Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 9 hónapos tudja manipuláln...

Egy 9 hónapos tudja manipulálni a környezetét?

Figyelt kérdés

Arra lennék kiváncsi, vajon a fiam mennyire tudatosan csinálja az alábbiakat:

Most már azt látom, hogy érti, hogy nem szabad. Viszont mikor rászólok, akkor csinál valami huncut cuki dolgot. Pl abbahagyja, amiért rászóltam és elkezd nekem pápázni, ettől én nyilván röhögök, ő meg fojtatja a rosszalkodást, amiért rászólok. Persze végül leállítom, de ezt mostanában kezdte.


2020. okt. 27. 10:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%

A te példád is bizonyítja, hogy tudja.

Mondjuk első körben tartsd vissza a nevetést, mert sosem fog komolyan venni.

2020. okt. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
27%
Nehéz. Az én 8 hónapos babám is ugyanezt csinálja. Előveszi a legcukibb mosolyát, hangját, tapsolását vagy pacsizását, nem bírom ki hogy ne olvadjak el :/
2020. okt. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
81%
Nem túl szerencsés elnevetni magad, elérzékenyülni a gyerek előtt. Nagyon is okosak és hamar felismerik ha gyenge a szülő. Ennek később meg is lesz a következménye. Nem a cinkos társa vagy hanem az anyja. Lehet cukiskodni de ha rosszalkodik akkor vegyél erőt magadon.
2020. okt. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%
Egy 9 hónapos még nincs a nyelvi értés azon a szintjén, hogy értse a verbalitást, tehát nem érti azt, hogy "nem szabad". Nincs még ilyen nyelvisége. A reakcióidat értheti, pl. a röhögést, és azt várja. Meg látja, hogy a huncut mosolyára mosolyogsz. A nonverbális jeleidre figyelj. Nem manipulálni akar, fogalma sincs még, mit jelent a nem szabad. Biztosan egészen más nonverbális jeleket kapcsolsz hozzá, és ő arra reagál.
2020. okt. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Majd próbálok nem röhögni 🙂4 most az mindegy, hogy a szót erti vagy a hangsúlyt vagy barmit a lényeg tudja, hogy amit épp csinál azt abba kene hagyni.
2020. okt. 27. 11:45
 6/19 anonim ***** válasza:
79%
Nem, nem mindegy, és nem érti. 9 hónaposan nem ért meg ilyeneket. Azt érti meg, hogy tetszik neked a huncut mosolya. A te kommunikációs szándékod más, mint amit kommunikálsz. Ő az utóbbit érti meg. Szóval nem manipulálni akar, hanem mást ért meg, mint amit te közölni szeretnél.
2020. okt. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Jó akkor még egyszer leírom, mert ezek szerint nem volt érthető. Ha rászólok, hogy nem szabad, abbahagyja. Mostanában elkezdte ezt a cukiskodást, utána folytatja, de ha rászólok utána is, akkor leáll.

Na, ha nem érti, szóból, vagy hangsúlyból, hogy ne csinálja, amit épp csinál, miért hagyja abba, ha rászólok? Sőt olyan is van, hogy csak kúszik a konnektorhoz, rászólok és végül feladja, irányt vált. Isteni sugallata van, hogy na jó, akkor mégsem megyek a konnektorhoz?

2020. okt. 27. 12:31
 8/19 anonim ***** válasza:
62%
Debigynem erti,nekem sir ha raszolok hogy nem szabad es abbahagyja. Szoval erti. 9 hos. Viszont nekem se tapsolni,se integetni nem tud..egy ujjal nyomogat,vizsgalgat mindent. Ennyi.
2020. okt. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
78%
Azért hagyja abba, mert kizökkented, és éri egy új inger, és arra figyel. De ezt nem azt jelenti, hogy érti. Pláne nem, hogy manipulálni akar. Nincs az értelmi képesség azon a szintjén, hogy manipulálni tudjon. Elég nagy szakirodalma van már a csecsemők értelmi és nyelvi fejlődésének, hidd el, hogy nem, nem érti. Nem én mondom egyedül, hanem sok-sok ezt kutató szakember.
2020. okt. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
83%

A hangsúlyt érti. Vagy kizökkented azzal, hogy hozzászólsz.

Nem manipulál egy 9 hónapos, ő nem tudja, hogy cuki.

2020. okt. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!