Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit kellene reagáljak ha...

Mit kellene reagáljak ha kaptunk egy panaszlevelet a szomszédtól?

Figyelt kérdés

Nem kertes hanem téglalakás, u alakban, mi vagyunk a közepén, a tetején.


Dél-keleti fekvésű, 25-30 fok van folyamatosan, így nyitva tartjuk a teraszajtót és az ablakunkat.


Hajnal 4-6 között egyszer ébred a fiunk, és 5 percet sír míg én elkészítem a tápszert az apja meg bepelenkázza. Az etetésben bealszik, szóval sírás nélkül tesszük le reggel 7-8-ig egy extra szundira.


Ezen kívül max 1 órát sír 24 órára lebontva, itt 10 perc ott 5 perc, de ez is max, kifejezetten "jó" baba, elvan mindig.


4 hónapos.

Azt aláírom, amikor sír akkor telitorokból vereti, tényleg hangos.


Kaptunk egy névtelen levelet a postaládánkba, hogy ha a gyerek hajnal négykor bőg akkor csukjuk be az ablakot. Elég passzív agresszív stílusban, aláhúzásokkal, sok felkiáltójellel, név, cím nélkül.


Ti mennyire vennétek ezt komolyan, és hogy kezelnétek.


Van tippem ki az, lakik itt egy fickó aki mindig bunkó.


2020. szept. 16. 16:42
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 anonim ***** válasza:
51%

Remélem majd ha téged zavar valami, ami nem rendőrségre tartozó ügy, akkor a te kérésedet is ennyire fogják figyelembe venni.

Van olyan, hogy valami nem büntetöjogi kategória, mégis igyekszünk a közösség felé gesutusokat tenni.

Könyörögnie kellett volna abban az írásban, vagy mi?

Magamtól is volt annyi eszem, hogy becsukjam az ablakot, nem is írt nekem senki semmit, mert nem volt rá szükség.

Amúgy jogod van hozzá, hogy nyiltva hagyd az ablakot, nem is értem miért írtál ki kérdést erről.

2020. szept. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 anonim ***** válasza:
65%

A szomszédaidnak pedig a nyugodt, pihentető alváshoz van joguk, amiben te hátráltatod őket. Ezzel te több tucatnyi ember jogait sérted meg. Ha már a jogokkal jössz. Tudod, ez ilyen adok-kapok dolog.

Plusz, ha ilyen direktben, háborús hangulatban, vérben forgó szemekkel random bekopogsz emberekhez, a szomszédokhoz természetesen le fogják tagadni, hogy őket zavarja a babád sírása.

2020. szept. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 A kérdező kommentje:
Nem kell könyörögnie, de névtelen bunkó mód írt levelet se kellett volna hagynia. Faszér' nem lehet szólni? Miért kell rögtön bunkózni? Elismerem ha hibázok, de nem vagyok hajlandó eltűrni ha bunkók velem, ok nélkül. Ok nélkül, mivel nem szóltak hogy zavarja őket, gondolom nem most ébredt fel rá először. Igenis lehet rendesen indítani a dolgot és lám azzal többre menne, mivel nem gondolkoznék azon hogy nyitva hagyom direkt zavarva.
2020. szept. 16. 17:46
 24/65 anonim ***** válasza:
60%

Én az alattunk lakót személyesen szépen megkértem, hogy ha megoldható ne a teraszon cigizzenek, mert a gyerekszoba ablakon jön be a füst és a cigiszag. Hiába csukom be az ablakot, amikor észreveszem, mert már büdös van.

Válasza... Ott cigizik ahol akar, oldjam meg.

Azóta én sem szólok a gyerekre, ha futkározik. Ott futkározik, ahol akar. Oldja meg a szomszéd.


Tudom bunkóság, de a gyerekesekre mostanában mindenért rá van szólva, de a gyerekes csak húzza meg magát?


Dobj be mindenkihez egy füldugót, probléma megoldva.

2020. szept. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 A kérdező kommentje:

Ha engem zavar valami, akkor felnőtt módjára becsengetek délután, és szólok. Így azt se tudni ki a fenét zavar az az 5 perc sírás.


Egyébként városban lakunk, zaj van, több gyerek is van, a 4 év körüliek visonganak, és eszembe se jutna pampogni, valamelyik kora reggel dobja ki az üvegeit a szelektív kukába, nem sokkal mellettünk építkezés folyik, az alattunk lévő szomszéd folyton az autóját túráztatja egy büdös szavam sincs, mivel tudom mivel jár másokkal együtt lakni.

2020. szept. 16. 17:50
 26/65 anonim ***** válasza:
67%
Hát én pl nem használnék füldugót, mert akkor nem hallom az ébresztőmet. A te gyereked a zavaró, neked kell megoldani. Te csukod be az ablakot, te hallgattatod el a gyereket. Ha 4 honapja minden alfott nap hajnalban arra ébrednék, hohy sir egy gyerek, en is kiborulnék. A stílus valoban nem a legszebb, de ez is érthető ám, ha ennyi ideje várja, hogy megoldd a problémát.
2020. szept. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim ***** válasza:
63%
Lehet azért küldött névtelen levelet, mert nem nézi ki belőled, hogy értelmesen reagálnál. Most is mi ez a "velem ne bunkózzon senki, hö" stílus?? Mert miért ne? Az meg, hogy ok nélkül, hát ne is haragudj... alap, ha kénytelen vagyok valamivel zörögni mondjuk 10 után, akkor alap, hogy nem nyitott ablaknál teszem! Gyerekre ugyan ez vonatkozik. Most meddig tart becsukni az ablakot, hamár úgyis fent vagy?
2020. szept. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 A kérdező kommentje:

Úristen, most mar vérben forgó szemmel kopogtattam körbe.

Bekopogtam 4 helyre, mert megakartam beszélni, 2-nél ajtót nyitottak, annyit m9ndtam, hogy jónapot, elnézést ha zavarom, ezt a levelet esetleg ön írta? Elolvasta, felhaborodott az első, hogy ki ír ilyet, a babázás ezzel jár. Elnézést kértem ha barmikor zavarta estleg a baba, és mentem tovább. A 2. megkérdezte mosolyogva, hogy mi vagyunk a középső erkély, mondom igen, jajj őket sose zavarta, hallják, de nem vészes.

2020. szept. 16. 17:55
 29/65 anonim ***** válasza:
35%
Én fel is jelentenélek.
2020. szept. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 anonim ***** válasza:
70%

Én egészen biztos vagyok benne, hogy te, mint újdonsült anyuka elfogultabb vagy a saját gyereked sírását illetően, mintha mondjuk más gyereke bömbölne ugyanitt.


Amit max 5 percnek írtál, az a valóságban simán lehet akár 8-10 perc is. Az ember elfogult a saját gyerekével szemben.


Írod, hogyha rázendít a bébi, akkor aztán tényleg torokszakadtából való üvöltés szokott lenni az a bizonyos sírás. Ne legyünk álszentek. A baba sírás krva zavaró tud lenni. Főleg éjszaka.


Lehet neked fel se tűnik, mert nem tudod reálisan megítélni az időt és a zaj mértéket a saját gyerekedet illetően. De lehet a szomszédodnak már nagyon elege van. Ez egy kellemetlen téma.


Nekem van egy alsó szomszédom, aki rendszeresen üvölt éjszaka a barátnőjével. Előbb írok neki névtelen levelet, minthogy bekopogjak és megkérjem, ugyan már, ne éjszaka veszekedjen már a kis csajával.


Írod, hogy bérlők vagytok, ugye? Mi lenne, ha alkalmazkodnátok, felül emelkednél a sértettségeden és amikor rázendít a kicsi, akkor arra az időre behajtod az ablakot? Max pár perc.


Nagyon nehéznek tűnik?

2020. szept. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!