Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első gyereknél lakás vagy ház?

Első gyereknél lakás vagy ház?

Figyelt kérdés
Most várom az első kisbabámat, és nem tudunk dönteni a férjemmel, h vegyünk egy hazát és kezdjünk el építkezni, vagy maradjunk a lakásba ,és majd ha jön a második baba akkor vegyünk ? Kinek melyik vált be jobban ? Könnyebb egy kisbabával lakásban ?
2020. szept. 4. 21:50
1 2 3
 11/24 Derjaderja ***** válasza:
46%
És számolj azzal is bár nem kívánom, hogy bármikor azt mondhatják, hogy mostantól csak pisilni kelhetsz fel szülésig vagy hónapokra kórházba kerülsz.
2020. szept. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 Derjaderja ***** válasza:
58%
Még annyi, hogy 2,5 éve lakunk itt, de még sosem voltam élvezet vagy pihenés céljából a kertben. Van egy szép teraszunk, ott szoktam teregetni meg a burkolatát felmosni. Más céllal még nem voltam ott, mert kisgyerek és házimunka házban az nettó rabszolgaélet. Igaz, dolgozom is.
2020. szept. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
80%
Igen amúgy tényleg azt döntsd el, te mit akarsz. Úgy vagyok en is, hogy van kertünk, de minek?! A ferjem vágja a füvet azt ennyi. Jó vannak gyümölcsfák, amikkel semmit nem csinálunk és mégis adnak nekünk gyümölcsöt, ezek már a kertben voltak, valaki felnevelte őket, úgyhogy most van isteni alma meg körte. De ha te ezt magadnak akarod megcsinalni az is macera nagyon mire egy fa ilyen állapotba kerül, hogy semmit nem csinálsz vele és mázsa szám ontja a finom gyümölcsöt. Nem vagyunk amúgy kint szinte soha. Ha ki akarunk menni elmegyünk itthonról. Évente kb 5x grillezunk vagy ilyesmi. Talán ha nagyobb lesz a gyerek. De en utálok kint lenni alapvetően pusztán azért, hogy kint legyek.
2020. szept. 5. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
81%
Lakásban lakunk, 2 éves a gyerek és nem érzem szükségét a kertes háznak. Egy hatalmas park van közvetlenül a társasház mellett, kilépek a kapun és egyből kint vagyunk az óriási “kertünkben” ahol van játszótér, kutyafuttató és hatalmas zöld füves terület, akkora a park, hogy még a legforgalmasabb napokon sem kell senkit kerülgetni. Nekem rohadtul nincs sem időm, sem türelmem, sem affinitásom ahhoz, hogy egy bazinagy kertet gondozzak. Szeretnénk innen elköltözni majd lassan ha jön a kistesó mert csak 2 szobás ami nem túl nagy de egy gyerekkel eddig teljesen jó. Ha ezt el is adjuk leginkább olyat vennénk ami egy nagyobb társasházi lakás egy kisebb kerttel ahogy már valaki írta. Oda ki tudom engedni a kutyát meg a gyereket de mégsem egy pusztulat a kertről gondoskodni, kedvezőbb a fenntartása és mivel kertkapcsolatos ezért földszinti tehát cipekedni sem kell amit a rongyrázó kommentelő sérelmezett.
2020. szept. 5. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 Carragher_x ***** válasza:
21%

"Most várom az első kisbabámat, és nem tudunk dönteni a férjemmel, h vegyünk egy hazát és kezdjünk el építkezni, vagy maradjunk a lakásba ,és majd ha jön a második baba akkor vegyünk ?"


Én legeslegelőször pár magyarórát vennék a helyedben.

2020. szept. 5. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
97%

Ház.

Számomra megfizethetetlen, hogy nincs senki más a számba, csend, nyugalom, nagy terek.Zajonghatnak a gyerekeim, senkit nem zavar,és engem sem zavar senki, jó időben kint vagyunk a kertben, szalonnát sütünk, medencézünk.Főleg "karantén" idején értékeltem.Laktam lakásban is, én nem szerettem,nekem a kertes családi ház egyet jelent a szabadsággal.

2020. szept. 5. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
91%
Regi hazat nem vennek es epitkezesbe sem fognek. Annak sosem lesz vege. Anyagilag, idegileg tonkreteszi az embert. Ateltuk mindkettot.
2020. szept. 5. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
98%

Én biztos nem fognék bele építkezésbe terhesen meg pici baba mellett, mert egy építkezés alatt kikészülsz lelkileg. Nem vicc, nem véletlenül írják, mi végigcsináltuk és örülök, hogy nem kellett még pici gyerekkel is foglalkoznom közben, nem kelett nézni a a sok vitát, idegességet, sírást.


Mondjuk, azóta már imádom, hogy csak meglett a ház :D


De látod, ez emberfüggő, itt olyanokat írnak mások, hogy sosincsenek a kertben, nem használják, csak a füvet nyírják, stb. Mi meg imádjuk a kertet, tavasztól őszig mindig kint vagyunk munka után estig, teszünk-veszünk vagy csak ülünk a teraszon, még egy nagy veteményesem is van, nekem ez nem munka, szeretek a kert.ttel bíbelődni.


Szóval azt sem kell elhinni, amit itt írnak, hogy nem ad hozzá az élethez valami pluszt. Ha olyan lelkületü az ember, akkor de, sokat jelent.

2020. szept. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
97%

Laktam mindkettőben.

Gyerekkel hosszútávra a házat választanám,főleg 2vel.

Jó a lakás, amig picik. Azalatt az 1-2 év alatt, a ház is elkészülhet. De a legjobb ha találtok egy már elkészült, csaak festésre,burkolatcserére váró házat, ami persze nem könnyű.

2020. szept. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
95%

Most várjuk mi is az első babát, jelenleg lakást bérlünk egy társasházban. Amint megtudtuk hogy terhes vagyok azonnal tudtuk hogy ki megyünk családi házba. Én nem tudnám itt elképzelni a jövőt gyerekkel, a szomszédok sem túl megértők meg elég hangosak is, főleg a felső szomszéd mikor este 11-kor kezd el dörömbölni meg bútorokat tologatni.


Jobb kint külterületen csendes körülmények és friss levegő mellett.

Persze ez is csak akkor ha rendelkezik az ember autóval.


Elsősorban neked kell tudnod hogy te hol éreznéd azt hogy könnyebb lenne a gyereknevelés.

2020. szept. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!