Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan tudom, hogy csak...

Honnan tudom, hogy csak tévesen riasztott a légzésfigyelő?

Figyelt kérdés

Angelcare légzésfigyelőnk van és már többször riasztott. Már az elején is.Kb 2 hetes volt a pici mikor megvettük és a 2. na már riasztott. Akkor még éberebben aludtam és minden mozdulatára ébredtem.Akkor csak a jelző csippanás volt,ugyanúgy lélegzett pedig. Akkor vol ,hogy pár perc után újra csippant.(közbe figyeltem szuszog-e mert aludmwi nem mertem,szuszogott,nem is értettem miért riasztntt)Tegnap már a visító csipogásra ébredtew,meg is ilyedtem.A sötétbe se a láwpakapcsolót se a légzésfigyelőt nem bírtam fel/lekapcsolni.Gyorsan megrázogattam a kicsinket mert a csipogást new hagyta abba.(nem tudom abba kéne-e haggya ha újra vesz levegőt,de mikor már ficergett kikapcsoltam)

Szóval a kérdés az ha nem téves a riarztás mi van?

Ismerős mondta,h.ismerősék már 2x rohantak a gyerekkel a dokihoz a riasztás miatt.De ha valós akkor mire odaér már késő lenne nem? Ha meg téves a babával minden rendben,akkor nem kell orvoshoz rohanni?

Sokan mondták,h.ez a fajta gyakran riaszt tévesem.

Ha éjjel riaszt fs nem csak a jelző honnan tudjam valóban baj van-e?

Már bánom,h ilyet vettünk,csak idegeskedek így is.


2013. szept. 16. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha tényleg baj van, nem tér magához rázogatásra. A légzésfigyelő nem életmentő, ha nem tudod, mit tegyél, amikor gond van, akkor kár használni. Tanulmányozd ezt az oldalt, hogy ha tényleg gond lenne, ne csak rázogatni tudd meg orvost hívni:


[link]


Ezt a típust pedig be lehet állítani kevésbé érzékenyebb riasztásra is, ha úgy érzed, hogy most mindenért feleslegesen jelez. Csak vedd vissza egyel az érzékenységét!

2013. szept. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ne idegeskedj, nincs baj :)

amikor a mi kisfiunk kicsi volt, nekünk is becsipogott, mert a 2,5 kilójával alig érzékelte a lap, vagyis valamit elrontottunk, aztán jól belőttük a két érzékelőt, és már nem volt gond...

nézzétek meg, hogy jól fekszik-e a lapokon a baba (mármint a szivacs alatt jól vannak-e, rajta van-e a baba) aztán, hogy jól le van-e nyomkodva a szivacs...

később, ha nagyobb a súlya ezek a dolgok annyira nem számítanak, de az elején igen...

nekünk is becsippant mikor 3 hós lett a baba, ott már nem technikai bibi volt. de körbekérdeztem, és kiderült, egy-két riasztás a "legjobb családban is előfordul" - tényleg. (védőnőnk mondaná, naugye)

szóval 12 mp-es légzéskimaradás még nem azt jelenti, hogy baj van. ha viszont többször jelez, akkor szólni kell a védőnőnek, gyerekorvosnak, és lehet, elküldenek titeket vizsgálatra, ha indokoltnak látják.

a bölcsőhalál azért nem olyan gyakori, csak ugye mindenki retteg, nehogy náluk forduljon pont elő...

az alábbi tényezőket, ha kizárhatod, akkor nyugodj meg, csak mélyen alszik a babó, és nincs veszélyben az élete...

(amúgy meg ott a légzésfigyi, ha baj van, az figyelmeztet. a baba felébred, ha felkapod, és vesz levegőt, ha csak sima kis apnoé)

hajlamosító tényezők: koraszülés, tápszeres etetés, hasonfektetés, túl meleg öltözet/szoba, cigifüstös szoba, előfordult a családban már bölcsőhalál...

az anyával való együttalvás csökkenti a kockázatot. (szerintem azért ezt úgy kell érteni, hogy összebújva - én már ébredtem úgy a babával - pont mellettem aludt az ágyban, hogy nagyon nagy "csend" volt, szerintem akkor is kihagyott... 2x volt ilyen, én szerintem megéreztem a légzésszünetet...)

ne aggódj, ha nem vesz pár mp-ig levegőt, baja nem lesz, ha csippan, nézd meg hogy szuszog-e, ha riaszt a jelző, akkor emeld fel.

biztosan nem lesz baj :)

2013. szept. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
20 mp után csippan.Koraszülött,igaz méretre súlyra nem csak időbe.Én vakahogy nagyon rettegek. Az elmúlt évben 2 embert is eltemettünk a családban,mindkettőt idő előtt sajnos.Talán ezért ez a nagy aggodalom.Meg hát első baba és van,hogy nem tudjuk mi van. Meg próbálok nem túlzásba esni az aggodalommal.
2013. szept. 16. 22:23
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk is Angelcare van, úgy kaptuk. Nekünk is sokszor csipogott, az elején, míg picike volt, egyet, mire átrohantam már zölden villogott, vette a levegőt, az elején is is majd szívbajt kaptam, de próbáltam nem aggódni. Volt, hogy többet csipogott folyamatosan, az nem marad abba egyből, de már a zöld is villog ahogy veszi a levegőt. Nekünk most már 14 hónapos a kislányunk, de még mindig használom, most is van, hogy riaszt, ha elmászik az ágy túlsó végébe, vagy ki az oldalára, de inkább átmegyek megnézem... Meg ahogy írták előttem az érzékenységén lehet állítani, most nem tudom hányason van, de holnap meg tudom nézni Neked.
2013. szept. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oké köszi,a miénk 4-esen van,így volt mikor vettük.De ha lejjebb állítom akkor is biztonságos? Tehát ha baj lenne netán riasztani fog?
2013. szept. 17. 05:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!