Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 9 hónapos tudja manipuláln...

Egy 9 hónapos tudja manipulálni a környezetét?

Figyelt kérdés

Arra lennék kiváncsi, vajon a fiam mennyire tudatosan csinálja az alábbiakat:

Most már azt látom, hogy érti, hogy nem szabad. Viszont mikor rászólok, akkor csinál valami huncut cuki dolgot. Pl abbahagyja, amiért rászóltam és elkezd nekem pápázni, ettől én nyilván röhögök, ő meg fojtatja a rosszalkodást, amiért rászólok. Persze végül leállítom, de ezt mostanában kezdte.


2020. okt. 27. 10:42
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Na majd kiprobalom, ha a “nem szabad” helyett mondjuk azt mondom, kisautó szigorúan vagy kedvesen akkor mi fog történni 🤔 kísérlet indul 🙂

A manipulálás ok, hogy nem szándékos, de hogy ne értené, hogy nem szabad valamilyen a saját módján azt azért nem hiszem, mert eddig kb 2 héttel ezelőttig valóban nem értette. Most már teljesen máshogy reagál. Látom rajta. Eddig valóban max kizökkentettem, ahogy írjatok, de mostanra már teljesen más a reakciója.

2020. okt. 27. 12:59
 12/19 anonim ***** válasza:
84%
Túl sokat látsz bele.
2020. okt. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Az összes cikk azt írja amúgy, hogy ennyi idősen értik a nem szót. Meg amúgy a nevére is hallgat és státusz kérdés is, tehát hallgatnia is kell, úgyhogy nem hiszem, hogy annyira extrém lenne, ha egy 9 hónapos erti, hogy nem szabad.
2020. okt. 27. 14:52
 14/19 anonim ***** válasza:
24%
Jól van, értjük. Zseni a gyereked, és manipulál. Sokra fogja vinni, politikus is lehet. Ha majd lenyugszol egyszer, tudunk neked ajánlani fejlődéssel foglalkozó szakirodalmat. Az "összes cikk" nem az.
2020. okt. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
18%
Az az extrém, hogy a te gyereked manipulál 9 hónaposan. Elég fejlett logikája lehet, ha felismeri, hogy ő mikor cuki és elvicceli a "rosszaságot".
2020. okt. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Már bocsánat. Feltűnt, hogy régóta nem a manipulálásról beszélek, hanem arról, hogy azt állítjátok nem értik a babák, hogy “nem szabad”?! Nem tudom hány kommentel ezelőtt lezártam a manipulálós részt, mert ez csak egy kérdés volt, hogy vajon képesek e rá, ok nem. Nem erről van szó már hosszú ideje. Nyugodtan linkelhetsz szakirodalmat, mert “egyetlen cikk” sem írja, hogy értelmetlen növények a 9 hónaposak. Sőt. A legtöbb azt írja, hogy nagyon is sokmindent megértenék már. Érdekelne az a cikk, ami szerint tuti nem értik meg, ha azt mondjak nekik “nem”. Nem állítom, hogy zseni a gyerekem tok átlagos. De pl két tárgyból ki tudja választani melyik a labda. (Biztos ez is csak véletlen, mert hat nem értheti mi az a labda). Ahogy szamos másik ilyen korú gyerek is képes ugyanerre. Akik ugye még a nem szót sem erthetik. Barátnőm lánya egyenesen odakúszott a szobában, ha megkérdezted, hol a kacsa (bár lehet ő ezt már 10 honaposan csinálta, nem 9, sajnos nem emlékszem). Konkrétan megkereste. Senki nem állította, hogy bárki zseni lenne, nem tudom nektek mi ment ennyire félre 🤦🏼‍♂️
2020. okt. 27. 15:46
 17/19 anonim ***** válasza:
34%
Ha már nem a manipulációra vagy kíváncsi, akkor írjál ki új kérdést.
2020. okt. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Azért remelem megengeded, hogy a kérdésemre érkezett válaszokra egyéb irányba is reagáljak. Ki lehet ám követni egy kérdést. Mi van rossz napod van? Nem aludt a gyerek vagy front van? További szebb napot.
2020. okt. 27. 15:50
 19/19 anonim ***** válasza:
37%
Ne személyeskedjél, így szól itt a szabályzat.
2020. okt. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!