Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan, hogy 1 eves kor...

Van olyan, hogy 1 eves kor utan riasztott a legzesfigyelo NEM TEVESEN es tenyleg baj lett?

Figyelt kérdés
Tudtok konkretan ilyet szemelyesen ismertek ilyet?Vagy akar legzesfigyelo nelkul szoval meghalt vagy nagy baj lett a babaval 1 eves kora utan ejszaka legzes problemak miatt?
2020. szept. 3. 23:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyesmi nem légzési, hanem inkább keringési probléma, és hála a jó istennek nagyon ritka alapból is. Hat meg 1 éves kor után.
2020. szept. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Én ismertem egy 4 hónapos kisfiút aki bölcsőhalálban vesztette rövid kis életét. Ennek már 15 éve. 1 éves kor után szerintem már nagyon kevés ennek az esélye,nem ismerek ilyet.
2020. szept. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére nem.

Egy pár hetes babáról tudok aki bölcső halált halt. 😢 Kora baba volt.

Egy cégnél dolgoztunk az anyukával.

1 éves korután nem hinném h van ilyen. Max ha egyébként sem egészséges a pici.

2020. szept. 4. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%
1 éves kor után csak amúgy is beteg gyerekeknél fordul elő.
2020. szept. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
A bölcsőhalál nagyon ritka itthon, és az esetek 90%-ában a 6. hónap előtt fordul elő.
2020. szept. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5 igen, en azt olvastam, hogy mostani kutatások szerint egy légzési és keringési érési lépcsőnél fordul elő. Kvázi egy fejlődési rendellenesség. Ez pedig 2-4 hónap köze tehető. (Nem véletlen hogy a kora babák veszélyeztetebbek ebben, hiszen kimarad nekik pár hét, amit optimális helyen és körülmények között kellene tölteniük, van akinek meg bent kene lennie, mikor eljön ez a lépcső) Utána már nagyon ritka, 6 hónapos kor után meg annál is ritkább. 1 éves kor fölött szokták még ilyen késői bölcső halálnak hívni, de gyanítom ott már más okok lehetnek, mint egy 3 honaposnál, hiszen a fejlődés egy teljesen más szakaszában vannak.
2020. szept. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én olyat ismerek akinek iskoláskorú gyermeke halt meg. Pici korában egyszer leállt a légzése de sikerült újraéleszteni.
2020. szept. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nos az en kisfiam 28.hetre szuletett... 88 nap utan hoztuk haza a korhazbol... hal isten teljesen egeszseges vidam kiskope lett belole most 14 honapos es lemaszik a legzesfigyelorol ugyh arra gondoltam kiveszem... de nyilvan koraszulottsege miatt nekem ez eleg nagy lepesnek szamit, lezarul vele egy korszak es egy kicsit aggodom azert. De bizom benne h nem lesz gond
2020. szept. 4. 13:09
 9/11 anonim ***** válasza:
Később ugyan, de az én fiam is 34 hétre született. 8 hónapos korától nem használunk légzésfigyelőt, na nem azért mert ne akartam volna, hanem mert nem volt hajlandó máshol aludni csak velem a nagy ágyban. Én is nagyon aggódtam, és eleinte nem is mozdultam mellőle csak ha nagyon pisilni kellett. Most már 2 éves lesz ősszel, már nem aggódom. Szerintem már neked sem kell, főleg ha amúgy egészséges. 14 hónaposan már nem pici baba.
2020. szept. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Elvileg ilyen nagyon koraszulotteknel 2 éves korig szoktak javasolni néha, ha jól tudom. Esetleg egy potlapot vegyetek hozza, ha a doki nem ajánlja kivenni vagy nem mered. Úgy lefedi az egész ágyat.
2020. szept. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!