Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a Marlon...

Mi a véleményetek a Marlon névről?

Figyelt kérdés

Nagyon megtetszett.

Tetszik, hogy külföldi, de magyarul is leírható és kiejthető.


2020. aug. 25. 12:54
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem szép név önmagában, de hogy becézed? Márli? Ez már nem hangzik jól, én emiatt nem adnám.
2020. aug. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
#9 bírom a kritikát, de senki sem indokolt. Azért kérdezek vissza, mert próbálom megérteni.
2020. aug. 25. 13:49
 13/25 A kérdező kommentje:
#11 nem becézném. De ha a Márton lehet Marci, akkor a Marlon is.
2020. aug. 25. 13:50
 14/25 anonim ***** válasza:
97%
Olyan Lakatos Marlonbrandó hatása van.
2020. aug. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
96%
Magyarországon adva cigányos
2020. aug. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
93%
Egyetértek az előttem szólókkal. Én megértem, ha valaki nem szokványos nevet akar adni, de nekem az, ha külföldi nevet vesznek át magyarul, főleg, ha híres emberre asszociálnak róla a legtöbben, elég visszás. Rengeteg magyar név van, nem csak divatnevek, szerintem érdemes a már létezőkből válogatni. Szerintem is "cigányos", bár nem szeretem ezt a jelzőt, ott tipikus szokás az, hogy a kedvenc celebtől, legmenőbb amerikai filmekből veszik át a neveket (Ronaldó, Dzsesszika). Nekem nem eredetinek, hanem inkább ötletszegénynek és erőltetettnek hat...
2020. aug. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
92%
Legyen Romualdó
2020. aug. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem is cigányos. Egy külföldi keresztnév magyar vezetéknévvel 99%-ban c típusú embert jelöl. Ellenben egy Szabó Mártonról nem ez ugri be. Ne szúrj ki a gyerekeddel.
2020. aug. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
8%
11es vagyok. Egyébként add nyugodtan, mert hangzásra lehet, hogy c.gányos, de valószínűleg mindenki előbb fogja látni a fiad, utána kérdezik meg a nevét, akkor meg már rögtön nem a c típusra fognak asszociálni a névről. Megszokják majd.
2020. aug. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
96%

Eléggé szívatós lenne, magyarázkodhatna hogy ő nem Márton hanem Marlon. Nagyon hasonló a két név kiejtése, borítékolható hogy kb mindenhol félre fogják írni.


Másik indok, mint amit már írtak, ilyen neveket kétféle ember szokott adni.

1. a c népcsoportúak

2. feltűnési viszketegséges panelprolik

2020. aug. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!