélkednek vele, imádják.


Persze, megértem ezt, nagy dolog az ember életében, ha unokája lesz.


Csak közben mi is bejelentettük, hogy jön a baba és valahogy nem látunk akkora izgalmat, érdeklődést, várakozást. Örülnek nyilván, de nincs feleakkora felhajtás sem, valahogy mindig a màr megszületett kicsi a téma továbbra is, hogy milyen aranyos és ennivaló minden, amit csinál.


Oké, az eszemmel megértem, hogy az első unoka viszi a pálmát a nagyszülőknél, hiszen nagy újdonság ez számukra, de a szívünknek azért rosszul esik. Mintha a mi babánkat már most kevésbé szeretnék, kevésbé várnák és félek, hogy ha megszületik, ugyanez lesz :/


Őszinte leszek, ez ilyen állandó fusztráció, mikor talákozunk és nem tudom, hogy lehetne túllendülni rajta, ha egyszer rosszul esik.



2020. aug. 15. 11:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
97%

Mindig van egy első, amitbaz ember másként él meg. Én is sokkal nagyobb izgatottsággal vártam a saját első gyerekem mint a másodikat, de ettől még ugyanúgy szeretem. Ez szerintem tök egyszerű, oszlik a figyelem, minden.


Férjed testvére férfi vagy nő?

2020. aug. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
79%

Jól értem, még csak pocak an van a ți babátok? Ez esetben normális, hogy még nem foglalkoznak vele annyit, mint avval az unokával, aki már megszületett, hogyan is tehetnék? Vele még nem játszhatnak, gügyörészhetnek, nem babusgathaják. Biztos vagyok benne, hogy amint megszuletik, őt is ugyanúgy fogják szeretni, nekem legalábbis ez a tapasztalatom.

Szüleimnek már sok unokájuk volt, mikor bejelentettük, hogy mi is babát várunk és nem láttam rajtuk azt az örömöt, amit elvártam volna. Gratuláltak meg minden, de ennyi, nem is nagyon beszéltünk róla amíg nem közeledett a szülés időpontja. Most 7 hónapos a kisfiam és ki nem szakad a mama kezéből 😅

2020. aug. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
97%

Engem nem érdekelne!

Majd ha megszuletik meg az lesz a baj hogy folyton oda jar meg okoskodik es osztja az eszt🤷🏼‍♀️

2020. szept. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
91%

Ha megszületik, akkor Őt is szeretni fogják! Most még a pocakban, nem fordítanak felé akkora figyelmet, mint az első unoka esetében. Ennek oka az, hogy az első, az első.. Újdonság, kíváncsiság a babavárás terén, nagyszülővé válás terén.

Nálunk nővéremnek született 1hónappal előbb a kislánya. Hozzá mentek segíteni stb a szüleim, engem már csak felhívtak, kell-e valami. Mert most épp hozzá indulnak, ezt meg azt segíteni, nekem nincs-e szükségem valamire, mert odafele beugranak.. Párom szüleinek pedig a mienk volt az első unoka, ők jöttek helyettük is 😄 sokáig ment a szüleim részéről, hogy Eszterke már ül, Eszterke már köles golyót eszik, a mienk hogy mit csinál nem érdekes. Fájt, de idővel oldódott ez a dolog, most 2évesek és egyformán vannak mindkettővel.

2020. szept. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
49%
Ugyan ez van nálunk is, ráadásul az én kislányom annyira hasnonlít anyósomra is, kora baba volt. Most másfél éves a másik unoka 9. Ha a 9 éves beteg az nem baj jöhet hozzánk akkor nincs gond. De a kicsiba beteg teljes pánikban van nehogy elkapja a nagyobb. Állandóan csak a nagy unokáról mesélnek. A kicsi annyira nem erdekli őket.
2020. szept. 12. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Nálunk el is szólták magukat, amikor bejelentettük a babát, hogy azért jobb lett volna ha sógornőmnek lesz előbb... mert időben ő “következne”. Szóval jól indult, de így legalább nem voltak nagy elvárásaim, pedig első unokájuk 🙃 mindegy, mikor születik, az viszont nem mindegy, kié 🙂
2020. nov. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyobb baj az, hogy saját családoddal nincs kapcsolat.
2020. nov. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
17-es, ezzel nem tudok mit kezdeni, de nem is hiszem, hogy a kérdés szempontjából releváns.
2020. nov. 24. 18:42
 19/20 anonim ***** válasza:
De, releváns. Ha ott jó lenne a kapcsolat kevésbé érdekelne, hogy anyós após épp mit gondol.
2020. nov. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Jó, de nincs kapcsolat és ezzel továbbra sem tudok mit kezdeni.
2020. nov. 25. 10:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!