Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy a babám nem...

Normális, hogy a babám nem mindig figyel rám?

Figyelt kérdés

Jövőhéten lesz 4 hónapos. Úgy vettem észre, hogy nem mindig vesz észre. Pl mikor szoptatom és lejött a ciciről éppen akarom a vállamra rakni, de előtte szólni akarok hozzá, felvenni vele a szemkontaktust akkor mindehova nézz csak a szemembe nem. Vagy amikor mondjuk hason fekszik és nézelődik én meg nem messze vagyok tőle akkor szólok hozzá, tapsolok is, de semmi.

Hallásával nincs gond, ezt már többször is biztosra vehettük.

Egyébként pedig hosszan lehet vele tartani a szemkontaktust, figyeli is a tárgyat ha valamit mozgatok előtte, ha lerakom a kiságyba hason akkor is kinéz az ágyból és nézi merre megyek.

Paramaminak tűnhetek tudom, de sajnos megvan rá az okom, mert a családban van autizmus.


2020. okt. 1. 13:33
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
4 hónapos a baba... Remélem nem gondolod, hogy ez az autizmus tünete lenne -.- nagyon bele tudnak merülni mindenbe, és nem mindig mi vagyunk az érdekesek. Téged mindig lát.
2020. okt. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem hogy ilyenkor ez még probléma lenne, az én kislányom is lassan 4 hónapos, hason mindenhova figyel, csak rám nem. Most fedezik fel a környezetüket.

Ha "nagyobb" korában sem figyel majd rád, akkor kezdenék el aggódni, ilyenkor még ez szerintem teljesen normális. Főleg, hogy hosszú szemkontaktust is lehet vele tartani, a legtöbbször figyel.

2020. okt. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kb ennyi idosen nalunk is ez volt, en tejesen ketsegbe estem mert kb nulla szemkontakutus volt akkor amikor amikor direktbe en akartam felvenni vele. Aztan teljesen elmult szerintem ilyenkor meg annyira erdekes minden neki, teged ugyis lathat allanodan, erdekesebb az ajtofelfa😂
2020. okt. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen,normális.

Nem baj.

2020. okt. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia, megkerdezhetem mi lett veletek? Köszönöm ha valaszolsz
2023. okt. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!