Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pici baba, gamer férj?

Pici baba, gamer férj?

Figyelt kérdés
Ha apuka esténként nem túl finom hangeffektekkel rendelkező játékokkal játszik és a babát ilyenkor mellette szoptatom, altatom, az ártalmas lehet? Kell a teljes csend ilyenkor,vegyen fel fülest? Vagy máshol meg a tévé szól? Ti hogy csináljátok?

2020. okt. 30. 21:44
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
23%

Egy babát nem szabad folyton full csnedben altatni, etetni. Muszáj bizonyos mértékig a zajokhoz szoktatni.

Különben azt fogod elérni, hogy majd minden neszre felriad.

2020. okt. 31. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
62%

Egyértelműen kell a fejhallgató.

De lesz majd még más is ami miatt aggódhatsz. Elég valószínű, hogy kisgyerekként hamarabb kap rá ezekre, de ezzel nincs is feltétlen baj, amíg szaladgál is 🙃

2020. okt. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
90%
Úgyis érezni fogod... Amikor már egy hónapja nem aludtál, éppen 2 órája altatsz, és egy hangeffekt felébreszti az éppen végre elalvó gyereket, még az ablakon is ki fogod bacni a hangszórót
2020. okt. 31. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
80%

Egyébként nem tudok más nevében nyilatkozni, csak azért írom le mert mi kaptuk a pillantasokat a kórhazban, mikor az egyik nővérkével beszélgettem, és felhozta a hobbijainkat. Attól még mert szabadidejében nem horgászik, olvas, teniszezik, hegyet mászik, amik szintén tudnak költséges elfoglaltsagok lenni, attól még lehet odafigyelő apa. Csak szegényekről van egy negatív kép a fejekben.


A tápszerről beszélgettünk eleinte a nővérkével, és mondtam, hogy majd megvágjuk a játék büdzsét, hahahaha. Csak nézett, hogy miért mi mennyit költünk havonta játékokra?!

Megmondtam neki a limitet, és mondta, hogy majd nem lesz ideje ennyit játszani. Komolyan, mintha nem lenne nyílvánvaló, hogy az első a gyerek.... meg kinek mi köze hozzá, hogy kinek mi az elfoglaltsága esténként? Én se szólok be azoknak akik horgásznak.


Van viszont az a mellékhatása a gamer férjnek, és alkalmi kocka anyának, hogy akarva akaratlanul, hamarabb fog képernyőt látni a gyerek. Szerintem túl van lihegve a féltés ezzel kapcsolatban, de azért a biztonság kedvéért óvatosan ezzel.


Azt már meg se merem említeni egy anyukának se, hogy animéket is nézünk 🤷‍♀️

2020. okt. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 khniki ***** válasza:
60%
Én mindig kizavartam a férjemet, amíg velünk aludt és aludt el a pici, mivel csak tv-re tud elaludni. Nem tesz az jót sem a babáknak, sem a gyerekeknek. Szetintem a felnőtteknrk sem..
2020. okt. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
88%

Egyetértek 14es. Minden család más. Nyilván ahol nem néznek tvt, nem játszanak ilyen játékokkal amugy sem ott ez lesz a természetes a baba után is. Nekem az a véleményem hogy a baba születik bele a családba. Ez a legelején persze hoz változásokat de nem kell örökre feladni a hobbiját senkinek.

Én pl. imádok úgy takarítani, főzni hogy háttérzajnak nálam nem zene megy hanem valami jó kis beszélgetős youtube video, olyan témában ami érdekel. Sőt esténként is jobban szeretem halkan hallgatni elalváshoz is mert én baromi nehezen alszom el teljes csöndben. Ezt egy fél fülessel oldom meg hogy senkit ne zavarjak. Defektes vagyok emiatt? Lehet. Nekem ez a "káros szenvedélyem".

Szerintem mindenkinek vannak, ez hozzátartozik az ember személyiségéhez. Alkalmazkodni kell egymáshoz, ha szükséges lentebb venni a hangerőt vagy ahogy írták sokan fülest feltenni.

Inkább legyen a gyereknek gamer, anime, youtube néző DE szerető, gondoskodó anyja/apja mint alkesz, drogos akik folyamatosan nyúzzák egymást.

2020. nov. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Derjaderja ***** válasza:
78%

Nem kell feladni senki hobbyjat, de a kisbabának káros a túlingerlés. Ez esetben a fülhallgató azért nem tűnik nagy áldozatnak.

Mindennél van még rosszabb szülő, de bébikompba sem teszünk azért gyereket, mert láncon tartani még károsabb lenne.

2020. nov. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi esténként együtt tvzünk a férjemmel, megbeszéljük az aznapot, másnapi teendőket vagy csak úgy akármiről ez is a mi közös időnk.

Gyerek előtt is így volt gyerek után is. Szerintem sincs baj a tv, videó, játék és társaival. Én sem szeretem a síri csendet. Nem vagyunk egyformák.

Nyilván a hangerőre figyelni kell, valóban jó ötlet a füles ebben az esetben.

Mi ezért is altattuk kezdetektől különszobában hiszen se én se a férjem nem bírnánk egy sötét, csendes szobában kuksolni és nézni a plafont.

A gyereknek meg nyugalom kell.

2020. nov. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
szegény #11 miért van lepontozva? nem mond hülyeséget, én ismerek olyan 40es nőt aki a mai napig csakis kizárólag néma csendben és mélysötétben tud aludni, mert így altattál babakorában
2020. nov. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Lepontozást én sem értem. Attól,hogy vkinek más a tapasztalata, véleménye, még nem kell lehúzni.

2020. nov. 2. 23:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!