Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen szellemi kihívást...

Milyen szellemi kihívást találtatok a gyeses időkben?

Figyelt kérdés
10 hónapos a babám és egyre jobban hiányzik, hogy legyen valami szellemi kihívás. Dolgozni még nem szeretnék egy évig visszamenni, mert nincs semmi családi segítségünk, a férjem dolgozik és még nem szeretném beadni bölcsibe. De azért napi 1-2 órát tudnék valamit csinálni.
2020. okt. 3. 15:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Puzzle hegyek, ha kikapcsolódni szeretnék. Ha hasznosabbra vágytam, akkor jogsi, továbbképzés, új diploma. 4 kicsi gyerekem van, mind megvolt ezek közül. 😊
2020. okt. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Nekem is a jogsi, plusz a jogszabály változások követése a szakmámban.
2020. okt. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Én angol tanfolyamra jártam kezdetben, majd 2 éves korától beiratkoztam egy képzésre, de itt már szükségem volt anyukám segítségére, nélküle nem ment volna, mert a férjem távol dolgozott.
2020. okt. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
Lenne itthonról munkám illetve nyelvet akartam tanulni, de még pici a babám, 2 hónapos, úgyhogy egyelőre a túlélés a cél :(
2020. okt. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
Nekem elég volt, hogy a megkésett fejlődésű, sokszor kórházi kezelésre és állandó fejlesztésre szoruló gyerek mellett kíműveltem magam az őt érintő kérdésekben. Mozgásfejlődés, beszédfejlődés, vesebetegség, gyógypedagógia..
2020. okt. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
44%
Eleinte nyelvtanulás, később egyetem lett belőle. Nekem a puzzle meg keresztrejtvény nem elég.
2020. okt. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%
Egyetem, nyelvtanulás, bőven lefáraszt.
2020. okt. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
58%

Hát...én ráfüggtem a gyermekpszichologiára, fejlödéstanra, tudatos játékokra, (pl kezdetben homàlyosan látnak igy éles kontrasztos müa.mesekönyv az a szemre nagyon jo hatással van), gyermekgondozásokra, balesetek esetén az azonnali teendök gyorselèrésekre lementve(pl fulladás, ègés, leesés, meg már nem is tudom mik), bele voltam baba mellett az ilyenekbe merülve, bababetegségek, oltások Ittam minden szot. Ráfüggtem tényleg :)

Plusz babauszás, babaringato körök stb.


Olyan széles a skálàja az egesznek es olyan rengeteg az ismeretanyag, habzsoltam :)

2020. okt. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

*plusz mozgásfejlesztö dolgok, tornák, babanasszázs, de még az akupunktura, kineziologia, neurologia felé is irányt vettem.


Igazábol visszaemlekezve ma is örülnék ha más dolgom sem lenne, csak a gyermek.

2020. okt. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%
És egészséges taplalas, babakommunikàcio. Ez utobbi nagy hatással volt rám! Kb 2-3 honaposan már nem sirva jelezte hogy éhes, hanem hápogott tátogott nézett ràm. Ilyeneket kisebb csodának éltem meg hogy valoban probálnak kommunikàlni :)
2020. okt. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!