Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a gyermeke befelé...

Akinek a gyermeke befelé forduló előlábbal (Pes adductus) született, milyen kezelést kapott és mennyi idős korára sikerült teljesen korrigálni?

Figyelt kérdés

Kislányom 14 hónapos. Mindkét lábfej elülső része befelé fordult mikor született.

1 hónapos volt mikor elkezdtük tornáztatni. Volt Bebax, majd Tipex cipője. Az egyik lába teljesen helyre jött, a másik lába nem, de azt mondták, majd ha elkezd járni a gravitáció rendbe teszi. Most kezdett el járni. Sokkal rosszabb mint volt...

A napokban felkeresünk egy magán gyermek ortopéd orvost, de addig is kíváncsi lennék hasonló helyzetben lévő szülők tapasztalataira.

Köszönöm!



2020. szept. 6. 16:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Szia, az én kisfiam 7 hónapos múlott és sajnos neki is az egyik labacskaja ilyen. Kb 2 hetes korától physioterapiara járunk... Meg 3 alkalommal kell mennünk, utána elküldenek ortopedushoz. A gyógytornász csak a masszirozast tanácsolja, azt csinálom itthon 2 hetes korától. Napi kb 1 óran at, nyújtom a belső láb izmat valamint a külső felét a lábának ingerlem hogy magától helyesen fordítsa... Sajnos én még eddig semmi javulást nem vélek felfedezni és nagyon aggódom hogy hogyan fog járni....
2020. szept. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak..



Ezt a kérdést én tettem fel anno, talán neked is segít valamennyire! Minden jót kívánok nektek!

2020. szept. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Sajnos a kislányom nagyon nem szereti már, ha piszkáljuk a lábát, nem hagyja. Néhány pillanat és már ellenkezik. Illetve mostanság elszalad 🙄

De az egyik lába teljesen rendben jött 1-es válaszoló, úgyhogy van remény.

2-es, köszönöm a linket. Most milyen a babád lába? Rendbe jött?

2020. szept. 6. 21:52
 4/19 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem,hogy mikor derült ez ki hogy ilyen a lába? Még a kórházban szólnak? Vagy ezt nézi a gyerekorvos,védőnő? Azért kérdezem,mert a fiam 9 hónapos már kapaszkodva lépeget bútorok mellett elég gyorsan. De az egyik lábfejét olyan furán teszi le. Nem a teljes talpán áll rajta hanem egy picit befelé fordítja. És úgy áll rajta,néha a bokáján áll,de aztán amikor odébb lép akkor már rendesen leteszi a lábát. Eddig ezt senki nem nézte,nem szólt senki hogy baj lenne. Szerintetek ez az amit ti írtok?
2020. szept. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Egyes és kettes is én vagyok... 😊

Utolsó, igen általában már a kórházban nézik. Legkésőbb a védőnő normális esetben észre veszi. Én a helyedben megmutatnam gyerekorvosnak.

2020. szept. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Nekünk a kötelező ortopédiai vizsgálaton vették észre. Azthiszem 4 hetes volt akkor.

Úgy tudom elég sok féle baba láb probléma van és nem biztos hogy a tiédnek is ugyanez a baja, úgyhogy én mindenképp megnézetném magánorvossal. (amióta gyerekünk van, folyton csalódunk az Sztk-s ellátásban így csak magánba visszük. Spórolunk máson.)

Viszont megnyugtatás képpen, úgy tudom a legtöbb ilyen jellegű probléma magától helyre jön. Legyen igazam...

Mindkettőtöknek minden jót kívánok!

2020. szept. 7. 12:33
 7/19 anonim ***** válasza:
Nagyon hálás vagyok,hogy válaszoltatok,köszönöm!
2020. szept. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Egyes vagyok. Csak megszeretnem kérdezni hogy nálatok a cipővel kb meddig tartott amíg a kicsinek az egyik lába helyre jött? Nagyon reménykedem...
2020. szept. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

A jobb lába rendbe jött cipő nélkül, csak masszírozással.

A bal lábáról a Bebax cipőt pár nap alatt megtanulta levenni,igy Tipexre váltottunk, amit hordott kb. 2 hétig. Úgy tűnt rendben van. Aztán 6-8 héttel később (talán egy hirtelen növekedés miatt 🤷‍♀️) vissza állt rossz tartásba ez a láb. Addigra persze már nem volt jó a Tipex és sikítófrászt kapott, ha meglátta.

Októberre kaptunk időpontot a magándokihoz, majd megírom mi történt.

2020. szept. 9. 12:17
 10/19 anonim ***** válasza:
Köszi szépen! Én is maganorvost keresek éppen... Valahogy ezt helyre kell tenni... Nagyon fontos a kicsik fejlődésében és nagyon aggódok érte..
2020. szept. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!