Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki olyan pelenkát használ(t)...

Aki olyan pelenkát használ(t) a gyerekének, ami nem kimosós, hol gyűjtötte a használtakat?

Figyelt kérdés

Főleg, aki kicsi lakásban, emeletesházban lakik; de aki kertesben, az is érdekelne. Mert az napi több pelenka, az hetente rengeteg; lehet, hogy el se fér a nagykukába a többi szemét mellett; hanem még mellette van két-három zsák. A zsákot amúgy, ami már nem fért bele, mellette van, vajon elviszik?


Én amúgy valszeg kimosós pelenkát fogok majd használni a gyerekemnél; és akkor mindig majd ha telerakta, akkor csere tisztára; addig meg a másik ki lesz mosva + szárítva. Erre még majd szerintem külön kiírok szerintem pár napon belül, hogy a mosása pontosan, de most ez vetődött fel bennem elsőre, amiket ide leírtam. Amúgy most csak érdeklődöm.


Előre is köszönöm a válaszokat.



2020. okt. 23. 00:55
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
53%
Az erkélyen volt egy pelenkakuka nekünk. Nem az a drága fajta, hanem tekerős volt a teteje. Tökéletesen megfelelt.
2020. okt. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
53%

A lakásunk sima kommunális kukájában. A konyhai kuka ugyanis kis űrtartalmú, így rá vagyunk kényszerítve, hogy rendszeresen levigyük. Nem vagyok híve a babaszobában történő pelenkarohasztásnak, pedig csak napi egy kakis pelus van. Emlékszem amikor a védőnő itt volt első alkalommal, kissé rosszallóan nézett körül a babaszobában, hogy hol a kuka... :D


Amúgy a babám nagy pisilő, így szerintem az átlagnál több pelenka fogy nálunk, mégis a 110L-es kukánk rendszeresen félig-háromnegyedig van. Többgyerekes családoknál tudom elképzelni, hogy telítódik a kuka, egyébként szerintem átlagos életvitelnél nem kéne. Pedig nem vagyok nagy szelektíves, és (sajnos) látom, hogy mennyi helyen tudnám még csökkenteni a szemét mennyiségét.


A mosható pelenkáknál az indulás nem két pelenka, hanem ennek a tízszerese :D Én gondolkoztam rajta, de tekintve hogy nincs szárítógépünk, és már most két-három nap alatt száradnak a ruhák, a babám meg napi 8-9 pelus még mindig megeszik, elengedtem ezt a gondolatot...

2020. okt. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

"A mosható pelenkáknál az indulás nem két pelenka, hanem ennek a tízszerese :D"


Ez azért félrevezető.

Típusfüggő, hogy mennyi kell egy kényelmes készlethez. Csónakos vagy gyapjúpelenkából kell a legkevesebb. Utóbbiból tényleg elég akár kettő is. Belsőből (tetra, betét...) kell több.

De el lehet kezdeni egyetlen egy pelenkával is, sokan pont ezt javasolják a kétkedőknek.

Vegyen egyet, adja rá időnként, barátkozzon vele és ha bejön, lehet bővíteni. Ha nem, akkor se bukott sokat.

Egy egyszerű pul külsőt már vehet ezer forintért.

2020. okt. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!