Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos babám nem gagyog....

6 hónapos babám nem gagyog. Nagyon nagy baj?

Figyelt kérdés
Ránk néz, keres minket, figyel ránk, de egyáltalán nem gagyog, nem kommunikál. Nevetni, kacagni szokott, illetve kiabálni és sikítani. Mozgása rendben van, forog hasról hátra, hátról hasra, oldalra, támaszkodik a tenyerén és a térdein, hintázik előre hátra, kúszik is így előre és körbe. Mindent megfog, minden érdekli. Próbálkozik felülni. Sokat nyüglődik. Baja lehet? Holnap lesz fél éves.

2020. szept. 11. 15:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Nincs vele semmi baj. Majd gagyog, ha akar.
2020. szept. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de már pár hónaposan van a státuszon kérdés, hogy adja-e ki a különféle hangokat, védőnővel nem beszéltél erről?
2020. szept. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Még a 2-3 hónapos státuszon volt olyan kérdés, hogy gőgicsél e, azt csinálta.
2020. szept. 11. 16:08
 4/9 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, a hat hónapos státuszon ezek vannak:


- párbeszédszerű hangadásba bevonható (beszédre hangadással válaszol)


- élvezi a hangadást, hosszasan játszik a saját hangjával (gagyog)

2020. szept. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem reagál egyáltalán a beszédünkre. Sikítani, kiabálni szokott a körforgójának, mert nem éri el, ennyi.
2020. szept. 11. 16:19
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem ezt jelezd, mert kéne már neki. Az én babám 6.5 hónapos, és már hónapok óta "beszélget" velünk. Persze minden baba más, de ezt már kellene neki is szerintem.
2020. szept. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem sem gagyogott 6 honaposan csak sikongatott. Védőnő csak annyit mondott hogy "kéne". Nem érdekelte különösen. 7 hónap után 1 héttel elkezdte, akkor egy pár napig érdekelte, azóta csak ritkán.


Szerintem mind mások. Egyébként hallás problémára utalhat ha nem gagyog, azt érdemes figyelni hogy arra nem utal e más jel.

2020. szept. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Jó a hallása, ez biztos. Az újszülött kori nem sikerült neki az egyik fülére, majdnem 3 hónapos volt, mire a vírus miatt el tudtunk menni vele vizsgálatra és tökéletesek voltak a fülei.
2020. szept. 11. 21:16
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia!Azóta mi a helyzet?Nálunk is ez van
2021. nov. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!