Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukàk tapasztalatàra lennèk...

Anyukàk tapasztalatàra lennèk kivàncsi akinek a babàja nagyon le volt maradva a mozgàsfejlődèsben volt kèsőbb èrtelmi lemaradàs is?Milyen teràpia segített a mozgàsban?mikor hozta be a lemaradàst?Ti hogy èltètek meg lelkileg???

Figyelt kérdés
Ès persze az is èrdekel hogy mikor mit tudott kb vagyis mennyire volt vagy van lemaradva?Kèrlek vàlaszoljatok minnèl többen!

#lemaradás #mozgásfejlődés #11 hònapos csak kùszik #Mèg nem ül
2020. szept. 17. 10:01
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
84%
10, felesleges leállni veled, mert úgy se érted, de próbálj meg megtanulni olvasni, mert funkcionális analfabétának lenni szégyen! Véletlenül se azt kérdezte, hogy kinek hol jár, hanem csak azokat kérdezte, akiknek megkésett volt.
2020. szept. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
0%

11! Szöveg értésed 0!


"az is èrdekel hogy mikor mit tudott kb"


Tehát én legalább válaszoltam a feltett kérdésre, nem úgy mint te, aki csak irigy rosszindulatú megjegyzéseket tudott megtenni! Felesleges is írnod, mert analfabéta vagy!

2020. szept. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Na nehogy ezen veszekedjetek màr!Egyèbkènt tènyleg azok anyukàk tapasztalatàra vagyok kívàncsi akinek levan maradva a gyerkőc....de azèrt köszi hogy leírtad milyen ügyes a babàd így mègjobban làtom a hiànyossàgainkat...
2020. szept. 17. 21:27
 14/28 anonim ***** válasza:
88%

Nincs hiányossága a babádnak. A válaszoló egy bunkó. Ennyi nagyzolással nagyjából az elmondottak felét tudhatja a gyerek, ha meg tényleg így van azt később megsínyli úgy is. A lányom gyorsabb volt az átlagnál, a fiam meg lassabb (aminek én örültem).

Hidd el szóltak volna ha valami nem stimmelne vele.

2020. szept. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

+1 a 14-esnek


A gyermekrehabilitációkon kétféle típussal találkozhatsz: a megkésettel és a túl gyorssal, és az utóbbi problémás gyerekből van a több. Míg az elsőnek többnyire csak a mozgásán (vagy maximum a beszédén, mert összefügg) van mit fejleszteni, a túl gyorsak közül kerülnek ki a figyelemzavarosok ill. magatartásproblémával küzdők többsége.

Amilyen gyerekkel pedig a legritkább esetben találkozhatsz fejlesztésen: az az átlagosan "lassú", aki a tankönyvi középértéket hozza.

Gondolj erre, amikor dicsekednek neked, hogy Gézuka ennyi idősen már futott.

2020. szept. 18. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatò szavakat nagyon jòl esik ennyi idegeskedès utàn!Amùgy van kis sikerèlmènyünk is!Ma a szobàjàban fel màszott!!! egy matracra ami extràba van berakva az èn rèszemre🙃 3x megcsinàlta annyira örültem!Ma voltunk 4x dèvènyen azt mondta a gyògytornàsz hogy ezek màr mnd a màszàs jelei!Amùgy a legnagyobb problèmànk az hogy mèg nem ül😔Bocsi ha hosszù lett!
2020. szept. 18. 20:53
 17/28 anonim ***** válasza:
64%

Az én kisfiam nem tudta megemelni a fejét, ülésbe húzáskor is csak lógatta sokáig. Találtunk egy dévényest, aki olyan másfél hónap alatt “kimasszírozta” a problémát, és akkor engedett utunkra, amikor már forgott mindkét oldalra, pont 6 hósan. Utána nagyjából időben hozta a dolgokat, illetve sokszor az utolsó pillanatban. 7 hónaposan kúszott, 9 hónaposan felállt kapaszkodva, másnap kapaszkodva lépegetett, ezek időben vagy kicsit talán még korábban is történtek, de például önállóan menni 17 hónapos kora után ment csak. Állásból ült le, mert mászni akkor még nem tudott, amikor felállt. Nem sokkal utána kezdte el a mászást. 10 hónapos kora körül. Aztán a szabályos kiülés is olyan 10-11 hó közt volt valahol, de inkább a 11. hónaphoz közel. Utána jó sokáig a mászást tökéletesítette.

Igazából a legnagyobb lemaradás a feje emelése volt az elején, de a többi mozgásformára nem mondták sosem, hogy baj, ha kicsit később csinálja.

Mi is megijedtünk nagyon pl, amikor nem mutogatott még másfél évesen. Mindenhol azt olvastuk, hogy ez autizmus jele lehet. Aztán az utolsó pillanatban csak elkezdett. Mostanra nagyon ügyes a mozgása, nagyon barátságos 4éves dumagép.

Fe a fejjel! Amíg kicsik, nagyon meg tudnak ijeszteni, mert a fejlődése nem minden babának folyamatos, van, aki hirtelen hozza a mérföldköveket, esetleg csúszva is.

Aztán, ahogy meglesznek ezek a főbb mozgásformák, már el is felejted, mennyire aggódtál, és közben az értelme is nyílni fog a kicsinek, és meg fogsz nyugodni szép apránként. Ha magamból indulok ki, időnként valami úgyis mindig aggasztani fog, aztán megint megnyugszol, mikor kiderül, hogy minden rendben.

Szorítok, hogy minél hamarabb sikerüljön megnyugodnod! Mindent be fog hozni a babád! :)

2020. szept. 19. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

17!

Köszönöm a kesves szavakat!Remèlem hogy igazad lesz!Vannak jobb napok amikor èn is sokkal optimistàbb tudok lenni!Na a mai az nem ilyen:(

Sètàlni voltunk ill. ugye babakocsival...Talàlkoztam egy helybèli lànnyal akinek a kisfia ùgy szint 11-12 hònapos!Őt az anyukàja màr ùgy tolta kismotor fèlèn...Majd megszakadt a szívem ès ilyenkor mindig elfog a fèlelem ès csak remèlem mèg ha kèsőbb is de egyàltalàn el jön nàla is ez az idő!!Egyèbkènt a làny meglepődve nèzett h az èn kisfiam mèg ülni sem tud 😭de kesves volt nem feszegette a tèmàt!

2020. szept. 19. 18:41
 19/28 anonim ***** válasza:

Kicsit azért erősítsd meg magad. Egyáltalán nincs elkésve még az üléssel sem, hogy ennyire magadra vedd. Ha már 1,5 éves lenne és csak feküdne, az valóban szomorú lenne. De még csak 11 hónapos.

8 hónapos volt a lányom, amikor egy nagy tudású beszólt, hogy ekkora baba miért nem jár a maga lábán, minek tolom. Csak annyi volt a vétkünk, hogy hosszra akkora volt, mint egy egyéves, a haját pedig már félévesen gumizni kellett.

18 hónaposan indult el végül, amikor már egy 2 éves termetével rendelkezett, gondolhatod, hogy hányszor néztek furcsán. Nem érdekelt. Magához képest folyamatosan fejlődött, nem stagnált, ez volt a lényeg. Egyébként 13 hónaposan ült ki, addig fekve toltam.

2020. szept. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,

Mi a helyzet veletek azóta? :)

2021. jan. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!