Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért este kezdek aggódni?...

Miért este kezdek aggódni? Mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés
Kicsit több mint egy hete szültem. Nappal elvagyok szépen ellàtom a kicsit, de ahogy eljön az este elkezdek pánikolni. Félek, hogy az éjjel baja lesz és nem tud senki segíteni mert se orvos se senki olyan nincs a közelemben. Párom mindenben segít, de valahogy emiatt nem alszom mert folyamatosan rettegek. Mikor múlik el ez az érzés? Mit tehetnék ellene?

2020. okt. 19. 19:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezért este, amiket leírtál 🙂 nappal relatíve biztonságban érzed magad. Plusz gondolom túl sokat olvastál a bolcsohalalrol. Mi segíthet? Sipirc egy csecsemő elsősegély tanfolyamra. Nekem ez segített. Elmondják mit tegyél, ha felrenyel, hogy kell újraéleszteni, mi van ha belazasodik stb. Mikor múlik el? Nekem 6 hónapos kora után múlt el, mert ekkor csökken a sids esélye nagyot (hal isten addig sem gyakori) illetve már olyan onalobb, ügyesebb a baba, nem annyira védtelen. Persze igen, csak mégis már másabb érzés.
2020. okt. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%
Lehet, hogy szülés utáni depressziód van. Teljesen normális jelenség, veled semmiképp nincs semmi baj. Mindenképp beszélj erről szakemberrel, mert a félelem és az alváshiány ki fogja kezdeni az idegrendszeredet. A pároddal, barátaiddal/barátnőiddel is beszélgess erről, az is segíthet (a szakembert nem pótolja!).
2020. okt. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez voltam/vagyok én is. Ráadásul a férjem sokat éjszakázik,egyedül vagyunk. Szerintem ha mindig van segítséged úgy pár hónap es lazulsz. Az én babam 2 hónapos, aggódom de én is lazultam már kicsit. Sokszor nyelt félre akkor mindig pánikba estem,alig mertem etetni is. De már tudom mit kell csinalni es kevesebbet is fordul elő.
2020. okt. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
#1 jól írja. Engem is az elsősegély tanfolyam rántott ki a szörnyű gondolatokból. Most már ha eszembe jut a baj, az is melléjön, hogy már tudom hogy kell elintézni. Neked is segíthet.
2020. okt. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Alapvetőleg felkészültnek éreztem magam, de rájöttem egyáltalán nem. Ez az elsősegély dolog jól hangzik mindenképpen utána fogok nézni. Depresszió nem hiszem mert jó a hangulatom, csak féltem a kicsit éjjel, rokonok is 20-30 km re vannak legközelebb, itt a városba nem ismerünk senkit. Biztos ezek miatt is vagyok ennyire parás.
2020. okt. 19. 21:08
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nézz utána neten az ügyelet telefonszámának, mentsd el a telefonodba. Nézzetek meg hogy juttok szükség esetén leggyorsabban oda. Ezek segíteni fognak megnyugodni még.
2020. okt. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként van egy Életmentő nevű app, amit ha letöltesz és előre beírod a baba adatait, azon keresztül tudod hívni a 112-t, így rögtön látják az adataidat a diszpécserek, nem kell bediktálnod. Ez is hasznos lehet. :)
2020. okt. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 5 eves mult a lanyom, de még mindig panikolok ejszaka. Pedig nem sokszor volt baj vele ejjel...szerintem sose mulik el :(
2020. okt. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is javaslom a tanfolyamot.


Mi kaptunk egy pár oldalas segédletet is. Ezt hetente elő lehet venni, így nem felejtjük el.

Van benne 1 nagy kép is, sorrenddel, mit kell tenni, egyes esetekben.


Így ha megijed az ember, kinyitja, lehiggad és megy végig a pontokon.


Telefonszamok is voltak.

(veszhelyzetben tuti nem jut eszedbe a mentők száma...)


Én mindig attól féltem, bukik, félrenyeli, bölcső halál, beszorul stb.


Most 14 hós, már nem félek :)

2020. okt. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Sokat segítettetek!
2020. okt. 20. 09:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!