Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első gyereknél lakás vagy ház?

Első gyereknél lakás vagy ház?

Figyelt kérdés
Most várom az első kisbabámat, és nem tudunk dönteni a férjemmel, h vegyünk egy hazát és kezdjünk el építkezni, vagy maradjunk a lakásba ,és majd ha jön a második baba akkor vegyünk ? Kinek melyik vált be jobban ? Könnyebb egy kisbabával lakásban ?
2020. szept. 4. 21:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
54%
Ház. 1 gyerek is jobban érzi magát olyan környezetenben, ahol bármikor ki tud szaladni a kertbe, nem fontosabb kettőnél.
2020. szept. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
66%

Túl van értékelve a kert meg a családi ház. Mi a lakást választottuk, mert:

- közelebb van mindenhez, ami fontos

- olcsóbb fenntartani (hó, falevél, fűnyírás, stb.)

- könnyebb rendben tartani (nincs költség tetőre, kertre, és egyebekre)

- az ezen megtakarított pénz meg mehet élményre, utazásra, ahol aztán van tér, amikor kell


3 évesen már oviban vannak 8-4-ig. 5 van mire hazaérünk. Iskolában meg pláne. Ki és mikor fog kimenni a drágán fenntartott ház kertjébe?

Aztán értelmes ház jó helyen drága is, ha messzebb van, akkor meg naponta ingázhatunk, ami mindenkinek teher.


Szóval lakás. Most és mindig.

2020. szept. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
71%

Mi lakásba vállalatuk.


Ha van lehetőséged kertes házra, akkor minél hamarabb!!


Úgy elegünk van, pedig erkélyes, nagy lakás. Fasz kivan a lépcsőzéssel. Parkoló sosincs, és ha normálisan be akarok vásárolni, akkor hiába van pár kmrel közelebb minden, ugyanúgy kocsival megyek.

Házból sokkal könnyebb elindulni is, megállok előtte és kész. A babakocsiba is csak beteszem a gyereket és már megyünk is.


Pár hónap és adom ki ezt albérletbe és vesszük a kertest!

2020. szept. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
51%
Nincs autónk, a nagybevásárlást házhoz hozatom (mert ide kiszállítanak, nem úgy, mint vidékre), gyalog elérhető minden. Jó helyen kell keresni a lakást, és akkor nincs meg ez a sok minden, amit írsz. Lépcső? :D Nem bírsz felmenni a másodikra, de majd nyírni fogod a füvet több száz négyzetméteres kerten? :DDD Reális.
2020. szept. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
89%
Mi féltünk a házfenntartással kapcsolatos munkáktól, ugyanakkor nagyon NAGYON fontosnak tartom a kertet. A kompromisszum egy lakás volt egy társasházban, amelynek kertje is van. Még nem biztos, hogy nem jön meg a kedvem a házhoz, mert azért ott mégiscsak jobban elszeparáltan lehet élni, meg nagyobb a hely... innen biztos költöznünk kell előbb-utóbb, mert csak 2 szobánk van. Szóval értem a dilemmádat. Ugyanakkor nehezen adnám fel a városközpont nyújtotta előnyöket, különösen, hogy nem szeretnénk autót fenntartani. Annyi szempont van...
2020. szept. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
54%

Most minek kötekszel?? Tudom miről beszélek, 20 évig éltem kertes házban. Fel tudok menni a lépcsőn, csak 10 kgos babával és mellé ugyanennyi csomaggal nem túl kellemes.

Autó nélkül én nem tudnék élni, én sietek, sok a dolgom és nekem futja is rá.


Ha savanyú a szőlő, az nem az én bajom, válaszoltam saját tapasztalattal egy kérdésre, ha nem tetszik, az nem az én bajom.

2020. szept. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
99%
Szerintem nem az a kérdés, hogy a kisbabanak jobb e. Neki hukk mindegy. Az a kérdés, TI mire vagytok.
2020. szept. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
69%
Ez nem érzelmi, hanem pénzügyi kérdés.
2020. szept. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Derjaderja ***** válasza:
82%

Ha most vagy terhes és akarsz házat venni és építkezni, az halálfutam lesz. Eleve szakembert se kapsz hónapokig, de iszonyú stressz is, mi örökölt házat újízottunk fel nagyon, a párom majdnem belerokkant lelkeg. Mi azelőtt 1 hónappal költöztünk, hogy terhes lettem, de még akkor volt egy csomó teendő. Nagy részük azóta sincs meg es nem anyagi okból (igaz, a kész részek teljesen lakhatók és komfortosak).

Van egy barátnőm, akik azt tették, amit most tervezel. Átverte őket a kivitelező, meg még minden is volt, azóta sem ott laknak (lassan 2 éves a gyerek), igaz, most mar tényleg nagyon alakul, viszont teljesen tönkrementek lelkileg bele. Nyilván ott is a fiú főleg.


Szóval ez az első kérdés.

A 2. hogy el tudsz-e látni kisgyerekkel egy kertes házat, ami ugye főleg akkor szívás ha még új, be kell ültetni a kertet stb.

Szeretnétek-e kertes házban élni.


A ház amúgy olyan, mintha még 1 gyerek lenne kb. Mindig van vele minden, az erőd, időd, pénzed egy része onnantól a hàzé.


Plusz a pénz... én előtte lakasban éltem, újítgattam kényelmesen, annyi pénzt tettem félre, ami ott egy totál stabil háttérnek tűnt.


Nahat itt semmi. Csak egy külső szigetelés milliós tétel.

2020. szept. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
73%
Mi albérletben lakunk,kertes házban. Egyértelmű én a házra szavazok. Egy újszülöttnek még mindegy igen,de egy 8 hósnak már nem. Imád kint lenni a fiam. Bent sokszor sír,nyűglődik, unalmas neki. Ahogy kiviszem a kertbe semmi baja. Mászik össze vissza a füvön. Pocsol a kerti csapnál,saraz. Áll fel ahol tud,szóval elvan nagyon. Ha esik az eső,főleg ha több napig én megőrülök vele bent. Persze lakásból is ki lehet menni parkba,játszira ide oda,de az azért más.
2020. szept. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!